TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wolny rynek w społeczeństwie chrześcijańskim

Ocena:
(1 opinii)

Obowiązkowa lektura dla każdego katolika, który chciałby zdobyć podstawową wiedzę o stanowisku Magisterium Kościoła wobec kwestii ekonomicznych oraz o rozmaitych „mentalnościach”, z których wynikają współczesne ideologie społeczno–gospodarcze.

Wykład Adolpho Lindenberga napisany został przystępnym językiem i ze swadą, czym w żadnym razie nie przypomina nudnych traktatów współczesnych ekonomistów. Zapewne dlatego, że Lindenberg jest przede wszystkim praktykiem, nie zaś teoretykiem biznesu. Sam prowadził przez niemal półwiecze jedną z najlepiej prosperujących firm architektonicznych Brazylii. „Doktor Lindenberg sam jest przedsiębiorcą i to takim, który odnosi sukcesy; co jednak ważniejsze, jest biznesmenem, który nauczył się pokory i głębokiego szacunku dla Opatrzności Bożej właśnie na trudnej drodze biznesu” – napisał w przedmowie Jean-François Orsini, prezes waszyngtońskiego St. Antonius Institute for Catholic Education in Business.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Prawdziwa wolność w prawdziwym Ładzie

Książka mi się podobała. Jest to dobre kompendium wiedzy na temat należytych relacji pomiędzy etyką chrześcijańską, a działalnością gospodarczą.

autor opinii: Krzysztof Kotula

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: SKCh im. Ks. Piotra Skargi
Autor: Adolpho Lindenberg
Rok wydania: 2006
Ilość stron: 228
EAN: 9788388739170
ISBN: 83-88739-17-4
ID: 445082

Zobacz również

Wolny rynek w społeczeństwie chrześcijańskim
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...