TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Zachód 10 lat przed totalnym bankructwem?

Książka ukazała się we Francji 19 maja br., do tej pory sprzedano już 200 tys. egzemplarzy. Głównym walorem książki jest jej absolutna aktualność. Istotę książki stanowi teza, iż świat stoi wobec zasadniczych wyborów. Zachód, czyli Europa i USA nie chcą zrezygnować z wysokiego standardu życia, ale żyją ponad stan, coraz bardziej się zadłużając.

Autor kreśli bardzo obszerną i wnikliwą historię długu publicznego od starożytności, przez wszystkie epoki aż po chwilę obecną dowodząc, że zbyt wielkie długi publiczne prowadziły każdorazowo do wielkich konfliktów, a nawet światowych wojen.

Dziś najgorszego scenariusza tez wykluczyć się nie da - autor opisuje stopniowo jego fazy. Ale z historii należy wyciągnąć wnioski, nazwane przez Attalego lekcjami. Dramatu można uniknąć, jeśli podejmie się w porę odpowiednie kroki.

Ta pasjonująca i pobudzająca intelektualnie lektura napisana jest stosunkowo dostępnym językiem, nie wymagającym głębokiego ekonomicznego przygotowania. Dla Polaków pozycja ważna, bo tłumaczy dlaczego i u nas konieczne jest inne spojrzenie na finanse publiczne i niezbędność głębokich reform.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Studio Emka
Autor: Jacques Attali
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 256
Wymiar [mm]: 130x210
EAN: 9788360652855
ISBN: 978-83-60652-85-5
ID: 184271

Zobacz również

Zachód 10 lat przed totalnym bankructwem?
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...