TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Zwalczyć negatywne myślenie

Ocena:
(4 opinii)

Książka dla wszystkich udręczonych myślami... i deszczową pogodą.

Nasze myśli – zarówno negatywne, jak i pozytywne – dostarczają nam materiału do oceniania innych i siebie. Wywierają na nas wpływ i w taki lub inny sposób popychają do działania. Kształtują naszą osobowość i kierują naszym zachowaniem.

Niektóre zmartwienia dają się kontrolować, inne nie. Ich przyczyna nie zawsze jest znana. Zdarza się, że popadamy w przygnębienie, nie wiedząc dlaczego. Zalewają nas negatywne myśli, wydobywające się z obszaru naszej nieświadomości, będącego drugim dnem niepokoju lub złego humoru.

Pocieszamy się, że to tylko jedne z tych szarych dni, które trzeba jakoś przeżyć. Negatywne myśli wywołują problemy w relacjach zawodowych i osobistych i przyczyniają się do wahań nastroju.

Książka jest odpowiedzią na konkretne pytanie: co zrobić, aby uwolnić się od zakłócających spokój myśli, i pomocą w odnalezieniu wewnętrznego pokoju serca.

Książka Joëla Pralonga nie oferuje ani żadnej techniki, ani nowej „sztuczki” pokazującej sposób uwolnienia się od niepokoju. Autor chciałby zaprosić czytelnika do tego, aby za przykładem dawnych mnichów pozwolił Bogu „oddychać” w sobie.

Nauczanie ojców pustyni chce zaprowadzić nas do hezychii, oznaczającej z gr. „równowagę, odpoczynek, pokój, łagodność, wewnętrzną ciszę, samotnię”.

Opinie naszych Klientów (4 opinii)Napisz swoją opinię

Jest super

Polecam wszystkim zranionym w dziecinstwie i mlodosci ,.aby uwierzyli w siebie i nie poddawali sie . Mnie ta ksiazka postawila na "nogi". mysle inaczej o sobie, postepuje inaczej,i swiat w którym sie poruszam jest bardziej "kolorowy". ,bo ja sie zmienilam. Prosze o wiecej takich publikacji.

autor opinii: Anna

Całkiem dobra.

Początek tej książki jest w porządku, jednak po jakichś 15-20 stronach zaczynała mnie mocno nużyć. Potem jest już na przemian - są fenomenalne przebłyski, cudowne wskazówki, porywające myśli; które za chwilę przeplatają się z fragmentami dla mnie dość średnimi. Poza tym muszę przyznać, że niektóre rozdziały czytało mi się świetnie - wciągały, były napisane prostym językiem, tak aby każdy świecki mógł je zrozumieć, zawierały konkretne wyjaśnienia i bardzo konkretne wskazówki, a inne były jak dla mnie przeteologizowane.

Czy książka przeznaczona jest dla niewierzących, jak ktoś wcześniej zasugerował? Moim zdaniem zdecydowanie nie. Wydaje mi się, że potrzebna jest najpierw świadomość pewnych prawd, aby móc skupić się na takich szczegółach jak modlić się i powierzać Panu, aby radzić sobie z nawracającymi negatywnymi uczuciami i myślami. Choć oczywiście być może podsunięcie tej lektury niektórym niewierzącym byłoby dobrym pomysłem.

Ja mimo wszystko cieszę się, że przeczytałam tę książkę. Czasem warto przeczytać jakąś książkę nawet ze względu na jedno poruszające zdanie, którego nigdzie indziej nie znajdziemy. Tu znalazłam takich zdań trochę więcej ;) W pewnych fragmentach odnajdywałam swoje rzeczywiste problemy ze skupieniem, z negatywnymi myślami, z nieodpowiednim nastawieniem. I choć pewne fragmenty tej książki były dla mnie słabe lub może nawet nie do końca zrozumiałe, to inne naprawdę pomogły mi uporządkować swoje myśli.

autor opinii: Małgorzata

za duzo religi,duzo porownan z biblii jakby była przeznaczona dla niewiernych o nawocenie sie ,nie tego sie spodziewałam po tek ksiazce nie dokonczyłam jej nuda

autor opinii: dolrota walczak

Jak zwalczyć negatywne myślenie

Dla mnie książka rewelacyjna i bardzo pomocna. Bardzo cenne dla mnie było to, że autor wymienia rodzaje negatywnych myśli i skąd się mogą brać. Można je dzięki temu łatwiej zidentyfikować i zrozumieć. Najczęściej gdy popadamy w depresję, oddając się czarnym i negatywnym myślom, skupiamy się wyłącznie na sobie i swoim problemie, który wydaje się nam nie do rozwiązania, robimy z siebie ofiarę. Najcenniejsze w tej książce jest to, że autor pokazuje drogi wyjścia z tego, jak zamiast użalania się nad sobą wybrać wzięcie krzyża, jak przez modlitwę odejść od skupienia na sobie i dojść do Boga, który jest większy od naszego cierpienia.

autor opinii: Justyna

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: W Drodze
Autor: Joel Pralong
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 128
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788370338350
ISBN: 978-83-7033-835-0
ID: 244707

Zobacz również

Zwalczyć negatywne myślenie
22.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...