TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Żyć w Duchu Świętym. Rekolekcje charyzmatyczne

Ocena:
(46 opinii)
Żyć w Duchu Świętym to doświadczać Jego obecności dzięki widzialnym znakom, które On czyni. Bo tak jak dwa tysiące lat temu, tak i dzisiaj na całym świecie głosi się Ewangelię o królestwie Bożym. Także dziś ludzie są uzdrawiani z chorób, na które medycyna nie ma odpowiedzi. Również w naszych czasach grzechy są odpuszczane. Jezus rozprawia się ze złem, które poniewiera człowieka. Widziałem ludzi, którzy wstawali z wózków, odrzucali kule, wychodzili z depresji, choć najlepsi psychiatrzy nie potrafili pomóc. Trzymałem na rękach osoby, z których wychodziły złe duchy. Takich rzeczy dokonuje Jezus mocą Ducha Świętego właśnie dzisiaj, codziennie, dwadzieścia cztery godziny na dobę.

Fragment książki

Rekolekcje zebrane w tej książce to rodzaj wprowadzenia do życia w Duchu Świętym, doświadczania obecności żywego Boga. Może ono służyć zarówno początkującym, jak i zaawansowanym na charyzmatycznej drodze. Zarówno tym, którzy jeszcze nie doświadczyli czy raczej nie uświadomili sobie mocy Ducha, jak i dla posługujących w grupach modlitewnych.

Wszystkie wskazówki, sugestie i wezwania, które znalazły się w tych rekolekcjach, przeniknięte są siłą świadectwa – osobistego świadectwa autora, jak również świadectwa osób, z którymi się zetknął w trakcie swojej posługi. Ksiądz Michał korzysta przy tym znakomicie ze wspaniałego daru opowiadania, którym obficie obdarzył go Pan.

Przywołuje przykłady niesamowitego działania Ducha Świętego w postaci nawróceń, uzdrowień, uwolnień od działania złych duchów i wielu innych. Odwołując się do swego doświadczenia jako egzorcysty, przestrzega też przed zagrożeniami duchowymi, które niesie ze sobą wiele nurtów współczesnej kultury. Nade wszystko jednak pokazuje, jak wygląda życie przeniknięte miłością i wiarą w naszego Pana i Ożywiciela.

Ks. Michał Olszewski SCJ – znany i ceniony rekolekcjonista, związany z Odnową w Duchu Świętym, egzorcysta diecezji kieleckiej, prowadzi popularnego bloga z komentarzami liturgicznymi na każdy dzień (http://slowopana.com/). Autor książek wydanych w Wydawnictwie eSPe: „Bóg daje charyzmaty”, „Egzorcyzm. Posługa miłości”, „Być jak Hiob. Doświadczenie Boga w kryzysie”, „Być uczniem Pana. Głosić, uzdrawiać, uwalniać”.

Opinie naszych Klientów (46 opinii)Napisz swoją opinię

Świetna

Polecam każdemu.

autor opinii: Anna Najdek

Polecam książkę dla tych osób co chcą przybliżyć się do Ducha Świętego i zrozumieć jego działanie.
Autor w zrozumiały sposób na przykładach z życia opisuje działanie Ducha świętego.
Polecam.

świetna książka

Po raz pierwszy sięgnęłam po tego Autora.i jestem pod wrażeniem. Prosto, szczerze i z mocą. I treściwie. I życiowo. Bez ciężkiej teologii, bardzo poruszająco. Naprawdę warto przeczytać!!!

autor opinii: Jola Kubowicz

Bardzo wartosciowa pozycja.To nie pierwsza ksiazka tego autora ktora czytalam.Polecam szczegolnie osobom ktore chca zglebiac tajniki wiary przez pryzmat Ducha Swietego.

autor opinii: joanna kaminska

genialna

Genialna książka dla tych, którzy przebrnęli przez przemianę Szawła w św Pawła i kontynuują swoją drogę ku Światłu Świata, Chrystusowi. Napisana przystępny językiem, zrozumiała, prowadzi człowieka w rozwoju duchowym. POLECAM

autor opinii: Tomasz Nowy

Dotyka serca

Książka bardzo wartościowa! Pierwszy raz przeczytałam jednym tchem. Po pewnym czasie sięgnęłam po nią ponownie, na spokojnie :) Jestem przekonana, że znów do niej wrócę, bowiem jest jak optymistyczny przewodnik, którego wskazówki warto powtarzać, aby zostały w sercu na zawsze. Oczywiście książka napisana lekkim językiem, potoczyście, jak wszystkie książki Księdza Michała Olszewskiego.

autor opinii: Majka Żylińska

Książka bardzo wartościowa

Witam,

Autor ksiądz prowadzi rekolekcje o Życiu w Duchu Świętym rewelacyjnie. Ciekawie opowiada o różnych aspektach życia duchowego. Dotykając różnych fragmentów z Pisma Św. prowadzi rozważania w sposób inspirujący do takiego życia. Zachęcam do zapoznania się z lekturą tej niedługiej książecki. Czyta się to bardzo szybko.

autor opinii: Marek

super książka

Będę uczestniczyła w rekolekcjach z ks.Olszewskim /29.04.-01.05.2016r./w Chojnicach .Jest to już druga pozycja którą nabyłam pierwszą jest "Ogarnij się" - to jest po prostu książka którą każdy powinien przeczytać, już nawet nie wiem komu je wypożyczyłam tak się cieszę,że innym też przypadła do gustu. A,tej pozycji jeszcze nie przeczytałam do końca chociaż czyta się rewelacyjnie. pozdrawiam!!

autor opinii: Alicja Kujawa

Żyć w Duchu Świętym

Doskonała pozycja w szczególności dla osób, które dotychczas nie uświadamiały sobie na co dzień kontaktu z Duchem Świętym. polecam serdecznie

autor opinii: Danuta Łuczuk

Polecam serdecznie

To chyba jedyna książka, która wzruszyła mnie do łez (normalnie mi się to nie zdarza, a przy niej płakałam kilkukrotnie...) - chyba głównie dlatego, że uświadamia, jak bardzo bezpiecznie można się poczuć będąc blisko Boga... Niczego więcej już nie potrzeba - tylko być zawsze blisko, a resztą On się zajmie...

autor opinii: Magda

Uzdrowienie wiary

Moja wiara została przewartościowana pod wpływem rekolekcji charyzmatycznych ks. Michała Olszewskiego zawartych w opracowaniu Żyć w Duchu Świętym i innych książek autora.

autor opinii: Alicja

gorąco polecam!

Konkretna, poparta przykładami z życia wziętymi, autentyczna, bogata w Słowo Boże, porządkująca i budujaca książka. Dziękuję ks. M. Olszewskiemu. Już zamówiłam sobie kolejną jego pozycję i nie żałuję, polecam wszystkim!

autor opinii: Joanna

Bardzo dobry

Ponieważ zaczęłam pogłębiać naszą wiarę nasze chrześcijaństwo z racji tej poszukuje książek które mi to przybliżą i pomogą otworzyć sie na działanie Ducha Świetego w naszym codziennym życiu. Słucham wiele konferencji tego autora książki i są bardzo piękne jasne i czytelne stąd moje zainteresowanie tymi tematami, przykro mi ze nie moge napisac o pozostałych książkach ale jeszcze ich nie przeczytałam, pozdrawiam

autor opinii: Renata Chodowicz

O zyciu we wspolnocie

Jest to wspaniala ksiazka ukazujaca zycie we wespolnocie i problemy

z nia zwiazane.Czyta sie ja jednym tchem.Jakby sam Duch Swiety

ja pisal.

autor opinii: Robert Pawlowicz

podsumowanie rekolekcji........

Ostatnio odbyłam rekolekcje formacyjne naszej wspólnoty III stopień,podczas rekolekcji nie zawsze wszystkie treści do mnie trafiły. Po przeczytaniu tej książki zaraz po powrocie z rekolekcji wszystko ułożyło się w całość. Wiec otrzymałam taki przydatny podręcznik który podsumował mi cały czas wakacyjnej formacji duchowej. Książka napisana bardzo prostym przystępnym językiem poparta wieloma świadectwami.. Polecam

autor opinii: Katarzyna Pędzich

Książka bardzo ciekawa. Nie tylko dla posługujących w grupach modlitewnych.
Polecam.

autor opinii: Edyta

OK

Może tylko czasem autor jakby odbiegał od tematu, ale może to moje tylko takie nieuzasadnione wrażenia.

autor opinii: Marek Kuczyński

Żyć w Duchu św.

Ksiądz Michał daje świadectwo, ważne świadectwo wiary. To już kolejna książka tego autora i myślałam, że niczym mnie już nie zaskoczy. A jednak... Tacy ludzie, takie książki są bardzo ważne dla umacniania naszej wiary, abyśmy zdali sobie sprawę z walki, jaka toczy się każdego dnia o nas, o nasze dusze.
Szczerze polecam!!!

autor opinii: Aśka

Żyć w Duchu Świętym

Był czas kiedy po książki sięgałam z niechęcią, męczyłam się nad ich czytaniem, odkładałam na później, brałam ponownie i odkładałam znowu. Tą książkę przeczytałam z niesamowitym wzruszeniem i znalazłam wiele odpowiedzi na swoje przeżycia życiowe i duchowe. Niektóre z nich nawet sama doświadczyłam a nie byłam tego w pełni świadoma. Jest napisana w prosty sposób ale z humorem , można się śmiać ale też odkrywać nowe w innym miejscu pobudza do zastanawiania się. Łatwa dla odbioru czytelnika, zrozumiała, dobrze się ją czyta.

autor opinii: Łucja

Trzeba przyjąć sercem

Wspaniała książka-pokazuje jak zmienić swoje życie na nowe. Jak narodzić się do Życia- w wolności.
Książka to wspaniały drogowskaz dla osób posługujących we Wspólnotach
Odnowy w Duchu Świętym, ale także pragnących do nich należeć-jak ja.
ks Michał Olszewski ukazuje nam że uzdrowienia , odpuszczenie grzechów i życie w wolności jest możliwe również dziś i dla wszystkich kto tego pragnie bo Jezus żyje i również dziś chce dokonywać cudów.

Ocena treści zawartych w książce " Żyć w Duch Świętym"

Polecam wszystkim tę książkę dla zrozumienia istoty działania Ducha Świętego w naszym codziennym życiu. Książka jest napisana językiem prostym i zrozumiałym dla każdej grupy wiekowej. Pozwala dostrzec działanie Ducha Świętego w codziennym życiu każdego człowieka.

autor opinii: Arkadiusz Medwid

Książka od której nie można się oderwać

Czytając tę książkę miałam wrażenie że napisał ją sam Duch Święty.Polecam każdemu kto chce ożywić wiarę,zbliżyć się do Boga i zrozumieć po co żyje.

autor opinii: Elwira Dubniewska

Żyć w Duchu Świętym

Ta książka jest po prostu niesamowita, bardzo wciągająca i pouczająca szczególnie dla osób zyjących w różnych wspólnotach.Podczas czytania czuję się obecność Ducha Świętego. Są w niej zawarte tak istotne informacje że moim zdaniem powinna być wręcz obowiązkowa w każdej wspólnocie. Mówi całą prawde jak jest. Po prostu ta książke trzeba przeczytać. Polecam ją każdemu a szczególnie osobom ktore planują wstapić do jakiejś wspólnoty. Aby wiedziały nie tylko jak czerpać ale i jakich zachowań i stuacji unikać.
"Niektórzy wychodzą po modlitwie wstawienniczej i przez tydzień nie umieją się odnaleźć, ze wszystkimi się kłócą, nie mogą spać-dlaczego? Bo ktoś, kto nałożył na nich ręce, rozminą się ze swoją misją. Chciał być panem i władcą nad omadlaną osobą i pozostałymi członkami zespołu, a nie ołówkiem w ręku Boga."
Bóg zapłać księdzu Michałowi za tę książkę, ona rozwiała moje wszystkie wątpliwosci.

Pozdrawiam

autor opinii: Marcin

Żyć w Duchu Świętym

Wspaniała lektura , pozwala spojrzeć inaczej na otaczający świat , który ma duży wpływ na Moje życie , polecam .Zamówienie otrzymałam szybko , dołączona karteczka z dedykacją "miłej lektury", już się w Naszym świecie nie zdarza

autor opinii: Anna Wójtowicz

Rewelacja

Polecam

autor opinii: Wiola

Tajemnice Bożego działania

Lektura tek książki przywraca właściwą perpsektywę i spojrzenie na życie.

autor opinii: Danuta Gieryn

książka godna polecenia.Każdy znajdzie w niej coś nad czym warto się zastanowić

autor opinii: Magdalena Wilan

ŻYĆ W DUCHU ŚWIĘTYM

polecam warto przeczytać dużo wartości duchowych

autor opinii: Jadwiga Kłujszo

Dobra pozycja

Warta zainteresowania .Dotad sie z taka pozycja nie spotkałam.
Lektura pozwoli mi zgłębić moja wiedzę.

super

dałem tą książkę żonie do poczytania i teraz mnie męczy , abym zamówił jej jeszcze chociaż kilka...

autor opinii: Waldemar Goliszek

REWELACJA

Książka godna polecenia, pozytywna, jeżeli ktoś poszukuje drogi by odnaleźć siebie, czuje pustkę oraz niepokój wewnątrz siebie to powinien jak najbardziej sięgnąć po nią. Dobra książka dla Wspólnoty w Duchu Świętym.

autor opinii: Justyna Żołnierowicz

Polecam

Ksiazke polecam,to Rekolekcje pisane z glebi serca i oparte na glebokich
doswiadczeniach Ks Olszewskiego..Ksiazka uwrazliwia i uczy czym powinno byc wypelnione nasze zycie codzienne.

autor opinii: Danuta Prokopowicz

Zyć w Duchu Świętym

Kupiłam książkę na prezent mając głębokie przeświadczenie że okaże się ona drogowskazem w codziennym chaosie życia.
Okazała się prezentem bardzo trafionym.
Serdecznie polecam, ponieważ jest to ksiażka , która powoduje dobre przemyślenia z którymi później dzielimy się z innymi. :-)

autor opinii: Basia Nowak

książka żyć w duchu świętym

Książka godna polecenia, prosty zrozumiały język. Księgarnia rewelacyjna, szybka dostawa, dobrze zapakowane.

autor opinii: Bernadetta H.

Żyć w Duchu Świtym

książka b.dobra pozwala na zastanowienie się nad życiem i potwierdza obecność Ducha Świętego w naszym życiu.Polecam tym którzy mają wątpliwość w istnienie Pana Boga.

autor opinii: Elżbieta Łukaszewska

Świetna książka

autor opinii: Izabela PAŁASIK TOMCZYK

Niesamowita

Ta książka jest po prostu niesamowita, poruszyła mnie bardzo mocno. Ks. Olszewski pisze tak prosto, a jednocześnie z taką mocą, że człowiek ma wrażenie, jakby Pan Bóg działał i uzdrawiał przez tę lekturę!

autor opinii: Ruda

żyć w Duchu Świętym

Dla mnie książka godna polecenia. Pozwala zrozumieć lepiej niektóre zagadnienia szczególnie dla ludzi wkraczajacych na droge charyzmatyczną.Bardzo wciagajaca i piękna lektura pokazujaca jak Pan Bóg czasem moze działać w człowieku i jak wielkie jest Jego Miłosierdzie dla wszystkich tych którzy Go o to proszą 😊

autor opinii: Ilona Modras

życie duchowe

Polecam wszystkim absolutnie wszystkim i tym niewierzącym jak też i ludziom wiary każdemu z nas jet to potrzebne

autor opinii: Tadeusz

Jest to świetnie napisana książka od której trudno się oderwać, czyta się jednym tchem. Dla poszukujących bożego ducha w swojej codzienności jest doskonałym przewodnikiem. Zatem czytaj i odkrywaj to co tak bardzo potrzebne jest współczesnym ,, letnim katolikom", aby wiara ich była żywa.

autor opinii: Grazyna Boniec

"Żyć w Duchu Świętym"

Książka "Żyć w Duchu Świętym" to spotkanie z żywym Bogiem, uzdrowienia, uwolnienia i inne cuda jakich doświadczamy dzięki łasce Naszego Pana to coś wspaniałego. Bóg na nasze "skinienie" gotów jest położyć kres cierpieniu, uzależnieniom a przed wszystkim gotów jest i pragnie wypełnić pustkę w Naszym, często zranionym sercu. Ksiądz Michał Olszewski w przejrzysty, niekiedy humorystyczny sposób ukazuje prawdy Naszej wiary. Książka ta otwiera oczy na działanie Boga - Nasz Bóg jest Bogiem żywym, który bez chwili wytchnienia Nas prowadzi. Autor ukazuje ogrom Bożej mocy i to, że tak samo jak 2000 lat temu, tak i dziś Jezus Chrystus przechadza się między Nami każdego dnia, pytanie czy dostrzegamy to, że Pan puka do Naszych serc, otwórzmy zatem oczy, przeczyśćmy uszy i przyjmijmy Pana do Naszego domu - serca. Polecam. ;-)

autor opinii: Jarosław Szczepański

Wspaniała książka, napisana jasnym, zrozumiałym językiem, osobiste rekolekcje dla każdego poszukującego

autor opinii: Katarzyna Bruhn

Porywająca książka

Książka Ks.Michała Olszewskiego napisana świetnym, żywym stylem.
Przeczytałem ją będąc na wakacjach w dwa dni, po prostu nie mogłem skończyć czytać. Bardzo wiele przykładów z życia wziętych o działaniu w dzisiejszym świecie, Pana Boga i Ducha św.
Polecam wszystkim, którzy chcą pogłębić swoje życie wewnętrzne .

autor opinii: Francesco

Polecam

Doskonała dla wszystkich, którzy działają we wspólnotach, ważny drogowskaz na drodze wzrastania w wierze.

autor opinii: Justyna Wildner

Żyć w Duchu Świętym

Bardzo jestem zadowolony z tej książki - bardzo dobrze napisana i ciekawe przykłady z życia i problemów związanych z wiarą. Oparta na Słowie Bożym. O różnych darach, które otrzymujemy od Boga i charyzmatach. Bardzo ciekawa. Zachęca do współpracy z Bogiem.
Polecam tę książkę

autor opinii: Kazimierz Fórmanek

Bóg żywy

Polecam wszystkim, którzy doświadczyli już badz chcą spotkać Boga żywego w swym życiu. Świetnie opisane przykłady z życia ks. Olszewskiego.

autor opinii: Joanna Czechowska

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: Michał Olszewski
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 160
Wymiar [mm]: 160x200
EAN: 9788374825139
ISBN: 9788374825139
ID: 242058

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Żyć w Duchu Świętym. Rekolekcje charyzmatyczne Żyć w Duchu Świętym. Rekolekcje charyzmatyczne
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...