TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Biblia w przekładzie księdza Jakuba Wujka z 1599 r.

Ocena:
(2 opinii)

Dzieło oparte na XVI-wiecznym przekładzie ks. Jakuba Wujka, transkrypcja typu „B” (zachowano język staropolski z zastosowaniem współczesnej ortografii i interpunkcji). Szatę graficzną stanowi rekonstrukcja oryginalnych inicjałów renesansowych.

Biblia ks. Wujka została ukończona w 1596 r., a po raz pierwszy ukazała się drukiem po śmierci tłumacza w 1599 r. Od razu zdobyła uznanie i poczesne miejsce wśród ówczesnych przekładów Pisma Świętego.

Jest ona nie tylko pomnikiem polskiej myśli teologicznej, ale także dziełem literackim o wielkiej wartości, na którym wychowywały się pokolenia Polaków, mającym wielkie zasługi dla rozwoju polskiego języka i literatury. Stylem przekładu ks. Wujka zachwycali się Mickiewicz, Słowacki i Sienkiewicz.

Tekst Wujkowego przekładu Biblii był w ciągu ostatnich 400 lat wielokrotnie zmieniany. Prezentowana edycja różni się od dotychczasowych tym, że stanowi pierwsze od stuleci wydanie tekstu w jego oryginalnej staropolskiej postaci i jako taka daje prawdziwą szansę rzeszom polskich naukowców, studentów, literatów i wszystkich innych zainteresowanych kulturą narodową spotkania się z tym niezwykłym dziełem w postaci jak najbliższej oryginałowi.

Na VI Targach Wydawców Katolickich w Warszawie Biblia Wujka w edycji Vocatio otrzymała nagrodę główną Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2000.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Opinia na temat Biblii w przekładzie ks. J. Wujka z 1599

Super wydanie, cieniuchny papier, cudna staropolszczyzna, wymagająca wysiłku intelektualnego niekiedy co w dobie okradania naszego języka z jego bogactwa, stanowi dla mnie dodatkową wartość tej lektury!

autor opinii: Maria Mickiewicz-Laskowska

Okładka

Wreszcie mamy Wujka w jego przekładzie.
PS. Aż się prosi nadać stylową okładkę, bo obecna do takiego dzieła zupełnie nie pasuje (cena chyba na to pozwala:)

autor opinii: Ryszard

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Vocatio
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 2426
Wymiar [mm]: 170x240
EAN: 9788378291060
ISBN: 9788378291060
ID: 263052

Zobacz również

Biblia w przekładzie księdza Jakuba Wujka z 1599 r.
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...