TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Apoftegmaty Ojców Pustyni. Tom 3. Zbiory etiopskie (wybór). Mniejsze zbiory greckie, zbiory łacińskie. Seria: Źródła monastyczne nr 56

Z wielką radością oddajemy w ręce Czytelników kolejną, bo 3 już część apoftegmatów, czyli powiedzeń lub ogólniej nauk Ojców Pustyni. Cieszymy się tym bardziej, że dwie jej poprzednie części ukazały się kilkanaście lat temu, wzbudzając szerokie zainteresowanie Czytelników.

I oto, po latach pracy ukazuje się część 3. O ile poprzednie zawierały jednolite kolekcje powiedzeń Ojców, tom obecny składa się z różnego rodzaju tekstów. Większą jego część stanowią właśnie apoftegmaty. Po raz pierwszy w języku polskim ukazują się apoftegmaty etiopskie. Ukazują one wielkie, a mało znane bogactwo życia monastycznego w Etiopii, korzeniami swymi sięgające wszak IV w.

W kolejnej części Czytelnik znajdzie przekłady z tzw. mniejszych zbiorów greckich i łacińskich. Uzupełnieniem tomu są dwie serie z nieco innego gatunku, tzw. opowiadań dla duszy pożytecznych (Pawła z Monemwazji i Jana Moschosa).

Mamy nadzieję – i tego życzymy naszym Czytelnikom – że bogactwo treści, które zawiera nasz tom, stanie się prawdziwą kopalnią odkrywania i poszukiwania inspiracji dla życia duchowego, kształtowania modlitwy i relacji z Panem Bogiem, bliźnim i sobą samym. Apoftegmaty wszak zawierają zapis najbardziej autentycznego doświadczenia duchowego, które mimo upływu stuleci wciąż nie traci nic ze swej aktualności.

Abba Hyperechios powiedział: Lepiej jest jeść mięso i pić wino, a nie pożerać obmową ciało bliźniego”. Powiedział także: Wąż przez swoje podszepty wypędził Ewę z raju; do niego to podobny jest ten, kto obmawia bliźniego. Bo gubi duszę słuchającego, a własnej też nie ratuje.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Benedyktynów Tyniec
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 484
Wymiar [mm]: 152x190
EAN: 9788373543454
ISBN: 978-83-7354-345-4
ID: 194278

Zobacz również

Apoftegmaty Ojców Pustyni. Tom 3. Zbiory etiopskie (wybór). Mniejsze zbiory greckie, zbiory łacińskie. Seria: Źródła monastyczne nr 56
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...