BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Molestowanie moralne

Ocena:
(1 opinii)

Jeśli ktoś był już kiedyś przedmiotem ataków osobnika perwersyjnego, rozpoznaje od razu ów zimny ton, który wprawia w stan napięcia i wywołuje lęk. Słowa się tutaj nie liczą, ważna jest zawarta w nich groźba. Dzieci – ofiary rodziców moralnie perwersyjnych – bardzo trafnie opisują zmianę tonu, która poprzedza agresję: »Czasami przy kolacji, gdy zwracał się do moich sióstr, głos jego stawał się bezbarwny i suchy. Wiedziałem od razu, że usłyszę jakieś raniące słowo«”.

Autorka jest psychiatrą, psychoanalitykiem, terapeutą oraz specjalistą w dziedzinie wiktymologii. Aktywnie angażuje się w walkę o poszanowanie praw jednostki. Jej książka, nagłośniona przez media i wydana w ponad dwudziestu krajach, wywołała szeroką debatę społeczną.

Marie-France Hirigoyen charakteryzuje najczęściej spotykane formy agresji w związku małżeńskim, rodzinie oraz miejscu pracy. Analizuje specyficzny charakter i kolejne fazy relacji perwersyjnej oraz osobowość prześladowcy i ofiary. Refleksja na temat konsekwencji molestowania moralnego kończy się praktycznymi wskazówkami, pozwalającymi ofiarom dostrzegać, analizować i przeciwstawiać się różnym formom przemocy.

Książka jest jednocześnie oskarżeniem współczesnego społeczeństwa o tolerancję czy wręcz obojętność wobec tego destruktywnego zjawiska. Ostrzega przed banalizacją tej formy agresji, wymierzonej w godność oraz integralność psychiczną jednostki.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

polecam tą książkę

Dla tych, którzy chcą więcej wiedzieć o molestowaniu moralnym i jak postępować w przypadkach tego zjawiska, idealna pozycja. Pozycja godna polecenia. Księgarnia również. Rewelacyjna informacja o nowościach, ofercie księgarni, bardzo uprzejma i profesjonalna obsługa klienta, szybka dostawa książek. Polecam również Księgarnię!

autor opinii: Ela

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 208
Wydawnictwo: W drodze
Wydanie: Poznań 2012
ISBN: 978-83-7033-836-7

Zobacz również

Molestowanie moralne
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...