TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wierność Duchowi Świętemu

Książka o. Thomasa Philippe'a "Wierność Duchowi Świętemu" przeznaczona jest dla zwykłych ludzi, zmagających się z codziennością i z samymi sobą; mówi o tym, jak odczytywać działanie Ducha Świętego względem siebie, jak trwać w bliskości z Bogiem w każdych okolicznościach życia i w każdym stanie psychicznym.

Ojciec Thomas miał przekonanie, że życie mistyczne - rozumiane jako życie w głębokiej i zażyłej więzi z Bogiem - jest dostępne dla każdego człowieka, a szczególnie dla najsłabszych. Zależność od innych, wszelkiego rodzaju ubóstwo - materialne, intelektualne, fizyczne, społeczne - może się stać ułatwieniem ufnego i pełnego otwarcia na Boga.

"Wierność Duchowi Świętemu" to ważna publikacja. Można ją nazwać praktycznym wprowadzeniem w życie mistyczne. Polecana nie tylko dla członków wspólnot Arki "wiary i Światła" czy Odnowy w Duchu Świętym, ale dla każdego, kto chce odkryć działanie Ducha Świętego w swoim życiu.

Książka nie ma nic wspólnego z ogólnymi teoriami czy abstrakcyjnymi rozważaniami - autor pisze ją swoim życiem. Świetnie zna różne stany ducha, ciemność i lęk, trudności z rozeznawaniem Bożych natchnień, z odczytywaniem woli Pana Boga w bardzo konkretnych sytuacjach. Ma niezwykle trafne intuicje na temat duchowej sytuacji człowieka w dzisiejszym świecie i wpływu świata na ludzkie serce.

Francuska mistyczka Marta Robin nazwała ojca Thomasa "jednym wielkim sercem". To serce mieściło w sobie wszystkich ludzi, którzy powierzali mu swoje biedy. Z pewnością dziś pomaga nam także przez tę książkę.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Serafin
Autor: Thomas Philippe OP
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 288
Wymiar [mm]: 135x205
EAN: 9788360512814
ISBN: 9788360512814
ID: 173822

Zobacz również

Wierność Duchowi Świętemu
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...