TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

U boku dobrego Papieża. Świadectwo osobistego sekretarza Ojca Świętego Jana XXIII

Niezwykłe i jedyne w swoim rodzaju świadectwo człowieka stojącego najbliżej św. Jana XXIII. Jest zapisem rozmów z jego osobistym sekretarzem, kardynałem Lorisem Capovilla, który opowiada o wspólnej posłudze i przyjaźni z jednym z najbardziej niezwykłych ludzi współczesnego Kościoła.

Ksiądz Capovilla od pół wieku wiernie przechowuje pamięć o dziesięciu latach pracy u boku Giuseppe Roncallego, najpierw w Wenecji, a potem w Rzymie. Po dzień dzisiejszy kard. Capovilla jest punktem odniesienia dla każdego, kto pragnie dogłębnie poznać postać tego papieża.

Staje przed wami onieśmielony stary człowiek, stary Włoch, który jest księdzem od siedemdziesięciu jeden lat. Nie stoi przed wami osobisty sekretarz papieża Jana. To za dużo powiedziane, w tonie nazbyt oficjalnym. Lepiej powiedzieć, ze byłem - i nadal jestem - jego towarzyszem broni, jak sam mnie określał; człowiekiem zaufanym i pracującym, złotą rączką, wykonawcą powinności wynikających z litości, miłości, uprzejmości, obecności - jednym słowem: anonim, który modli się i cierpi ze swoim Dominus et Pater, łamie z nim chleb, słucha, rozważa, milczy.

Kard. Loris Capovilla

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo AA
Autor: Loris Capovilla
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 208
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788378645085
ISBN: 9788378645085
ID: 283513

Zobacz również

U boku dobrego Papieża. Świadectwo osobistego sekretarza Ojca Świętego Jana XXIII
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...