BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Chleb naszej wiary. Rekolekcje w Watykanie

Ocena:
(1 opinii)

Jak być księdzem dzisiaj? Jakim być księdzem? Komu służyć? Za kim iść? Kardynał Francis Arinze zna potrzeby krajów misyjnych, ale też od blisko 30 lat działa w strukturach watykańskich, gdzie postrzegany jest jako jeden z najwybitniejszych teologów.

“W tych rekolekcjach będziemy mieli przed oczyma kapłana, który spotyka Jezusa i za Nim idzie” – powiedział do uczestników rekolekcji. Rozważania dotykały tematów kapłańskiej pokuty, życia słowem Bożym, dynamicznej ewangelizacji w Kościele, liturgii, zaangażowania na rzecz sprawiedliwości, pokoju i solidarności oraz umiejętności odczytywania znaków czasu.

Prostotę i głębię medytacji nigeryjskiego hierarchy docenił Benedykt XVI, stwierdzając : “Nie zaproponował nam Wasza Eminencja akrobacji teologicznych, ale dał nam zdrową doktrynę, dobry chleb naszej wiary. (...) Tylko idąc i naśladując Jezusa, możemy Go zobaczyć. Eminencja pokazał nam, gdzie przebywa Jezus, gdzie jest Jego mieszkanie: w Jego Kościele, w Jego Słowie, w Najświętszej Eucharystii”.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

polecam

Bardzo wartościowa pozycja. Książkę zakupiłam akurat w okresie Wielkiego Postu i jej lektura stanowiła rodzaj osobistych rekolekcji pozwalając na bardziej dogłębne przeżywanie tego wyjątkowego dla chrześcijanina okresu. Dobrze się czyta. Polecam.

autor opinii: MB

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 200
Wydawnictwo: Księży Marianów - Promic
Wydanie: Warszawa 2012
ISBN: 978-83-7502-300-8

Zobacz również

Chleb naszej wiary. Rekolekcje w Watykanie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...