TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wilki dwa. Męska przeprawa przez życie

Ocena:
(11 opinii)

Dwóch wierzących, dwóch ojców, dwóch zapaleńców - w walce, w której nie ma miejsca na ściemę i moralizowanie!

Rockowy muzyk i dominikanin opowiadają o dwóch wilkach. Wilk Zły - czai się w nas i atakuje z zaskoczenia. Robi wszystko, żeby nas upodlić i pożreć. Wilk Dobry - jest wierny i robi wszystko, żeby pokazać nam pełnię życia i naszą wartość.

Autorzy opowiadają o ekstremalnej drodze, która na śmierci się zaczyna i kończy. Jest prosto z mostu, celnie i konkretnie. Samo mięcho. Maksimum autentyczności.

Obaj każdego dnia stają oko w oko z jednym i drugim wilkiem. Toczą z nimi walkę za siebie i za innych. Teraz opowiadają o tym, jak ta walka definiuje ich życie.

"Wilki dwa" to męska przeprawa przez dzicz życia. Nie rozpieszcza i nie głaszcze po głowie, ale pokazuje, że warto dokarmiać Dobrego Wilka.

Opinie naszych Klientów (11 opinii)Napisz swoją opinię

Nie tylko męska przeprawa przez życie

Uwielbiam słuchać i czytać książki Adama Szustaka, a tutaj w parze ze znanym muzykiem tworzą niesamowity duet. Przyznanie się do własnych słabości i spojrzenie na nich z innej strony wymaga ogromnej odwagi. Mnie jako dojrzałej kobiecie ta książka uświadomiła, inaczej spostrzegam moich mężczyzn w domu, tj.: męża i synów. Umieszczone w książce odpowiednie fragmenty Biblii i rozważania polecam przeczytać każdemu. To lektura, która porusza serce.

Krzepiąca lektura

Szczera. Bez lukru. Dodająca otuchy. Taka jest ta książka. :) Polecam - młodym i niemłodym, bo przekaz jest uniwersalny.

autor opinii: Klientka z Rzeszowa

Gorąco Polecam

"Wilki Dwa" to bezpardonowa rozmowa jaką prowadzą między sobą "Litza" i O.Szustak. Obnażając swoje słabości stają się tacy jak Ja - zwykły grzeszny człowiek. Z pytaniami , wątpliwościami. Gniewem na Boga, gdy "daje" chorobę najbliższym. Polecam, bo gdy stanąłeś czytelniku pod ścianą z pytaniem, dlaczego? Możesz odnaleźć odpowiedź i ruszyć dalej z Bogiem.

autor opinii: Wioletta Rasińska

Mylący tytuł.

"Wilki dwa. Męska przeprawa przez życie." to mogłoby się wydawać tytuł mylący. Historia od facetów, dla facetów.
Jak dobrze, że ja lubię te wilki.
Z tymi wilkami tańczysz.
Siedzisz przy ognisku, słuchasz męskich rozmów, opowieści o życiu, przemyśleń i wniosków. Szczerych - czasem, zwykle - do bólu autorefleksji, które pokazują, że jednak warto.
Nie to, że warto być ugłaskanym, grzeczny,m. Nie. Warto być wilkiem. Dobrym wilkiem, ale wilkiem.
Parafrazując Pana Kleksa "wilk jest dziki, wilk bywa zły, ma za to całkiem porządne kły" i tymi kłami, prawidłowo używanymi moze zdziałać wiele dobrego.

Książka to zestaw przeprowadzonych rozmów, które rozpoczynają historie z pisma świętego tematycznie nawiązujące do tematu rozmowy. Każda rozmowa, osobny fragment z pisma, osobny temat.

Tematy najważniejsze w życiu. Jak zwykle u tych Wilków.

estetyka wydania bez zarzutu. Stonowana kolorystyka, grafika. Świetna oprawa, która sprawia, że chcesz tę książkę zabrać ze sobą na wyprawę po Ukrainie i czytać na Majdanie patrząc na świat w coraz szerszej perspektywie w której mieszka dobry i zły wilk, w której widzisz, że jest Człowiek i Bóg. W którym wszystko znajduje odpowiedź, nawet najtrudniejsze pytanie.

Czy warto? Warto.

Ja kocham podróże, a ta książka to podróż.

Warto też podkreślić - to już od recenzentki - by odpowiedzi zawsze szukać w sobie. Jaka by ona nie była. Niech podróż będzie tylko możliwością odnalezienia siebie.

autor opinii: Natalia Jaros

Aaaauuuuu!!!

Zobacz sam, jak karmić wilka w sobie. Jak karmić DOBREGO WILKA, a odganiać tego złego. Rewelacyjna pozycja dla tych, którzy poszukują wsparcia na swej drodze. Okazuje się, że nie tylko ja mam wątpliwości. Inni również. Wystarczy poczytać i przemyśleć, a sporo z nich można bardzo szybko skasować.
Polecam tym, którzy lubią "normalny" język i sporo odnośników do zwykłego życia. Wiara i Wiedza o Życiu przekazywane na sposób prosty, bez wzniosłych słów, które tylko dla mówcy są ważne, a słuchaczom przysłaniają prawdziwą treść. Książka naprawdę dla każdego.

autor opinii: Zbyszek Libner

mleka Ci Trzeba

W prosty czytelny sposób Autorzy książki pokazują prawdę o nas samych.Skłonności do destrukcji i gmatwania się w czarnych obrazach naszego życia.Alternatywą staję się Nadzieja Miłość Boga i MOC Ducha św,

DO NAS NALEŻY OSTATECZNA DECYZJA

autor opinii: Małgorzata Dobrowolska

Polecam

Dialog dwóch mężczyzn z różnych światów. Polecam!

autor opinii: Jan Pilichowski

Polecam

Świetna męska rozmowa o wierze, życiu!

autor opinii: Lidia Zielińska

"wilki dwa"

Niby "przekorny" tytuł spoglądając na "okładkę" tej książki (jeden biały drugi czarny) - a w środku książki jeszcze zdjęcia, na których się do siebie "wzajemnie" uśmiechają (ale to tylko na zdjęciach) - bo w swoim "dialogu" obaj walą po głowie równo złego wilka (i wcale nie patrzą na to, czy on jest "biały", czy "czarny" - po prostu obaj dostrzegają, iż jest on ZŁY. Osobiście dla mnie jest to jakaś "uniwersalna" książka i dla 50-cio latków i dla 18-to latków (ja mam 51, a mój syn 17 - dlatego możemy wspólnie nad nią / przy niej porozmawiać o kwestiach wiary - on słucha mnie "czarnego", a ja słucham jego "białego" - potem się tylko po męsku "ściskamy" i mocno podajemy sobie wzajemnie nasze "prawice".
Naprawdę jest to książka bardzo "szczera" - jeśli nawet nie powiedzieć "zbyt osobista" - takich pozycji brakuje nam jeszcze bardzo na naszym rynku wydawniczym.
Polecam zatem i paniom i dziewczętom.

autor opinii: Piotr Szymański

pozytywna

Książkę kupiłam na prezent dla syna. Ostatnio zaczęłam ją czytać. Podoba mi się lekkość języka i prawdziwe głębokie treści. Mam nadzieję,że spodoba się również obdarowanemu.

autor opinii: Lidia Szymborska

Bardzo polecam.

Szczerze zachęcam do przeczytania .

autor opinii: T.M.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: ZNAK
Autor: Robert Litza Friedrich
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 224
Wymiar [mm]: 145x210
EAN: 9788324031825
ISBN: 9788324031825
ID: 304871

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Wilki dwa. Męska przeprawa przez życie Wilki dwa. Męska przeprawa przez życie
32.90 zł
28.13 zł
Oszczędzasz 4.77 zł (14%)
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...