TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Nie daj się gnębić! Jak bronić się przed poniżaniem, zastraszaniem, dręczeniem i innymi formami przemocy rówieśniczej

Ocena:
(7 opinii)

Jak bronić się przed poniżaniem, zastraszaniem, dręczeniem i innymi formami przemocy rówieśniczej.

Bez rąk, bez nóg, bez możliwości obrony – jako nastolatek Nick Vujicic był często na celowniku szkolnych i podwórkowych dręczycieli. Dlatego doskonale rozumie, jak to jest być ośmieszanym i poniżanym. Zna paraliżujące uczucie strachu, że to się nigdy nie skończy, wie, co to koszmary nocne i ból brzucha.

Gnębicielem może być każdy - bywają nimi współpracownicy, szefowie, nauczyciele, wybranek lub wybranka serca, wszyscy, którzy nadużywają swojej władzy lub pozycji.

Żaden dręczyciel nie może dyktować ci tego, kim masz być!

Ty także nie musisz biernie akceptować roli ofiary. W tej książce Nick pokaże ci, jak zbudować skuteczny system obrony przed przemocą ze strony innych. Pamiętaj, że możesz poradzić sobie z tym wyzwaniem. Masz większą władzę nad swoimi emocjami i nad swoim życiem, niż to sobie wyobrażasz!

Nick napisał tę książkę szczególnie dla młodych ludzi, którzy chcą poradzić sobie wśród rówieśników. Jego rady mogą być jednak doskonałą pomocą również dla wszystkich dorosłych, którzy chcą odzyskać pewność siebie - na studiach, w pracy lub nawet we własnym domu.

Dzięki tej lekturze:

  • stworzysz swój wewnętrzny bufor bezpieczeństwa,
  • zbudujesz system wartości, którym nie zachwieje żaden gnębiciel,
  • przełamiesz się, żeby wyjść do ludzi i poznać nowych przyjaciół,
  • obronisz się przed przemocą w Internecie,
  • nauczysz się kontrolować swoje emocje i panować nad reakcjami,
  • zobaczysz, jak pomóc innym osobom zastraszanym i dręczonym przez rówieśników.
Jeśli uwzięli się na ciebie szkolni gnębiciele, wiesz, jak to boli. To okropne przeżycie, które wydaje się nie mieć końca. Jako nastolatek ja też bywałem poniżany i zastraszany przez rówieśników. Nawet w dorosłym życiu od czasu do czasu spotykam się z różnymi szykanami. Dlatego chciałbym cię pocieszyć, natchnąć nadzieją i podpowiedzieć, jak możesz się bronić.

Nick Vujicic

Nick Vujicic jest autorem międzynarodowych bestsellerów, mówcą motywacyjnym, ewangelizatorem i dyrektorem fundacji Life Without Limbs, wspierającej osoby niepełnosprawne. Nick urodził się bez kończyn, ale pokonał ograniczenia wynikające z niepełnosprawności i jest szczęśliwym, spełnionym człowiekiem. Co więcej, stał się inspiracją dla milionów ludzi na całym świecie i regularnie przemawia do szerokiej publiczności na temat pokonywania przeszkód i spełniania marzeń. Nick urodził się w Australii w rodzinie o serbskich korzeniach, a obecnie mieszka w Kalifornii z żoną Kanae i dwoma synami – Kiyoshim i Dejanem. Więcej informacji o autorze znajdziesz na jego stronie: www.nickvujicic.com.

Książka pod patronatem Klubu Książki Tolle.pl!

Opinie naszych Klientów (7 opinii)Napisz swoją opinię

dobra

generalnie dobra,madra dla wszystkich ,w każdym wieku i płci.
owszem napisana jezykiem infantylnym ,bo pisana dla nastolatków .
daje do myślenia i mozna wyciagnąć wnioski

autor opinii: paweł drozd

bardzo przydatna ksiazka i polecam ja wszystkim

ksiazke ta polecam zwłaszcza ludziom ktorzy sa gnebieni przez innych bo poprzez jej tresc czlowiek o wiele inaczej spojrzy na pewne sprawy .

autor opinii: Krystyna Błachowicz

dobra

Ksiązka bardzo odkrywcza i fascynujaca jak sie przeciwstawiac złu wokół siebie. Przekazałem ja innym potrzebujacym pomogła. Dziekuje za ta książke.

autor opinii: Marek Wisniewski

polecam dzieciom, młodzieży i dorosłym

Książka świetnie napisana, szczególnie polecam młodym. Każde dziecko w szkole i w gimnazjum powinno ją przeczytać, a nawet wg mnie powinna to być lektura obowiązkowa /zamiast chociażby niepraktycznych książek o Harrym Potterze/, bo jest prawdziwa i praktyczna. Problemy opisane w książce dotyczą każdego, albo pośrednio, albo bezpośrednio. I warto nauczyć się je rozwiązywać w porę, by nie stawać się ofiarą , by potrafić wyznaczyć swoje granice i dbać o swoją wartość, by cenić się i doceniać. Problemy nie rozwiązane w dzieciństwie potrafią ciągnąć się też w życiu dorosłym. Wiele cennych lekcji usłyszą z tej książki również dorośli, którzy czasami też pozwalają się gnębić przez innych dorosłych a nawet własne dzieci. Szanujmy się i doceniajmy siebie jako Dzieci Boże! O tym nam przypomina autor

autor opinii: Mirosława Toczyska

prywatna

Genialna,jak wszystkie książki Nicka.

autor opinii: Barbara Kowol

Pozytywna opinia

Bardzo pomocna książka w chwilach zwątpienia, niosąca nadzieję i dająca prawdziwego "kopa" do walki z przeciwnościami losu i ludźmi którzy się przyczynili do tych przeciwności. Szczerze polecam

autor opinii: Danuta Porębska

idealna dla nauczycieli

Jeżeli ktoś pracuje z dziećmi / młodzieżą - SUPER POMOCNA

autor opinii: Dariusz Kowalski

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: AETOS Media
Autor: Nick Vujicic
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 240
Wymiar [mm]: 145x210
EAN: 9788361097518
ISBN: 9788361097518
ID: 340408

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Nie daj się gnębić! Jak bronić się przed poniżaniem, zastraszaniem, dręczeniem i innymi formami przemocy rówieśniczej Nie daj się gnębić! Jak bronić się przed poniżaniem, zastraszaniem, dręczeniem i innymi formami przemocy rówieśniczej
34.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 7.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...