TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Tu wszystko się zaczęło. Tom 1. Trylogia Bożego Miłosierdzia

Książka w niekonwencjonalny sposób przybliża czytelnikowi fakty z życia Świętej Siostry Faustyny oraz pozwala poznać rolę Świętej w Bożym planie Miłosierdzia.

Pomysł na trylogię oparty jest o opisy miejsc, w których przebywała Helenka Kowalska, późniejsza siostra Faustyna.

Poznając sylwetki ludzi, którzy ją otaczali, przedmioty codziennego użytku oraz Jej wędrówkę życiową i wydarzenia z nią związane, możemy pełniej zrozumieć posłannictwo Świętej, prześledzić rozwój Jej duchowości, która tak bardzo spodobała się Panu Jezusowi, że uczynił Ją "narzędziem" w tworzeniu swego najdoskonalszego dzieła - obietnicy Bożego Miłosierdzia, opisanej przez św. Faustynę w słynnym już na świecie "Dzienniczku".

Pierwszy tom trylogii przenosi nas do domu rodzinnego Świętej w Głogowcu, gdzie się urodziła oraz spędziła pierwsze lata swego dzieciństwa. Następnie poznajemy kościół parafialny w Świnicach Warckich, gdzie została ochrzczona i przyjęła I Komunię Świętą oraz dom w Ostrówku, w którym pracowała.

Obszerną część tomiku zajmuje część poświęcona Domowi Zakonnemu przy ul. Żytniej w Warszawie, gdzie Helenka służyła jako siostra. Opisy tych miejsc i wielu innych ujmują zarówno ich historią, jak i współczesną rolą jako miejsc kultu oraz propagowania Bożego Miłosierdzia.

Bezcennym walorem książki jest fachowy komentarz Autora, objaśniający w przejrzysty sposób teologiczne aspekty zagadnienia.

Książka zawiera również unikalny i bogaty materiał ikonograficzny: mapki, fotografie, których jest ponad 250.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Oliwka
Autor: Zenon Ziółkowski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 208
Wymiar [mm]: 175x245
EAN: 9788393120321
ISBN: 9788393120321
ID: 359155

Zobacz również

Tu wszystko się zaczęło. Tom 1. Trylogia Bożego Miłosierdzia
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...