TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Zakuci w kajdany

Ocena:
(4 opinii)

To książka o rozpaczy pogrążonych w nałogu i nadziei tych, którzy zdecydowali się na terapię. Wstrząsający opis ich przeżyć, doświadczeń, obaw i wiary - pomimo wszystko. Ukazuje problem alkoholizmu z kilku perspektyw: terapeuty uzależnień, pacjentów, a przede wszystkim ich matek, małżonków i dzieci. Jest to książka o NICH i dla NICH. Także dla tych, którzy chcą im pomóc.

"Przydzielono mi kuratora. Nic sobie z tego nie robiłem, miałem kilkudniowe przerwy w piciu, ale potem czułem się tak silny, że byłem przekonany, iż problem alkoholowy nie dotyczy mojej osoby. Sądziłem, że są gorsi ode mnie. Mogłem sobie spokojnie wypić piwko. Sądziłem, że nic się nie stanie. A jednak stało się".

"Mam prośbę: zamknij oczy i wyobraź sobie, że stoję przed Tobą, a Ty walisz mnie pięścią w twarz tak mocno, że wpadam tyłem do wanny, odkręcasz zimną wodę i lejesz mnie z prysznica - długo, bo przecież nie umiem się wydostać. Ja płaczę, a Ty lejesz. Potrafisz to zobaczyć "na trzeźwo"?"

"Zakład Karny. Świat w świecie. Głód alkoholowy i narkotyczny, omamy i szaleństwo kaca. Trafiłem na grupę AA. Nie podobało mi się, ale czymś musiałem wypełnić nudę. Aż pewnego wieczoru moje życie zmieniła wypowiedź jednego 50-letniego mężczyzny. Powiedział, że umarł jego syn, a on był wtedy pijany. Całe życie był pijany. I nigdy mu nie powiedział, że go kocha. I mówi mu to teraz, ale on go już nie słyszy. Ale usłyszałem go ja".

Opinie naszych Klientów (4 opinii)Napisz swoją opinię

to moze byc Twoja droga do wolnosci...

Warto sięgnąć po ta wspaniała pozycję. Ta książka sporo objaśnia, a najważniejsze są w niej listy członków rodzin alkoholików i ich samych na drodze powrotu do normalności, do porzucenia kajdan. Wstrząsająca , wywołującą niemałe emocje a jednocześnie pouczająca. Zakończenie rewelacyjne. Osoby, którym tą książkę pozyczylam były również zachwycone.
Polecam i dziękuję redakcji za zaangażowanie , które włożyła w to, bym ta książkę mogla nabyć.

autor opinii: Aneta

dobra książka,

książka o życiu, cierpieniu ale też nadziei, ktora jak ktos kiedys powiedział umiera ostatnia

autor opinii: Ewelina Ziembińska

Pozycja zawiera liczne listy chorych i ich rodzin. Kolejne rozdziały przedstawiają problemy związane z chorobą alkoholową widziane przez obie strony. Daje to możliwość wejścia w tok myślenia chorego. Momentami bywa bardzo trudna, tak jak życie wszystkich dotkniętych problemem.

autor opinii: Beata

Bardzo dobra książka, pomaga wiele zrozumieć.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: WAM
Autor: Katarzyna Bosakowska
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 190
Wymiar [mm]: 135x210
EAN: 9788375055559
ISBN: 978-83-7505-555-9
ID: 175710

Zobacz również

Zakuci w kajdany
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...