TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Zamknij oczy

Ocena:
(10 opinii)

Jeśli nie wiesz, jak uporać się z niezaspokojonymi pragnieniami, nałogami i strachem przed samotnością, dobrze trafiłeś!

To książka, która pomoże Ci poznać prawdę o sobie, zapisaną już tysiące lat temu w historii biblijnego Samsona. To właśnie w jego postawie będziesz mógł odkryć na czym polegają Twoje słabości, skąd się biorą zniewalające uzależnienia oraz co zrobić, by w końcu stać się wolnym i szczęśliwym człowiekiem. Podpowiada jeden z najlepszych polskich kaznodziejów - o. Adam Szustak!

Książka "Zamknij oczy!" pokaże Ci, że prawdziwie zobaczysz Boga, innych ludzi i samego siebie dopiero wtedy, gdy... zamkniesz oczy na zło!

Niestety, od czasu pierwszych ludzi idąc za tym, co pociąga nasze oczy, brniemy w coraz bardziej zawiłe pułapki.

Bo chodzi o to, żebyś zamknął oczy. Największe tajemnice, najważniejsze prawdy i rozwiązanie wszystkich nurtujących Cię od zawsze pytań i niewiadomych zaczyna się właśnie od zamknięcia oczu. A. Szustak

    Książka "Zamknij oczy" sprawi, że:
  • zmierzysz się z niezaspokojonymi pragnieniami bycia kochanym, akceptowanym i docenionym,
  • dostrzeżesz więzy, które Cię zniewalają,
  • zrozumiesz mechanizm działania nawyków i sposoby wychodzenia ze stale powtarzających się grzechów,
  • znajdziesz przyczynę wchodzenia w toksyczne związki,
  • poznasz strategię Samsona - wojownika, siłacza, kochanka wielu kobiet, który zmagał się z poczuciem niespełnianie i w końcu poradził sobie z tym.

Znajdziesz tu również przydatne ćwiczenia, które pomogą Ci w pracy nad nawykami, przyzwyczajeniami i sposobami budowania relacji międzyludzkich przez Ciebie.

Opinie naszych Klientów (10 opinii)Napisz swoją opinię

Bardzo dobra

Bardzo dobra książka ładne wydanie super się czyta to było to czego potrzebowałam polecam ją każdemu kto chce coś zmienić w sobie

autor opinii: Ewa Stasikowska

Książeczka do przeczytania "jednym tchem". Kupiłam na prezent i taką dostałam wiadomość od obdarowanej osoby. Sama też przeczytałam i sądzę, że takie rozważania są nieocenione dla rozwoju i umacniania duchowości.

autor opinii: Julia Kalinowska-król

Świetna Książka

Bardzo interesująca, napisana łatwym językiem, szybko się ją czyta i daje dużo do myślenia oraz bardzo dobrze tłumaczy co się dzieje w człowieku. Polecam każdemu!!!

autor opinii: Jakub Janek

Polecam tę książkę - otwiera oczy.

Chociaż tytuł brzmi "Zamknij oczy" to myślę że mnie otwarła oczy na zmianę myślenia.

autor opinii: Bogusław Borowiec

Opinia o książce

Książka super, jak wszystko ojca ADAMA zresztą.

autor opinii: Danuta

Polecam szustaka

Książkę czyta się bardzo dobrze. Ojciec Szustak jak zwykle nie zawodzi. Przedstawia nowe spojrzenie na pracę nad sobą, rozwój... Celne przykłady, nawiązania do Pisma Świętego i do realiów współczesnych, wskazówki, ciekawe ćwiczenia. Szczerze polecam

autor opinii: Elzbieta Małecka

książka opinia

super pozycja , ukazuje ludzką naturę z pozycji naszych ludzkich możliwości i słabości, pełną Bożej obecności i opieki

autor opinii: Beata Słomkowska

Bardzo dobra

Super książka.
Przekłada na życie i tłumaczy fragment pisma św.
w zrozumiały sposób.
Można wskazówki wcielać w życie codzienne
i w ogóle je lepiej rozumieć.

autor opinii: Paweł Pliszka

Zamknij oczy - droga do spełnienia

W pierwszej chwili pomyślałam sobie, że nie potrzeba polecać książek Szustaka, bo przecież każdy doskonale wie że są świetne, ale... po chwili przyszła refleksja, że przecież ja też tego dominikanina kiedyś tam nie znałam. Też go poznałam przez "przypadek", ale czy istnieją przypadki? Czy nie jest tak, że Bóg stawia nam na drodze kogoś, coś... po coś?
Czytasz te słowa? Widocznie masz je przeczytać i masz się dowiedzieć o ZAMKNIĘTYCH OCZACH.
Adam Szustak, jak zwykle w swoich książkach, porusza poważne tematy dotyczące każdego z nas, które w doskonały sposób przeplata historiami z Biblii, bo Pismo Święte to nie tylko archaiczna, gruba, na dokładkę pisana wierszem książka, ale to historie o nas samych, o świecie, o znaczeniu Boga w naszym życiu. Ewangelie po prostu są ponadczasowe, naprawdę!
I wierz mi na słowo, że Szustak w interpretacji Pisma Świętego jest artystą! Tym razem kolej padła na biblijnego Samsona. Poprzez życie tego człowieka pokazuje bardzo istotną część naszego jestestwa a mianowicie naszych uzależnień. Opisuje w malowniczy sposób ( jak to on ma w zwyczaju ) mechanizm nałogu, który nie tylko działa w takich standardowych dziedzinach jak "sex, drugs end rock 'roll", ale pokazuje, że mamy w sobie mnóstwo sytuacji, emocji, uzależnień międzyludzkich, które działają w tym samym schemacie, choć trudniej je rozpoznać. Poprzez historię Samsona pokazuje, że możliwa jest zamiana wad na cnoty, uzależnień na dobre nawyki, chociaż nie ukrywa, ze to najtrudniejsza robota świata, bo Szustak podaje przykłady też i ze swojego życia, bo to przecież zwykły człowiek taki jak ja czy Ty, prawda?
Stara się uświadomić nam, co tak naprawdę może się kryć za zwykłą kłótnią z żoną czy z mężem, jakie motywy kryją się za zazdrością czy lenistwem, itp, etc.
Serdecznie zachęcam do tej lektury.
Warto poświęcić parę godzin, naprawdę warto!!!

autor opinii: Izabella Berdychowska

5-bardzo dobra

Szybka dostawa.
Tani koszt przesyłki.
Książka starannie zapakowana, nie uległa zniszczeniu w czasie wysyłki.

autor opinii: Zofia Jabłońska

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Rób to co kochasz, RTCK
Autor: o. Adam Szustak OP
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 228
Wymiar [mm]: 140x210
EAN: 9788365927347
ISBN: 9788365927347
ID: 426987

Zobacz również

Zamknij oczy
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...