TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Trylogia kosmiczna

"Trylogia kosmiczna" to dzieło niezwykłe. Wizja wszechświata, jaką kreśli C.S. Lewis, zdumiewa odmiennością od wszystkich tych obrazów, do których nas przyzwyczaiła science fiction. Czy rację bytu ma idea, że "ludzkość, zniszczywszy środowisko naturalne macierzystej planety, musi za wszelką cenę rozprzestrzenić się po wszechświecie"? A może jest tak, że ludzie w swych wyobrażeniach o własnej wielkości zabrnęli już tak daleko, że w zasadzie sami skazali się na kosmiczną samotność?

Wspólnym bohaterem wszystkich trzech części "Trylogii kosmicznej" jest dr Elwin Ransom, angielski lingwista, którego Maleldil wybrał na swoje narzędzie. W pierwszej części - "Z milczącej planety" - zostaje on uprowadzony na pokładzie statku kosmicznego na Malakandrę, czyli na Marsa, gdzie uczestniczy w walce jego mieszkańców z wysłannikami zła z Ziemi, pragnącymi podbić tę planetę, by korzystać z jej zasobów naturalnych. W drugiej części - "Perelandra" - podróżuje na Wenus, gdzie jest czynnym świadkiem kuszenia pierwszej pary jej rozumnych mieszkańców. W trzeciej - "Ta straszna siła" - dochodzi do decydującego starcia między siłami dobra i zła już na Ziemi, której grozi opanowanie przez grupę opętanych przez Szatana naukowców, zwolenników brutalnego totalitaryzmu. W tej walce sprzymierzeńcami Ransoma stają się opiekuńcze duchy innych planet, a nawet przebudzony po stuleciach wielki druid, Merlin...

"Trylogia kosmiczna to dzieło napisane z wielką pasją i przesycone wiarą, a przy tym budzące podziw sugestywnością opisów innych światów, psychologiczną wiarygodnością postaci i charakterystycznym dla C.S. Lewisa poczuciem humoru. Jest to pierwszy polski przekład pełnego tekstu oryginału.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Media Rodzina
Autor: C.S. Lewis
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 782
Wymiar [mm]: 150x230
EAN: 9788372783882
ISBN: 978-83-7278-388-2
ID: 159640

Zobacz również

Trylogia kosmiczna
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...