TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Zanurzyć się w sercu miłosierdzia. Pomoc w przygotowaniu się do sakramentu pojednania

Ocena:
(14 opinii)

Fascynujące wprowadzenie w sakrament pojednania. Książka, która sprawia, że w czytelniku budzi się pragnienie pójścia do spowiedzi.

Podczas spowiedzi dokonuje się niesamowity cud: Bóg przebacza nam nasze grzechy. A jednak wielu wiernych ma wielkie opory przed korzystaniem z sakramentu pojednania.

Często źródłem ich problemów jest brak odpowiedniego przygotowania do owego sakramentu. Znakomitą odpowiedzią na nie jest książka księdza Krzysztofa Porosło.

Stanowi ona nieocenioną pomoc dla każdego, kto chce pogłębić swoje zrozumienie tego sakramentu, dowiedzieć się, co tak naprawdę się w nim wydarza i co jest potrzebne, abyśmy w pełni doświadczyli mocy miłosierdzia.

W książce znajdziecie m.in.:

  • historię dwóch drzew, która pokazuje, czym jest grzech i zbawienie;
  • opowieść o meczu wygranym, zanim go rozpoczynamy;
  • klarowne i obrazowe omówienie warunków dobrej spowiedzi;
  • zasadę czterech "K", która obowiązuje przy spowiedzi.
W spowiedzi mamy znaleźć uzdrowienie, które płynie z ran Jezusa Chrystusa. To uzdrowienie płynie z samego serca miłosierdzia. To nie fajny ksiądz, który mnie rozumie, nie doświadczenie pokoju, które ma potem przyjść, jest tu ważne. Ważne jest to, że ja się zanurzam w ranach Jezusa Chrystusa, spotykam się z Chrystusem, który za mnie oddał życie.

Fragment książki

Ks. Krzysztof Porosło jest pomysłodawcą i współorganizatorem rekolekcji liturgicznych "Mysterium fascinans". Współpracuje z Dominikańskim Ośrodkiem Liturgicznym oraz portalem liturgia.pl. Publikuje m.in. w Tygodniku Katolickim "Niedziela", w miesięcznikach "List", "Biblia krok po kroku", "Msza Święta" oraz "Żywe Słowo". Nagrania jego homilii znaleźć można na portalu profeto.pl. Jest autorem kilku książek, m.in. "To mówi Amen. Spotkanie z Chrystusem Apokalipsy" i "Tajemnica śmierci i zmartwychwstania. Wprowadzenie w misterium paschalne".

Opinie naszych Klientów (14 opinii)Napisz swoją opinię

Doskonała pomoc dla każdego, kto chce przystąpic do sakramentu pojednania.

autor opinii: Teresa Juarez-Turska

Książka warta polecenia, bardzo pomocna w przygotowaniu się do porządnego rachunku sumienia do naprawdę oczyszczającej spowiedzi świętej

autor opinii: Paulina

Polecam ...

Książka bardzo dobra i godna polecenia nie tylko przygotowującym się do spowiedzi. Zawiera wiele głębokich przemyśleń, które otwierają oczy na prawdy fundamentalne, szczególnie tak zwanym dobrym, tradycyjnym katolikom. Gorąco polecam !!!

autor opinii: Dorota

Miłosierdzie Boże

Ksiażka przyjemna do czytania z treścią historyczną,całej jeszcze nie przeczytaliśmy;)

autor opinii: Krystian

polecam

Bardzo głęboka. Dzięki niej można zupełnie zmienić podejście do spowiedzi

Praktyczny poradnik

Po przeczytaniu książki uważam, że warto po nią sięgnąć i polecać ją innym. Znakomicie syntetyzuje wiadomości nt, skaramentu pokuty i pojednania. Dobra lektura zarówno dla osób duchownych, jak i świeckich

autor opinii: Bartłomiej Stypa

Modlitwa uwielbienia

Książka jest wspaniała naprawdę zmienia moje życie podczas czytania odkrywam Jezusa na nowo czuję sie jak nowo narodzona POLECAM:)

autor opinii: EWA

bardzo wartościowa

Jest to książka do której wracam.

autor opinii: Lidia Miądowicz

Zanurzyć się w sercu miłosierdzia.Pomoc

Wspaniała książka bardzo pomocna w przygotowaniu się do sakramentu pojednania. Pięknie objaśnienia trudnych problemów, ułatwiająca pozbycia się niepotrzebnych uprzedzeń przed spowiedzią. Otwiera nas na Jezusa.
Serdecznie polecam.

autor opinii: Urszula B.

Pozytywna

Bardzo mądra książka. Dziękuję

autor opinii: Anna Domańska

Polecam

Książka warta przeczytania. Polecam każdemu.

autor opinii: Magdalena Łotocka

Skarb dla ducha

Bogactwo duchowe prosto pięknie podane,a Wy Pracownicy tolle.pl jestescie mistrzami swiata w szybkim,terinowym wysyłaniu zamówionych książek,ja mam problem z odpisywaniem.Błoosławieństwa Bożgo na każdy dzień.

autor opinii: L.P.

Wspaniała pomoc

Bardzo ważna dla mnie książka. Pomogła mi dokonać całkowitej zmiany podejścia do Sakramentu Pojednania – i dzięki Bogu za to.
Wracam do niej odtąd praktycznie za każdym razem przygotowując się do kolejnej spowiedzi. Jest krótka, ale bogata w treść. Pomaga zrozumieć i przyjąć istotę tego Sakramentu, zawiera także bardzo praktyczne wskazówki.
Polecam z całego serca :)

autor opinii: Maciej Matejewski

Zanurzyć się...

Książka ks. Porosło bardzo głęboko wyjaśniająca istotę spowiedzi, według autora to nie wyznanie grzechów jest najważniejsze a to, że spowiadający staje w prawdzie przed Bogiem. to szczera prawda. Dla mnie książka bardzo ważna, bo sam sakrament spowiedzi jest ważnym sakramentem, Jedno ale podczas czytania książki się jednak wkradło ... zasadniczość autora w tym, jaka spowiedź być powinna czyli min, krótka. Gdybym jakiś czas temu trafiła na spowiednika, który byłby wyznawcą tej zasady, byłabym dziś w zupełnie innym miejscu niż jestem. Czasami otwarcie serca potrzebuje czasu...

autor opinii: A.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: ks. Krzysztof Porosło
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 88
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788374826563
ISBN: 9788374826563
ID: 299335

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Zanurzyć się w sercu miłosierdzia. Pomoc w przygotowaniu się do sakramentu pojednania Zanurzyć się w sercu miłosierdzia. Pomoc w przygotowaniu się do sakramentu pojednania
11.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...