TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Tajemnica Graala

Książka opowiada o legendzie świętego Graala - przejawie średniowiecznej pobożności. Jest ciekawym historycznym studium ukazującym jej najgłębszy eucharystyczny sens. Pozycja przestrzega przed spłyconymi lub wypaczonymi interpretacjami słynnej legendy.

Czy jesteśmy godni zdobyć Graala? Czy jesteśmy gotowi, by przechadzać się z Bogiem w raju?

Nawet dzisiaj miliony ludzi są spragnione świętego Graala. Widzimy jego wizerunek wszędzie, nawet w naszych ulubionych książkach i filmach. Jest to symbol wszystkiego, co tajemnicze i utęsknione. A jego sednem jest największa tajemnica ze wszystkich: tajemnica Eucharystii, Boga z nami, rzeczywistej obecności Chrystusa: Ciała, Krwi, duszy i Bóstwa.

Ale kiedy zaczynamy historyczną fazę naszych poszukiwań Graala, często gubimy drogę. Kończy się na tym, że grzęźniemy w trzęsawisku zmyślonych teorii spiskowych lub gonimy za jeszcze bardziej ulotnymi duszkami celtyckiej mitologii. Lekkomyślnie opróżniamy Graala z cennej Krwi, a w ten sposób tracimy samego Graala.

Rzeczywista historia świętego Graala jest prawdziwą przygodą o wielu zaskakujących zwrotach i nieoczekiwanych odkryciach. Jest to długa wyprawa bocznymi uliczkami historii, od Palestyny Jezusa Chrystusa po Brytanię w cieniu wczesnego średniowiecza, od barwnych dworów średniowiecznej Francji po ponure szaleństwo hitlerowskich Niemiec. A nagrodą oczekującą na nas u końca naszej przygody jest nic innego jak tylko komunia z samym Jezusem Chrystusem.

To właśnie dlatego wyprawa jest warta zachodu. Kiedy patrzymy na nią przez soczewkę historii o Graalu, uświadamiamy sobie, że samo życie chrześcijańskie jest ryzykowną, ale wspaniałą przygodą. Legendy o Graalu dotykają czegoś głęboko w ludzkim sercu, czegoś, co umieścił tam sam Bóg, który stworzył świat i odkupił go, i który posłał nań swojego jedynego Syna. To jest prawdziwa tajemnica Graala i to jest początek naszych poszukiwań (przedmowa autorów).

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Mike Aquilina, Christopher Bailey
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 212
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788375950458
ISBN: 9788375950458
ID: 80398

Zobacz również

Tajemnica Graala
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...