TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Dwoje ludzi, jedna droga. Śladami pierwszej błogosławionej pary małżeńskiej: Marii i Alojzego Quattrocchi

Wypowiadając słowa „święty”, „święta”, myślimy zazwyczaj o ludziach, którzy całe swoje życie oddali Panu Bogu, rezygnując ze szczęścia małżeńskiego. Przekonanie, że wybór powołania innego niż kapłańskie czy zakonne nie sprzyja duchowemu wzrastaniu, długie lata pokutowało wśród wiernych.

Obecnie Kościół, wynosząc na ołtarze świętych z różnych stanów i zawodów, w tym licznych małżonków, przypomina nam, że wszyscy jesteśmy wezwani do świętości.

Książka zawiera przykłady z życia pierwszej w historii pary małżeńskiej wyniesionej wspólnie na ołtarze, Alojzego i Marii Beltrame Quattrocchi oraz pytania i tematy warte przedyskutowania w gronie przyjaciół lub w rozmowie męża z żoną czy narzeczonej z narzeczonym.

Może też posłużyć jako konspekt zarówno prowadzącym spotkania osób powołanych do życia w małżeństwie, jak i każdemu z uczestników tych spotkań, którzy dążą (nieraz z wielkim trudem) do uświęcania swego małżeństwa.

Autorzy, Ewa i Marek Stadtmüller, należą do Domowego Kościoła (gałęzi Ruchu Światło-Życie zrzeszającej rodziny). Pani Ewa jest także znaną i cenioną autorką ponad stu książeczek dla dzieci.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: Ewa Stadtmuller, Marek Stadtmuller
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 86
Wymiar [mm]: 125x180
EAN: 9788374827362
ISBN: 9788374827362
ID: 347603

Zobacz również

Dwoje ludzi, jedna droga. Śladami pierwszej błogosławionej pary małżeńskiej: Marii i Alojzego Quattrocchi
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...