BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Wprowadzenie do tajemnicy Eucharystii. Doktryna, liturgia, pobożność

Eucharystia jest tak wielką tajemnicą, że nieba nam będzie za mało, aby ją zgłębić. Dlatego warto już teraz wzbudzać w sobie pragnienie zadziwienia nią, gdyż może się okazać, że niebo jest bliżej nas, niż myślimy.

Książka, którą proponujemy, spełnia dwa zadania: rozwija wiarę i wzbudza zdumienie eucharystyczne. Autor czyni to najpierw poprzez odwołanie się do Starego Testamentu, ukazując gdzie i jak Eucharystia była zapowiedziana. Przywołując teksty Nowego Testamentu, pokazuje, jak bardzo Najświętszy Sakrament jest w nim zakorzeniony. W części historycznej Mauro Gagliardi ukazuje panoramę historii Eucharystii, jej teologię i pobożność. Książka jest niezwykle cennym kompendium i dla tych wszystkich, którzy cenią Eucharystię, będzie wielkim odkryciem.

Mauro Gagliardi, doktor teologii i filozofii, w 1999 roku przyjął święcenia kapłańskie w archidiecezji Salerno, w której pełnił liczne zadania, np. był sekretarzem Synodu Diecezjalnego. Profesor zwyczajny na papieskiej uczelni Regina Apostolorum, a także na Europejskim Uniwersytecie w Rzymie. Opublikował wiele artykułów w różnych językach i wiele książek jako autor czy redaktor. Regularnie ma wykłady i głosi konferencje we Włoszech i za granicą. W 2008 roku Benedykt XVI mianował go członkiem biura liturgicznych celebracji papieża. W 2010 roku został członkiem Kongregacji do Spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 558
Wydawnictwo: Inicjatywa Ewangelizacyjna WEJDŹMY NA SZCZYT
Wydanie: Kraków 2017
ISBN: 978-83-65600-36-3

Zobacz również

Wprowadzenie do tajemnicy Eucharystii. Doktryna, liturgia, pobożność
38.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 5-6 dni
  • Dostawa za jedyne 9.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...