TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Fides et passio

Działania ludzkie to nie tylko przekonania i akty woli. Są one pobudzane i uzależnione od uczuć, od sfery doznań, w której się mieszczą spontaniczne reakcje, w tym poruszenia seksualne, objawy ambicji, gniewu, lęku, fascynacji i pragnień, miłości i serdeczności.

Coś się musi dokonać nie tylko w sumieniu, a więc w umyśle, który poznaje prawdę, ale i w psychicznych odruchach, a także w życiu wiary, aby bogata, cielesna, poruszająca sfera uczuciowa doznała rzeczywistej transformacji na miarę zamysłu Bożego; aby przez pełne, nieokaleczone, duchowe i psychiczne, a także mądrze pokierowane, człowieczeństwo coś z miłości samego Boga, się przejawiło.

Jak to się dokonuje? W tej książce mam na uwadze życie świeckich i duchownych. I jedni, i drudzy przechodzą przez podobne zmagania i chcą pomocy w uporządkowaniu własnego wnętrza. Nieudolnie, ale z wiarą próbuję spojrzeć na ludzką afektywność, wierząc, iż mocą łaski może ona doświadczyć przemienienia.

O. Wojciech Giertych, polski dominikanin, ur. w 1951 r. w Londynie, od 2005 r. jest Teologiem Domu Papieskiego. Równocześnie jest konsultorem Kongregacji Nauki Wiary oraz Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Jest także członkiem Papieskiego Komitetu ds. Międzynarodowych Kongresów Eucharystycznych. Od ponad 20 lat jest profesorem Papieskiego Uniwersytetu św. Tomasza – Angelicum w Rzymie. Jest członkiem Papieskiej Akademii Teologii oraz Papieskiej Akademii św. Tomasza. Mieszka w Watykanie.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Bernardinum
Autor: Wojciech Giertych OP
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 296
Wymiar [mm]: 165x235
EAN: 9788378236634
ISBN: 9788378236634
ID: 340504

Zobacz również

Fides et passio
29.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...