TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Uchwycić przemijanie

Ksiądz profesor Michał Heller dotyka tajemnicy czasu.

Jednym z najbardziej osobistych doświadczeń człowieka jest odczucie zanurzenia w strumień czasu. Zazwyczaj wierzymy, że czas jest atrybutem nierozerwalnie związanym z „materialnym istnieniem”. Dopiero całkiem niedawno niektórzy myśliciele zaczęli w to wątpić. A zatem czy czas obejmuje jednakowo całą rzeczywistość i wszędzie płynie tak samo?

Pozytywna odpowiedź na to pytanie stanowiła milczące założenie mechaniki Newtona. Później jednak fizycy zrozumieli, że miara czasu zależy od układu odniesienia: w różnych układach odniesienia czas „płynie” różnie. Czy więc czas w ogóle istnieje?

Termodynamika klasyczna zdawała się potwierdzać, że „uczasowienie” nie jest jakąś fundamentalną własnością świata, lecz stanowi konsekwencję jednego z wielu praw przyrody. Dalszy krok w kierunku „odczasowienia” świata uczyniła geometryczna interpretacja teorii względności. Czas jest jednym z czterech wymiarów geometrycznego tworu zwanego czasoprzestrzenią.

Wznowienie bardzo poszukiwanej książki profesora Michała Hellera "Uchwycić przemijanie" pozwala znowu zmierzyć się z pytaniem, czy fizyka swoimi metodami jest w stanie dokonać analizy przepływającej chwili, ruchu i zmiany?

Profesor Heller skupia się nie tyle na analizie najważniejszych pojęć nauki, ile raczej na metodzie, za pomocą której zostały one wypracowane i która nadal stanowi najpotężniejszą siłę napędową nauki.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: ZNAK
Autor: Michał Heller
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 276
Wymiar [mm]: 136x200
EAN: 9788324013388
ISBN: 978-83-240-1338-8
ID: 170161

Zobacz również

Uchwycić przemijanie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...