TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Zanurzyć się w sercu miłosierdzia. Pomoc w przygotowaniu się do sakramentu pojednania

Fascynujące wprowadzenie w sakrament pojednania. Książka, która sprawia, że w czytelniku budzi się pragnienie pójścia do spowiedzi.

Podczas spowiedzi dokonuje się niesamowity cud: Bóg przebacza nam nasze grzechy. A jednak wielu wiernych ma wielkie opory przed korzystaniem z sakramentu pojednania.

Często źródłem ich problemów jest brak odpowiedniego przygotowania do owego sakramentu. Znakomitą odpowiedzią na nie jest książka księdza Krzysztofa Porosło.

Stanowi ona nieocenioną pomoc dla każdego, kto chce pogłębić swoje zrozumienie tego sakramentu, dowiedzieć się, co tak naprawdę się w nim wydarza i co jest potrzebne, abyśmy w pełni doświadczyli mocy miłosierdzia.

W książce znajdziecie m.in.:

  • historię dwóch drzew, która pokazuje, czym jest grzech i zbawienie;
  • opowieść o meczu wygranym, zanim go rozpoczynamy;
  • klarowne i obrazowe omówienie warunków dobrej spowiedzi;
  • zasadę czterech "K", która obowiązuje przy spowiedzi.
W spowiedzi mamy znaleźć uzdrowienie, które płynie z ran Jezusa Chrystusa. To uzdrowienie płynie z samego serca miłosierdzia. To nie fajny ksiądz, który mnie rozumie, nie doświadczenie pokoju, które ma potem przyjść, jest tu ważne. Ważne jest to, że ja się zanurzam w ranach Jezusa Chrystusa, spotykam się z Chrystusem, który za mnie oddał życie.

Fragment książki

Ks. Krzysztof Porosło jest pomysłodawcą i współorganizatorem rekolekcji liturgicznych "Mysterium fascinans". Współpracuje z Dominikańskim Ośrodkiem Liturgicznym oraz portalem liturgia.pl. Publikuje m.in. w Tygodniku Katolickim "Niedziela", w miesięcznikach "List", "Biblia krok po kroku", "Msza Święta" oraz "Żywe Słowo". Nagrania jego homilii znaleźć można na portalu profeto.pl. Jest autorem kilku książek, m.in. "To mówi Amen. Spotkanie z Chrystusem Apokalipsy" i "Tajemnica śmierci i zmartwychwstania. Wprowadzenie w misterium paschalne".

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: ks. Krzysztof Porosło
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 88
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788374826563
ISBN: 9788374826563
ID: 299335

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Zanurzyć się w sercu miłosierdzia. Pomoc w przygotowaniu się do sakramentu pojednania Zanurzyć się w sercu miłosierdzia. Pomoc w przygotowaniu się do sakramentu pojednania
11.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...