TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Przewodnik kapłański. O czym powinien pamiętać kapłan w swoim życiu i posłudze

Ksiądz Klaudiusz Arvisenet (1755-1831) pochodził z Langres, będącego wówczas siedzibą biskupstwa. Studiował teologię w Paryżu; posługę duszpasterską pełnił w Langres, tam otrzymał godność kanonika i urząd archidiakonatu.

Po wybuchu Wielkiej Rewolucji Francuskiej przebywał na wygnaniu w Szwajcarii - właśnie tam oddał się działalności pisarskiej, poświęconej pobożności i zasadom życia chrześcijańskiego.

Jego dzieła zdobyły uznanie i cieszyły się ogromną poczytnością. Jako pierwsze ukazało się (1794) "Memoriale vitae sacerdotalis", które wkrótce zyskało popularność w całej Europie.

Książka Arviseneta, inspirowana duchem "Naśladowania Jezusa Chrystusa" Tomasza a Kempis, zawiera wszystko, co jest konieczne do kształtowania kapłańskiej i duszpasterskiej tożsamości.

Arvisenet nakreślił w swym dziele wizję kapłaństwa, propagującą gorliwą służbę duszpasterską, która jest głęboko przejrzysta i prosta.

Sięga bowiem do samych korzeni prawdy o kapłaństwie i jego zadaniach w Kościele, łącząc je ściśle z osobą Jezusa Chrystusa - jak powiada tłumacz, Stanisław Strzelecki.

Książka jest nasycona treścią biblijną: występuje w niej mnóstwo aluzji do ksiąg Starego i Nowego Testamentu.

Stanisław Strzelecki podjął się trudnego zadania przetłumaczenia "Memoriale" na współczesny język polski; postanowił podarować dzisiejszemu duchowieństwu cenny "Przewodnik", na którym wychowało się przed laty szereg pokoleń kapłanów, którzy chlubnie zapisali się w dziejach Kościoła ze względu na swój format duchowny, zapał apostolski i gorliwość duszpasterską.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Bernardinum
Autor: ks. Klaudiusz Arvisenet
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 536
Wymiar [mm]: 100x140
EAN: 9788373807426
ISBN: 978-83-7380-742-6
ID: 12208

Zobacz również

Książka wyróżniona Przewodnik kapłański. O czym powinien pamiętać kapłan w swoim życiu i posłudze
19.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...