TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Ukraina. Przewodnik historyczny

Ocena:
(4 opinii)

Kresy - magiczne słowo dla Polaków, synonim krainy utraconej na zawsze. A dla wielu rodzinnych stron, które na zawsze zapisały się w dziejach i kulturze naszego kraju.

Niniejsza książka to nostalgiczna podróż po polskich śladach na Ukrainie.

Autor koncentruje się na śladach polskości, pozostałościach naszej kultury, które na zawsze pozostały na wschód od Bugu.

Nie unika trudnych tematów, takich jak stosunki polsko-ukraińskie z rzezią wołyńską czy powstaniem Chmielnickiego na czele, ale zachowuje obiektywizm.

Opisując trudną historię wzajemnych relacji, nigdy nie zapomina, że Kresy były ojczyzną dwóch narodów, a przez wieki mieszkali tam ludzie mówiący różnymi językami i wyznający inne religie.

Opinie naszych Klientów (4 opinii)Napisz swoją opinię

O przewodniku po u-krainie

Kresy - magiczne słowo dla Polaków, synonim krainy utraconej na zawsze. A dla wielu rodzinnych stron, które na zawsze zapisały się w dziejach i kulturze naszego kraju.Ten wstęp skutecznie zniechęca do wydawania jakichkolwiek pieniędzy na zakup tego przewodnika ,Poza nielicznymi opisami historii miejsc odwiedzanych jest obrazą dla Polaka pochodzącego z Kresów lub może ściślej Wschodnich województw Rzeczpospolitej.Autor powinien pamiętać że nie istnieje pojęcie ,,zawsze'" .Historia uczy że wszystko ulega zmianom .I kresy znowu bęą Polskie.

autor opinii: Michał Suchecki

Ukraina bliższa?!

Sięgając po tę książkę zastanawiałam się co w niej znajdę - znam realia ukraińskie, od 10 lat z przyjemnością tam wracam i do tego sama jestem historykiem:-).Ale czytałam z zainteresowaniem tym większym, że jest to osobista podróż autora. Znaleźć w niej można rady gdzie zjeść i co zobaczyć ale i sporo historii w sensacyjnym często wydaniu.I oczywiście klimat - klimat Kresów niepowtarzalny.

autor opinii: ewa młynarczyk

Polskie ślady na Ukrainie

Poszukującym polskich śladów na Ukrainie serdecznie polecam ten przewodnik. Jest tu wiele ciekawostek i opisów miejsc ważnych dla czytelnika.
Książkę czyta się "jednym tchem".
Tytuł jest adekwatny do treści, choć nie jest to przewodnik typowo turystyczny.

autor opinii: M.A. Aman

wspaniała

książka niezwykle ciekawa, w sposób obiektywny zapoznaje czytelnika z mało publikowaną dotychczas historią Ukrainy.Autor Sławomir Koper ujawnia śmiało wszystkie relikty naszej polskości a zarazem dorobek cywilizacyjny Polaków
na tych ziemiach.Wartość książki podnoszą nie zawsze wygodne dla Polaków "meandry historyczne" obojga narodów.Bardzo ciekawie wpleciono do opisów miast elementy naszej literatury sztuki , wojskowości a nawet kulinariów.Książkę ze wszech miar polecam.

autor opinii: Wojtek Jarmasz

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Bellona
Autor: Sławomir Koper
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 450
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788311121737
ISBN: 978-83-1112-173-7
ID: 213398

Zobacz również

Ukraina. Przewodnik historyczny
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...