TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wpływy greckie w Biblii

Kulturę grecką zwykło się grubą kreską oddzielać od świata biblijnego i chrześcijańskiego. A przecież połączenie wszystkich tych światów stanowi fundament obecnej kultury europejskiej. Wpływy Aten na Jerozolimę oraz Akademii na Kościół widać na wielu planach. Doskonale można to prześledzić w powstałych najpóźniej księgach biblijnych. Ale nie tylko.

Michał Wojciechowski w swojej bogato udokumentowanej książce pokazuje miejsca, w których należy szukać śladów greckich w Biblii hebrajskiej, przedstawia proces hellenizacji judaizmu starożytnego, omawia wreszcie szczegółowo wpływ kultury greckiej na powstanie ksiąg Nowego Testamentu.

Syntetyczna praca Wojciechowskiego uświadamia zasięg wpływów greckich w Biblii. To doskonały punkt wyjścia do kolejnych i szczegółowych poszukiwań.

Prof. dr hab. Michał Wojciechowski jest teologiem świeckim, profesorem Pisma Świętego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Ekspert Centrum im. Adama Smitha. Wydał dwadzieścia książek, czy to własnych prac, czy opracowań dzieł starożytnych. Pisze na temat Biblii, starożytności i współczesnego życia społecznego, ocenianego w perspektywie chrześcijańskiej.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: WAM
Autor: Michał Wojciechowski
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 408
Wymiar [mm]: 145x200
EAN: 9788377671139
ISBN: 978-83-7767-113-9
ID: 249240

Zobacz również

Wpływy greckie w Biblii
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...