TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Tajemnica Całunu

Ocena:
(1 opinii)

Całun Turyński od dawna budził emocje. Wiele osób żywiło głębokie przekonanie o jego autentyczności, widząc w nim płótno grobowe Chrystusa, inni wyrażali wobec niego głęboki sprzeciw, niektórzy nawet nienawiść. Ten stan rzeczy (wydawałoby się) powinien ulec zmianie, kiedy Całun poddano badaniom naukowym.

Niewiele jest przedmiotów na Ziemi, które byłyby tak starannie i zarazem wszechstronnie przebadane, jak Całun Turyński. Trudno znaleźć obiekt, w którego rozpoznanie zaangażowałoby się tak wiele znakomitych i zarazem uznanych specjalistów, reprezentujących niezmiernie rozległą paletę specjalności naukowych, od nauk matematyczno-przyrodniczych, przez astronomię, medycynę, nauki historyczne, archeologię, nauki inżynieryjne (na przykład specjalistów badania materiałów), a nawet ostatnio także informatykę.

Za tymi badaczami stoją znamienite ośrodki naukowo-badawcze, chlubiące się mianem wiodących na świecie w swoich specjalnościach. Tej klasy specjaliści nie pozwoliliby więc sobie na kierowanie się emocjami w badaniach nad Całunem Turyńskim - wyniki, które osiągnęli, zasługują na uwagę. Jakie to wyniki, do jakich prowadzą nas wniosków - na te pytania próbujemy wspólnie znaleźć odpowiedź.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Świetna książka!

Jedna z ciekawszych książek o całunie turyńskim. Pierwsza część dotyczy historii całunu, ze szczegółowymi wyjaśnieniami. Ponieważ historia całunu udokumentowana jest dopiero od okresu średniowiecza, najpierw szeroko opisany jest najbardziej prawdopodobny scenariusz poparty faktami historycznymi, następna jest bardzo dokładna relacja z udokumentowanej części historii całunu. Część historyczną trudno się czyta, ze względu na bardzo drobiazgowe opisy i język stosowany raczej w publikacjach naukowych (widać, że pisał to historyk). Druga część książki, napisana lekko ale zarazem rzetelnie, przedstawia aktualny stan wiedzy na temat całunu, . Pasjonująca lektura dla wszystkich, niezależnie od wyznawanego światopoglądu i wyznania.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Avalon
Autor: Idzi Panic
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 308
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788360448991
ISBN: 978-83-60448-99-1
ID: 170663

Zobacz również

Tajemnica Całunu
36.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 7.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...