TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Tropem SB. Jak czytać teczki

Roman Graczyk krok po kroku wprowadza nas w świat dokumentów zgromadzonych w IPN. Przedstawia metody działania komunistycznej bezpieki, wyjaśnia najważniejsze i najczęściej spotykane w mediach i dokumentach terminy. A przede wszystkim opowiada historię czterech osób związanych z kręgiem zawodowym "Tygodnika Powszechnego" i Znaku, którymi interesowało się SB, i trzy różne strategie uwalniania się z esbeckiej sieci.

Doświadczenia badawcze prowadzą autora do pełnej polemicznego temperamentu obrony nowego kształtu ustawy lustracyjnej. "Czy autor ma rację, czy też uległ zanadto argumentom twórców ustawy, oceni on sam i my wszyscy, gdy szeroka lustracja będzie już realizowana" – pisze Andrzej Friszke w konkluzji swojego posłowia.

"Książka dotyczy trzech ważnych problemów: stopnia wiarygodności »ubeckich papierów«, sposobu przeprowadzenia lustracji rozumianej jako społeczny proces rozliczania się z peerelowską przeszłością oraz możliwości formułowania jednoznacznych ocen w odniesieniu do poszczególnych osób uwikłanych w różnej natury kontakty z SB. Książka stanowi świeże i oryginalne spojrzenie na proces lustracji w Polsce. To wciągająca i kompetentna lektura".

prof. dr hab. Tomasz Gąsowski
Instytut Historii UJ

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: ZNAK
Autor: Roman Graczyk
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 312
Wymiar [mm]: 120x190
EAN: 9788324007592
ISBN: 9788324007592
ID: 77964

Zobacz również

Tropem SB. Jak czytać teczki
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...