TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Trzej reformatorzy

Ocena:
(3 opinii)

Reformator religijny, reformator filozofii, reformator moralności: Luter, Kartezjusz i Rousseau. Z różnych względów ci trzej myśliciele wybijają się ponad współczesny świat i nadają kierunek problemom, które go dręczą. To w ich poglądach, podkreśla Maritain, należy szukać idei, które miały tak ogromy wpływ na rozwój myśli ludzkiej i do tej pory nie straciły na aktualności. Bowiem nigdy jeszcze niebezpieczeństwo zatarcia chrześcijaństwa, rozmycia go i dostosowania do wymogów świata nie było tak poważne. Dlatego ta książka może stać się wielkim wyrzutem sumienia – podkreśla we wstępie do "Trzech reformatorów" publicysta Paweł Lisicki.

Opinie naszych Klientów (3 opinii)Napisz swoją opinię

Opinia o zamówionej książce

Realizacja złożonego przeze mnie zamówienia w Klubie Książki Tolle.pl. przebiegła ze wszech miar pozytywnie: książkę otrzymałem bardzo szybko, była dobrze zabezpieczona a jej stan przerósł moje oczekiwania. Z czystym sumieniem polecam zakupy w Klubie Książki Tolle.pl. wszystkim zainteresowanym ich produktami.

autor opinii: Marcin Bogucki

Jesteśmy w sidłach tych reformatorów

Książka "trzej reformatorzy: Luter, Kartezjusz, Rousseau" jest klasycznym dziełem J. Mariten'a. Warto ją upowszechniać, bo w tej destrukcyjnej tradycji myślowej wzrastały całe pokolenia. Ponadto omawiani reformatorzy mają swoich "fanów" kontynuujących przedstawione błędy. Autor przedstawił nie tylko poglądy owych reformatorów, ale wskazał na skutki przyjęcia ich propozycji.

autor opinii: Jakub Wójcik

Polityczna niepoprawność

Książka niezwykła i prowokująca, szczególnie w kontekście politycznej poprawności współczesnych czasów. Maritain jest bardzo daleki od wszelkiej formy ugodowości i kompromisu - nie zostawia na trzech protagonistach swojego dzieła suchej nitki, dogłębnie analizując ich myśli i wykazując niedostatki w życiu intelektualnym i emocjonalnym, które miały decydujący wpływ na ich wizje świata. Wizje, które - to chyba najważniejsza teza tej książki, wrosły niemal organicznie w światopogląd współczesny. Mimo momentami zbyt agresywnej retoryki i przesadnego publicystycznego zacięcia, ksiązka jest niezwykle cenną pozycją dla wszystkich, którzy chcialiby zrozumieć, choćby częściowo, genezę dzisiejszego światopoglądowego kryzysu i poznać drogi wyzwolenia się z niego oraz tych, którym leży na sercu poszukiwanie prawdy. Bo to właśnie z miłości do prawdy wyrosła ta książka i tym może najbardziej wyróżnia się dzisiaj, w czasie niezmąconej dominacji obojętnego na pasję poszukiwań intelektualnych relatywizmu, nie pozostawiająć czytelnika obojętnym i smiało rzucając wyzwanie jego poglądom historycznym i filozoficznym.

autor opinii: Maciej Wąs

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Fronda
Autor: Jacques Maritain
Rok wydania: 2005
Ilość stron: 256
Wymiar [mm]: 149x210
EAN: 9788392234401
ISBN: 83-922344-0-5
ID: 19377

Zobacz również

Trzej reformatorzy
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...