TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Zranione Różą. Świadectwo życia i śmierci dziewięciu stygmatyczek.

Stygmaty już od lat fascynują zarówno ludzi głęboko wierzących, jak i poszukiwaczy wszelkich zjawisk nadprzyrodzonych.

Ta książka pomoże Ci odkryć życie dziewięciu szczególnych stygmatyczek, które zmarły, mając 33 lata. Wśród nich jest św. Katarzyna ze Sieny, św. Maria Baouardy (Małej Arabki), św. Dina Belanger czy św. Faustyna Kowalska.

Dzięki temu poznasz ich życie z zupełnie innej perspektywy - samego Jezusa. To wszystko dzięki odniesieniu ich losów do wydarzeń z życia Chrystusa – zaczynając od lat młodzieńczych spędzonych w Nazarecie, gdy Boży Syn pozostawał w ukryciu, przez czas nauczania i czynienia cudów, aż po moment śmierci w 33. roku życia.

To zadziwiające podobieństwo pomaga zrozumieć niezwykłe zjawisko stygmatów w oparciu przede wszystkim o przekaz biblijny i teologię, a także psychologię i medycynę.

Poznając życie i przesłanie tych szczególnych stygmatyczek, dotykamy zarówno tajemnicy powołania chrześcijan do współuczestnictwa w męce Chrystusa, jak i prawdy na temat sensu dziewictwa, poświęcenia, cierpienia i konieczności zmagania się z pokusami oraz własnymi słabościami. Opowieść o „zranionych różą”, choć stroni od taniej sensacji, zadziwia, porusza i inspiruje, dając każdemu czytelnikowi szansę na niezwykle osobiste spotkanie z rzeczywistością, do której pochłoniętym codzienną bieganiną ludziom trudno choćby się zbliżyć.

Damian Dorn – z wykształcenia filozof, z zawodu nauczyciel języka angielskiego. Jego zainteresowania dotyczą styku filozofii, mistyki, teologii i nauki. Publikował w miesięczniku „Egzorcysta”. Żonaty, ojciec dwójki dzieci, mieszka w Lublinie.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: Damian Dorn
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 356
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788374828864
ISBN: 9788374828864
ID: 406348

Zobacz również

Zranione Różą. Świadectwo życia i śmierci dziewięciu stygmatyczek.
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...