TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wielka Ryba. Droga do odpowiedzialności. Lekcje

Ocena:
(47 opinii)

ODKRYJ KSZTAŁT SWOJEJ DUSZY. ZACZNIJ ROBIĆ TO, DO CZEGO ZOSTAŁEŚ STWORZONY.

Bóg Cię wymyślił, nałożył Ci charakter, nałożył Ci właściwość duszy i Twoja odpowiedzialność polega na tym, że odpowiesz na to swoim życiem.

Adam Szustak OP

Dzięki temu nagraniu:

  • zrozumiesz, w jaki sposób stać się odpowiedzialnym za siebie i swoje życie
  • dostaniesz konkretne narzędzie, dzięki któremu odkryjesz, precyzyjnie nazwiesz i uporządkujesz wiedzę o swoich talentach i umiejętnościach
  • odnajdziesz to, co kochasz i czym naprawdę powinieneś się zajmować
  • poznasz najcenniejszą, pochodzącą od Boga właściwość swojej duszy
  • odkryjesz swoje sweet spoty - Twoje "momenty mocy"
  • rozpoznasz swoje prawdziwe imię i dowiesz się, kim jesteś

Pozycja składa się z 3 płyt CD i niewielkiej książeczki.

Seria "Jestem legendą" to cykl samodzielnych tematów skupionych wokół wybranych bohaterów Starego Testamentu. Każda z części przedstawia inną postać i odnosi jej doświadczenie do życia współczesnego człowieka.

Seria ma za zadanie ukazać ponadczasową wartość zasad, jakimi kierowali się wielcy z kart Biblii oraz bezcenne lekcje, które wypływają z nich dla człowieka XXI wieku.

Adam Szustak OP, dominikanin, wędrowny kaznodzieja. Dzieli się Słowem Bożym wszędzie, gdzie to możliwe i z każdym, kto tego potrzebuje. Jest autorem bestsellerowych audiobooków. Tylko u nas rozeszły się one w ilości ponad 30 000 egzemplarzy.

Opinie naszych Klientów (47 opinii)Napisz swoją opinię

Polecam Szustaka

Odkąd usłyszałam pierwszy audiobook Szustaka, nie rozstaje się z kolejnymi płytami. W Tolle zamówiłam ich już w sumie z 10szt różnych. Każdy audiobook wyjątkowy, każdy mądry i zweryfikowany życiem, i każdy powoduje duzo dobrego. Polecam bardzo. Mam swoją małą kolekcję do auta...

autor opinii: Ania Ska.

Powołanie do życia na ziemi

Rekolekcje nagrane na 3 płytach, dedykowane ludziom raczej młodym. tak ok 25-35 lat, choć starsi też coś sobie znajdą. Ojciec Adam rewelacyjnie wyjaśnia jak odnaleźć lub upewnić się w WOLI BOŻĘ. Jak znaleźć profesję, zawód powołanie do której przeznaczył nas Bóg, a tym samym być szczęśliwym i spełnionym człowiekiem.
Ja mam 52 lata i skorzystałam w momencie przeżywania "syndromu pustego gniazda". Zrozumiałam trochę spraw w swoim życiu, uświadomiłam sobie błędy i z czego one wynikły. Polecam zwłaszcza młodym, aby rozczarowań w życiu było jak najmniej.

autor opinii: Ania Białostoczanka

Poznaj samego siebie ..

Miałem zamiar kupić. Akurat byłem w Polsce . Nie daleko od Lublina 70 km.
Wybrałem się osobiście do księgarni którą znałem tylko wirtualnie.
To był mój pierwszy zakup .

Polecam to wydanie . To nie tylko książka i CD lecz także zadanie , czasem trudne . Warto .

autor opinii: Dariusz Szczotkowski

Polecam

Świetne, jak zawsze u o. Szustaka ;)

autor opinii: Magdalena

Niesamowity audiobook jak każdy brata Adama.Sposób tłumaczenia fragmentów Pisma Świętego naprawdę wyjątkowy.I żal,że to koniec kolejnej płyty.

autor opinii: Beata

Wielka Ryba. Droga do odpowiedzialności. Lekcje Sary i Tobiasza autor: O. Adam Szustak OP

Tak jak wszystkie prelekcje O. A. Szustaka - jest tu : mądrość, wiedza, refleksja, humor

Wspaniałe doświadczenie..

Każdemu zalecam zakup audiobooków Adama Szustaka, kto go nie zna, zachęcam do próbki vloga na YouTube. Wspaniałe doświadczenie!!

autor opinii: Michał Fifowski

Poznaj swoją duszę

Kolejne wspaniałe słuchowisko brata Adama. Pozwala lepiej, prościej zrozumieć zawiłości Biblii, w sposób, który potrafi tylko autor. Dociera nie tylko do młodych, ale również do tych po 50+. Tu poznasz właściwości swojej duszy.

autor opinii: Alicja

opinię do książki "Wielka Ryba. Droga do odpowiedzialności. Lekcje Sary i Tobiasza"

To nie jest książka, tyko audiobook z ćwiczeniami w formie pisemnej.
Polecam, dla osób, które lubią audiobooki. Słucha się go bardzo dobrze, Adam Szustak mówi w bardzo zrozumiały sposób i z poczuciem humoru, więc nie raz się uśmiałam, mimo że tematyka jest poważna.
Szustak daje wartościowe narzędzie do odkrywania swojej pasji i powołania. Ponadto, tłumaczy to w kontekście biblijnym i duchowym, ale z drugiej strony przekłada to na życie normalnego człowieka, więc jest praktyczne.

autor opinii: Anna Koprowska

super! polecam!

Ojciec Adam Szustak jest bardzo dobrym mowca:) plyt slucha sie rewelacyjnie, wszystko jest dokladnie objasnione.
polecam!
dzieki Wielkiej Rybie dowiesz sie do czego Cie Bog powolal, czyli co masz w zyciu robic zeby byc szczesliwym.
jeszcze raz polecam:)

autor opinii: Ola

Jak odnaleźć swoją duszę.

Każdy kogo dręczy pytanie "o co chodzi w moim życiu i w jakim celu tu jestem" powinien rozpocząć od "lekcji Sary i Tobiasza".
Jak zawsze Brat Szustak tłumaczy obrazy biblijne na język zwykłego człowieka. Przed słuchaczem odsłania się tajemniczy świat duszy, stworzenia, Bożych zamysłów i powołania. Wejście w Słowo jest tu tak głebokie i solidne, że rozjaśnia przy okazji wiele innych zawiłości ludzkiej egzystencji.
Rozpoczynając od tajemnicy Adama i Ewy, przez właściwości ludzkiej duszy, dojdziemy z Bratem Szustakiem do całkiem praktycznej lekcji rozeznania swojego powołania w życiu. Bardzo warsztatowa część audiobuka przeprowadzi słuchacza przez metodę rozpoznania swojej "najgłebszej właściwości".

autor opinii: Katarzyna Chapman

Polecam rybę

Jeden z najlepszych audiobooków Szustaka - polecam.

Polecam

Krótko o najważniejszym.

autor opinii: Agata

Szustak: Biblia, coaching, psychologia

Zadziwiające, że o. Adam - jak twierdzi - nie studiował psychologii. Jego konferencje łączą nowatorskie podejście do biblijnych katechez z psychologią i coachingiem, do tego zanurzone są w codziennym życiu, bez bujania w klechowskich moralizujących chmurach.
Jestem dość daleko od Kościoła i gorącej wiary, nikt lepiej niż Szustak mnie do nich nie zbliża.
Koniecznie do wielokrotnego posłuchania dla 20-, 30-, 40-, a nawet 50-latków, którzy jeszcze nie odkryli swojej drogi życiowej. Nie jest za późno!

Niesamowity jest dla mnie fakt, jak interpretowane są symbole! Wiedziałam, że czytając Stary Testament, nie można brać go dosłownie, ale też nie umiałam przełożyć tych historii na swoje życie, zaczerpnąć jakiejś prawdy dla siebie. A tutaj, jedna historia Sary i Tobiasza, a tyle niezwykłych dla mnie odkryć życiowych! Jakie aktualne i uniwersalne prawdy. Wielkie zadanie ma O. Szustak, przybliżać ludziom Słowa Prawdy. Odkrywać, to co dla nas zamknięte, niezrozumiałe. Korzystajmy! bardzo polecam! a ćwiczenia, które proponuje O. Szustak to piękna przygoda po wspomnieniach! Jestem w trakcie, więc o efektach pracy niewiele mogę napisać:-)

autor opinii: Magda

Wielka Ryba

Bardzo polecam!

autor opinii: Karol

ciężko jest wystawić inną opinię niż pozytywną ws. rekolekcji głoszonych przez O.Szustaka.

autor opinii: Konrad

Niesamowite rekolekcje

"Wielka Ryba" to naprawdę świetne rekolekcje O. Adama Szustaka.
Dużo nowych i zaskacujących rozmyśleń na temat Księgi Tobiasza.
Swietny materiał pomocniczy do rozeznania własnego powołania.
Bardzo gorąco polecam wszystkim stojącym na rozdrożu i decyzji co począć ze swoim życiem.

autor opinii: Marcin Zajączek

Bardzo dobra, choc bywa ciezka ze wzgledu na dluzsze fragmenty Starego Testamentu
Polecam

autor opinii: Marta Tkaczyk

Wielki Pizzerman Szustak

To mój drugi audiobook O. Szustaka, "łyknąłem" go w drodze do Rzeszowa i z powrotem. Książka łączy w sobie elementy rzetelnego szkolenia z rozwoju osobistego i przewodnika po wierze.

Co do tego drugiego elementu, po raz kolejny O. Szustak sięga do oryginalnego języka tekstów biblijnych i wyjaśnia źródłosłów polskich tłumaczeń. Dzięki temu odkrywam na nowo znane od dawna historie i przypowieści. Już za sam ten zabieg Autorowi należą się Oskary i Noble a to dopiero początek audiobooka.

PS. Jeśli O. Szustak faktycznie tak dobrze robi pizzę, jak pisze książki, to ja zamawiam dwie na wynos :-)

autor opinii: Włodzimierz Cieślar

Warto posłuchać, gdyż Ojciec opowiada o Księdze Tobiasza w sposób interesujący i na kanwie tej opowieści biblijnej przybliża wiele życiowych tematów.

autor opinii: Małgorzata

Wielka Ryba- polecam

CD zamówiłam dla siebie, gdyż mieszkając poza krajem nie zawsze ma się możliwość pójścia na dobre rekolekcje. Słucham teraz drugiej płyty i jestem pod wrażeniem. Ks. Szustak jest porywającym kaznodzieją i sprawia, że Pismo Św. staje się zrozumiałe.

autor opinii: Katarzyna D.

Wielka Ryba

Naprawdę bardzo mądre. Widać, że z Ducha Bożego. Warte polecenia zarówno dorastającym dzieciom (wiekowo młodzieży) jak i rodzicom. Dużo mądrych myśli o dorastaniu do odpowiedzialności ale i o relacjach z ludźmi.

autor opinii: Elżbieta Czuma

Rewelacja

Polecam bardzo, szczególnie w dzisiejszych czasach. Kiedy relacje międzyludzkie do łatwych nie należą. I nie chodzi tu tylko o relacje miedzy kobietą a mężczyzną ale także miedzy rodzicami. O. Szustak w sposób bardzo wyjątkowo ciekawy wyjaśnia te wszystkie zawiłości i przeprowadzając nas po przez wszelkie meandra księgi Tobiasza otwiera nam wszelkie niejasności i pokazuje Boże działanie w naszym życiu. Polecam bardzo!

autor opinii: Jola Michalak

Zaskoczenie

"Wielka Ryba" to słowa wypowiadane przez O. Adama Szustaka OP, słowa, które są jak "kubeł zimnej wody" wylany właśnie na mnie, tzn. że jestem pewna, że obmywają moje życia, moje historie, pozwala mi zobaczyć wyraźnie, że potrzebuję zmiany i że Kogoś to właśnie obchodzi! Treści ze Starego Tesramentu stają się lustrem, w którym można doświadczyć wglądu w swoje najgłębsze pragnienia - wszystko to za sprawą słuchania słowa.

autor opinii: Aleksandra AKaszczyńska

Wielka ryba

Uważam, że doskonałe studium, jak podejść do przeszłości i się uwolnić od ograniczeń nałożonych przez rodziców.

autor opinii: OLGA NESTERUK

Kolejna legenda i kolejna droga do Boga przez poznanie siebie. Ekstra!

autor opinii: kd

polecam

Gorąco polecam. Doskonały przekaz, wspaniałe przykłady. Wzbudza refleksje i kieruje do działania. Warte do przesłuchania na każdym etapie życia.

autor opinii: Marta

Szybka przesyłka, otrzymana płyta spełniła wszystkie moje oczekiwania! :-)

autor opinii: Justyna G.

Ryba

A.Szustak to niekwestionowany lider w pogłębianiu BIbili.. Interpretacje, wyjaśnienia zdarzeń bibilijnych z perpestywy dziejszego świata, człowieka. POLECAM

autor opinii: Anna Dzwonkowska

Obsługa na najwyższym poziomie. Szybka dostawa. Jestem bardzo zadowolona. Książki kupiłam na prezent, więc poznam je po owocach :)

"Wielka Ryba. Droga do odpowiedzialności. Lekcje Sary i Tobiasza"

audiobook - SUPER. Polecam serdecznie

autor opinii: Kris

Pozytywna

Ojciec Szustak naprawdę porusza serce słuchacza

autor opinii: Tobiasz Garczarczyk

Ryba

Po prostu rozkłada na łopadki. Warte przesłuchania co najmniej kilka razy. Uświadamia wiele ważnych aspektów. Polecam każdemu.

autor opinii: Kasia D

Wartościowe rekolekcje

Mocne rekolekcje. Bez wchodzenia w szczegóły gorąco polecam. Osobiście się nie zawiodłem.

autor opinii: Wojtek

Szustak - nic dodać nic ująć

To kolejna konferencja o. Szustaka utrzymana na tak samo wysokim poziomie jak pozostałe jego wydania (choćby te z serii jestem legendą). W lekki i przystępny sposób o. Szustak podaje bardzo ważne treści. Na tych płytach zawarty jest sposób znalezienia tego, co tak trudno znaleźć, siebie. Jak odnaleźć właściwości swojej duszy i po co je odnaleźć. Zdecydowanie polecam dla każdego na każdym etapie swojego życia.

autor opinii: Marta

wielka ryba. droga do odpowiedzialności

dobry audiobook zwłaszcza dla młodego człowieka szukającego woli Pana, szczęścia i prawdy

Wielka Ryba

Nagranie jest świetne, jak z resztą wszystkie inne znane mi nagrania o. Szustaka. Autor opierając się o Biblię w doskonały sposób opowiada o szukania drogi swojego powołania. Do płyt dołączone są ćwiczenia mające na celu odnalezienie swoich mocnych stron i powołania.
Nagranie gorąco polecam

autor opinii: Adam Bogucki

Trudne...

Jeśli ktoś nie słucha tego dla samego posłuchania, ale po to, żeby rzeczywiście coś zmienić, to jest to bardzo wymagające nagranie. Szczerze polecam, ale tylko odważnym ;)

autor opinii: eMkA

Wielkie DZIĘKUJĘ.

Lubię czytać i słuchać O . Adama Szustaka i informacja - reklama tej pozycji sprawiła, że kupiłam ją bez dłuższego zastanowienia. Pierwsze dwie płyty przesłuchałam niemalże natychmiast, mając luksus jednego dnia wolniejszego, trzecia na podobną sytuację czeka ale już po kilka minut podejmowałam próby.
Bardzo dobra pozycja, pracuję jako nauczyciel religii co prawda w Gimnazjum ale jest ona dla mnie ogromną inspiracją i osobistą i zawodową....
Bardzo polecam, zachęcam i dziękuję.

autor opinii: Elżbieta Sienkiel

Odpowiedzialność

Łatwo i przystępnie wskazuje podstawowe zadania życiowe, ich "ciężar gatunkowy". Jest instruktarzem niby prostym, a czasem niemożliwym do realizacji. Prowadzi wprost do Stwórcy.

autor opinii: Bogusława

3

Słuchałam kilka razy i pewnie jeszcze posłucham - to skarbnica, instruktarz do rozwoju duchowego w pojedynkę i związkowo. Bardzo wymagający choć prosty, a jednocześnie czasem niemożliwy do realizacji. Wiem jaka jest moja specyfika niemal od wczesnego dzieciństwa ale chcę się upewnić, by rozpocząć zmiany o ile Pan tak Chce. Zachęciłam do słuchania męża i dojrzewające dzieci. To zabawne jak trudno dorosłemu mężczyźnie przyznać się przed sobą ( nie mówiąc o innych) do tego, że czasem jest "bardzo pod górę".

Polecam

Warto, aby każdy "odrobił" tę lekcję. Polecam z ręką na sercu!

autor opinii: Julia Wilk

Bardzo dobry audiobook. Polecam wszystkim poszukującym swojej drogi życiowej lub zmian w życiu.

autor opinii: Wiesław Przybylski

Każda z konferencji o. Adama Szustaka (a mam wszystkie dotychczas wydane) prowokuje do wysiłku i rozum i serce. Myślę, że warto poddawać się tym porządkującym spostrzeżeniom podanym w formie, która nie nuży.
"Wielka Ryba" przyda się nie tylko tym, którzy wchodzą w zawodowy zakręt, ale każdemu kogo wybrana świadomie codzienność uwiera.

Słowo o sklepie: jak zwykle szybko i rzetelnie. Polecam!

autor opinii: Iza

Lekki niedosyt...

Jest lekki niedosyt. W końcu I część była bardzo obiecująca. Jednym tchem lub uchem wysłuchałem. Opowieść o Tobiaszu też niezła, ale muszę powiedzieć, że nie zgadzam się z niektórymi interpretacjami O. Adama. Wydaje mi się, że Początkowe wersety Ks. Tobiasza nie ukazują przysłowiowego chwalipięty religijnego. Ja myślę inaczej, że jest to człowiek w nieustannym napięciu. Doskonale jego obraz pasuje właśnie do tych Apostołów z łodzi z Cz. I. On jest również głęboko rozżalony Bogiem. Jego wypowiedź to jest rodzaj wyrzutu. Zauważmy, że robi rzeczy ryzykowne - grzebie umarłych, co faktycznie odzwierciedla stan jego duszy, on czuje się umarły w jakimś stopniu. Zapomina, nie chce wiedzieć lub boi się fortuny, która czeka na niego w sąsiednim kraju. Taki jest jego stan. Sądzę, że on jakby na siłę chce ściągnąć Boga w tą swoja sytuację. I owszem udaje mu się. Wykorzystuje całe swoje życie: swoje dokonania, dobre czyny, by wypominać Bogu. Wydaje mi się, że On to mówi w jakiejś krytycznej sytuacji, kiedy już nie widzi od dłuższego czasu, kiedy bliski jest rozpaczy. Zaczyna modlić się o swoją śmierć. Nie wiem, czemu Bogu spodobała się właśnie ta jego modlitwa, zresztą Sary również. Co takiego jest w modlitwie o własną śmierć? Przyznam się na marginesie, że przeżyłem taką modlitwę raz w życiu i rzeczywiście coś się odmieniło po niej. Wracając do tematu. Podziw dla O. Adama, że potrafi zawiłe historie z Pisma Świętego opowiedzieć w stylu niemalże reporterskim .

autor opinii: Janusz Lemański

Dobre, chrześcijańskie warsztaty psychologiczne

Zdecydowanie polecam tą pozycję. Dla wielu "przepracowanie" proponowanego przez O. Adama warsztatu może stać się przełomem życiowym. Polecam i pozdrawiam Tolle.pl :)

autor opinii: Piotr S.

Informacje techniczne

Rodzaj nośnika: CD Box
Wydawca: Rób to co kochasz, RTCK
Autor: o. Adam Szustak OP
Rok wydania: 2000
EAN: 9788364855009
ID: 328980

Zobacz również

Wielka Ryba. Droga do odpowiedzialności. Lekcje
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...