TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wyznania z przeżyć wewnętrznych

Ocena:
(1 opinii)

"Wyznania z przeżyć wewnętrznych" Rozalii Celakówny to starannie opracowane, opatrzone licznymi przypisami listy mistyczki do spowiednika, ks. Kazimierza Dobrzyckiego oraz notatki spisywane na jego polecenie (od 1937 r. do jej śmierci w 1944 r.).

Dowiadujemy się z nich o niemal codziennych przeżyciach duchowych Rozalii, o wizjach i słowach nadprzyrodzonych, a także o jej sprawach powszednich i pełnej poświęcenia pracy w szpitalu.

Ks. Dobrzycki, będąc przekonanym o wielkiej wadze objawień, których doświadczyła jego penitentka, o jej nieprzeciętnej świętości i pokorze, nakazał Rozalii spisywanie notatek dotyczących jej przeżyć i pieczołowicie gromadził wszystkie listy od niej otrzymane.

Dla Rozalii pisanie było wielką udręką - sprawiało jej ból mówienie o tym, co niewyrażalne - jednak w swej pokorze i uległości okazała posłuszeństwo kapłanowi, przed którym, jako jedynym, otworzyła swoje serce.

Dzięki temu i my możemy dziś poznać ten przepiękny cud Bożej miłości - kobietę, która nie myśląc o sobie, bez reszty oddała się służbie bliźnim. Ona, obdarzona niezwykłym darem mistycznych zaślubin z Bogiem, zajaśnieje swoją świętością i obudzi w naszych sercach żar Bożej miłości, wskazując na gorejące miłością Najświętsze Serce Jezusa Króla.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

bardzo dobra ksiązka

Książkę polecam każdemu kto pragnie pogłębić swoją wiarę.
Ukazuje całą duchowość Rozalii i życie ukryte tylko dla Boga,które ma niesłychana wartość u Niego.

autor opinii: Renata

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: WAM
Autor: Rozalia Celakówna
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 436
Wymiar [mm]: 146x202
EAN: 9788373189935
ISBN: 9788373189935
ID: 60438

Zobacz również

Wyznania z przeżyć wewnętrznych
38.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...