TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

To jest To. Jak odkryć do czego zostaliśmy stworzeni

Ocena:
(10 opinii)

Wiele osób chce być mistrzami w wielu dziedzinach życia, ale zapominają o jednej bardzo ważnej rzeczy. Jest to po prostu niemożliwe!

Jak zatem odnaleźć swoje prawdziwe powołanie?

  • Czy poświęcasz swoje życie temu, w czym naprawdę jesteś najlepszy?
  • Co zrobić, aby mieć poczucie, że to, co robisz, naprawdę ma sens?
  • Jak cieszyć się energią, radością i poczuć, że naprawdę żyjesz pełnią życia?

Przestań być przeciętny w wielu rzeczach, a bądź nadzwyczajny w tej Jednej Rzeczy, do której naprawdę zostałeś stworzony!

W dzisiejszej, rozpraszającej kulturze odkrycie tego "czegoś", w czym jesteśmy naprawdę dobrzy, jest trudniejsze niż kiedykolwiek, ale tym bardziej konieczne, jeśli nie chcemy zmarnować darowanych nam talentów.

W książce "To jest to!" znajdziesz wiele praktycznych narzędzi do odkrycia tej pasji, szczególnego daru, jaki mamy do zaoferowania światu.

Co może jeszcze ważniejsze, czytając tę książkę:

  • dowiesz się, jak ze swoimi ideami przebić się przez zgiełk, który wypełnia nasz dzisiejszy świat
  • nauczysz się, jak sprawić, aby twój talent został dostrzeżony przez innych i przyniósł Ci rzeczywisty, także materialny sukces
Możesz być równie dobrze niespełnionym bezrobotnym, jak i niespełnionym miliarderem. Jakkolwiek by nie było, pozostaniesz nieszczęśliwy, dopóki nie odnajdziesz swojego życiowego powołania.

Fragment książki

Książka pod patronatem Klubu Książki Tolle.pl.

Phil Cooke jest znanym na całym świecie specjalistą od mediów, pisarzem, wykładowcą (m.in. na Yale i Uniwersytecie Kalifornijskim), autorem kilku bestsellerów, właścicielem firmy, która doradza organizacjom i liderom, jak promować się w mediach. Prowadzi popularnego bloga (philcooke.com).

Opinie naszych Klientów (10 opinii)Napisz swoją opinię

To jest to! Kurs przyspieszony odkrycia powołania.

Książka lekka i przystępna choć dotyczy tematu ważnego, a nawet trudnego. Jak w czasie, w którym można robić tysiące rzeczy, zdobywać wiele umiejętności, wybrać to co jest moje, co robię najlepiej, co jest moim prawdziwym powołaniem?
Autor własnym przykładem pokazuje jak nie zagubić się wśród zbyt wielu możliwości i pomysłow na własne życie, jak prostą drogą iść za głosem serca i dzielić się swoimi talentami.
Książka na dwa wieczory. Raz rozpoczęta nie pozwala się odłożyć na półkę.

autor opinii: Katarzyna Chapman

Średnia

Książka "To jest To! Jak odkryć do czego zostaliśmy stworzeni" jest pozycją na której zakup nie zdecydowałbym się po raz drugi. Według mnie pełna jest ona haseł, myśli, sloganów które nijak mają się do rzeczywistości.
Autor książki mieszka na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych stąd też zbyt mocno da się w niej odczuć kalifornijski klimat.
Absolutnie nie chciałbym zniechęcać do jej zakupu jednak uważam, iż wiele pozycji wniesie więcej w wasze życie, aniżeli dzieło Cooke-a.

autor opinii: Mateusz

Jestem bardzo zadowolona z tego, że mogłam przeczytać tę książkę. Jestem od pewnego czasu zagubiona, moje życie przez 10 lat było pełne przykrych wydażen i zabiegania, gdzie całkiem zapomniałam o sobie i kim w ogóle byłam kiedyś. Książka niesamowicie daje do myślenia, autor zadaje trafne pytania nad którymi warto się zastanowić i dzięki nim człowiek zaczyna pomału na nowo odkrywać siebie. Zaczęłam krok po kroku przyponminac sobie kim byłam, co lubiłam robić, w czym byłam dobra, co kocham robić, co daje mi radość. Jest na prawdę pomocna lekturą i myślę, że sięgnę po nią jszcze nie raz aby mocniej wgłębić się w treśc, zrozumieć więcej i coraz lepiej odpowiadać na pytania by całkowicie odkryć co chcę w życiu robić.

autor opinii: Monika

Dostał ją syn (20 latek bez pracy), także ją czyta. A co z niej wyniesie dobrego to się później okaże

autor opinii: Piotr Tulaja

To jest to ! :)

Trafiłem na tę książkę w momencie mojego poszukiwania odpowiedzi na pytania: Kim jestem? Kim chcę być? Jak mam to - moje powołanie - odkryć?

Książka, jak dla mnie - spragnionego odpowiedzi na pytania o moje powołanie, bardzo inspirująca. Odpowiedzi autor nie udziela, ale wskazuje chyba wszystkie możliwe wskazówki i kierunki działania w celu odkrycia własnego powołania i zrealizowania go.

Książkę polecam wyłącznie tym, którzy nie wiedzą nawet jak odnaleźć swoją ścieżkę życia. Pozostałym - odradzam. Szkoda wydawać pieniądze, jeżeli zna się swoje zalety i wady, pragnienia i dążenia.

autor opinii: Grzegorz Stalmierski

Nadzwyczajność

Nie wiem jak to się stało, ale rzeczywiście dzięki tej książce wyluzowałam - zrozumiałam , że tylko w Jednej Rzeczy dla której naprawdę zostałam Stworzona będę nadzwyczajna, w pozostałych pozostanę przeciętna. Teraz skupiam swoją uwagę na tym, bym to co robię w życiu codziennym miało COŚ ze mnie i przez to pozostawało niepowtarzalne ...

autor opinii: Bożena Cader

Piękna książka

Witam,
przeczytałem wiele książek o podobnej tematyce i żadna mnie tak nie wciągnęła jak ta...napisana prostym językiem, który dociera do każdego, świetnie dobrane przykłady, bardzo mądrze opisane sytuacje życiowe...polecam!

autor opinii: Paweł Bator

Niesmak

Kupiłam tę książkę , zaczęłam czytać i od razu uderzyła mnie nieprzyjemna myśl: autor próbuje nam pomóc odkryć powołanie na iście amerykański sposób, spektakularny, najlepiej związany z mediami i porywaniem za sobą rzesz wyznawców. Popada w skrajności, bo w chwilę potem podaje przykład straganiarki, która zarabia na chleb sprzedawaniem samych tylko talerzy do chleba (takie nie-spektakularne, proste życie); stworzyła ona swój produkt niszowy, ale z kolei jak to odnieść do naszej polskiej rzeczywistości małych miast i wsi? Przecież w Londynie na wielkim targu, gdzie staruszka sprzedaje talerze do chleba znajdzie się więcej na nie nabywców i teoretycznie może się ona utrzymać ze swojej „pasji”. Wiem, autor pisze, że odkrycie swojego życiowego powołania nie ma nic wspólnego z pieniędzmi, ale przecież jeść też coś trzeba.
Można oczywiście bardziej umownie podejść do słów autora, bardziej przetworzyć to wszystko na swoje realia, ale do tego ta książka wydaje mi się za mało głęboka, powierzchownie napisana. Bardzo nietrafiona pozycja. Nie każdy musi być szefem wielkiej korporacji, czy popularnym artystą, albo wręcz przeciwnie: sprzedawać jeden niszowy produkt na małą skalę i móc się z tej swojej pasji utrzymać. Autor wyraźnie brnie z jednej skrajności w drugą. Denerwujący optymizm, że wszystko można robić dobrze, jeżeli wybierze się tylko jedną opcję, jednocześnie podpierany przykładami, jak to autor jest specem we wszelakich możliwych dziedzinach – tylko podkopuje wiarygodność tej książki. Reasumując: stracone pieniądze i wielki niesmak.

autor opinii: Beata

To jest To!

Świetna książka! Szczególnie polecam ją ludziom młodym, maturzystom, studentom, którzy na tym etapie swojego życia jeszcze nie wiedzą jaki kierunek drogi obrać. "To jest To" motywuje do działania i pomaga odpowiedzieć na, być może, banalne pytania, ale tak często bardzo istotne w naszym życiu. Autor zwraca uwagę na kilka aspektów, o których w innych książkach nie przeczytamy. Lekturę czyta się szybko i przyjemnie, a wielkim atutem są zamieszczone cenne cytaty/sentencje, które oddają sedno całego przekazu. Polecam gorąco!

autor opinii: Karolina Lechowska

Rewelacyjna i godna polecenia książka!

Książka bardzo pomocna. Dlaczego? Bo każdy z nas chce być mistrzem we wszystkim, ale naprawdę tak się nie da. Może dobrze, że wpadła mi w ręce teraz, bo kiedyś chciałam mieć pod kontrolą wiele spraw, być specjalistą, ekspertem od spraw wszelkich, a tu okazuje się, że tak się po prostu nie da. Można być mistrzem tylko w tym w czym czujemy się najlepiej. Książka dała mi dużo do myślenia. Czas szukać swojego powołania, a ona na pewno w tym pomoże. Autor nie daje gotowych recept, bo każdy z nas jest inny. On daje wskazówki, które możemy zastosować w swoim życiu, by uczynić je szczęśliwym. Pokazuje nam możliwości jakie mamy i daje rady jak sprawić by to w czym jesteśmy najlepsi stało się naszą marką. Książkę czyta się bardzo szybko. Jest świetnie złożona. Dla mnie ogromny plus za to, że jest w niej dużo cytatów innych autorów, które są potwierdzeniem słów autora. Dużo przykładów, które pokazują, że jeśli jesteśmy zdeterminowani by osiągnąć cel, to go osiągniemy. Fajna książka do poczytania i na prezent :)

autor opinii: Karolina

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: Phil Cooke
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 194
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788374825115
ISBN: 978-83-7482-511-5
ID: 250369

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki To jest To. Jak odkryć do czego zostaliśmy stworzeni To jest To. Jak odkryć do czego zostaliśmy stworzeni
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...