TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Bóg. Życie i twórczość

Ocena:
(4 opinii)

Hołownia pokusił się o biografię... Boga!

  • Czym różni się Bóg od UFO?
  • Dlaczego Jezus zdemolował kantor?
  • Czy Bóg lubi krew?

Odpowiedź na te i inne pytania w książce.

Szymon Hołownia uwielbia ambitne projekty. Taki jest również ten. Jak na biografię przystało, autor zaczyna od samego początku, czyli - no właśnie, od kiedy?

Relacja Boga i czasu to jeden z poruszanych przez Hołownię fascynujących tematów. Znany dziennikarz opisuje nasze wyobrażenia dotyczące Stwórcy, próbując odpowiedzieć na najczęściej nurtujące nas pytania: czy rzeczywiście Bóg jest jeden, dlaczego w Starym Testamencie bywał okrutny i mściwy, a w Nowym twierdził, że najważniejsze to kochać i przebaczać, czemu nie daje się zobaczyć, dlaczego objawił się akurat Żydom i czym jest Trójca Święta?

Najważniejsze teologiczne koncepcje, charakterystyczny styl Hołowni i liczne osobiste refleksje autora na temat jego stosunku do Stwórcy to wybuchowa mieszanka!

Opinie naszych Klientów (4 opinii)Napisz swoją opinię

REWELACJA!!

Na pierwszy rzut oka rzuca się wielka wiedza autora. Kto mógłby się spodziewać, popularny dziennikarz i prowadzący programy rozrywkowe prezenter ma więcej wiedzy, bystrości umysłu od wielu wybitnych chrześcijańskich myślicieli.Czytałem, słuchałem wielu, On należy do czołowych a być może jest najlepszy, paradoks?Nie spodziewałem się, że zrobi na mnie tak duże wrażenie. Jego wiara jest niezwykle dojrzała, nie udaje, jego słowa są balsamem dla duszy. W takim Bogu o jakim pisze Hołownia nie tylko można się zakochać, wręcz trzeba!!

Pozdrawiam :)

autor opinii: Adrian Tomaszewski

Jak zwykle - miód dla oczu. I ducha:)

Jeśli nad nabyciem książki zastanawia się ktoś o nietypowym, nieszablonowym i bezpiecznie śmiałym podejściu do wiary, jeśli jest to ktoś potrafiący docenić szczyptę ironii i wszechobecną u Autora nutkę humoru w podejściu do zagadnień związanych z poszukiwaniem miejsca w Kościele i w świecie - to ja gorąco temu Ktosiowi Hołownię polecam. Nie tylko tą, ale również inne jego "płodności" :)
Widać, że rzecz jest przemyślana, a ujęte w słowa przemyślenia "zapięte na ostatni guzik" (dla żądnych wciaz więcej i więcej są nawet odnośniki do literatury, którą Autor zgłębiał). Gdyby przypadkiem tą moją drętwą opinię przeczytał sam pan Szymon, upraszam o wybaczenie, ale piszę to naprędce i kondensuję swój zachwyt nad Pana twórczością jak potrafię, bo w międzyczasie zgłębiam tajniki bycia odpowiedzialną, zapracowaną przedświątecznie do bezdechu matką:) Pozdrawiam!

autor opinii: Justyna Szychowska

Niezbyt ciekawe

Po przeczytaniu tej książki pozostaje zamęt , gonitwa myśli, mało się zapamiętuje mimo bardzo jasno wyrażonej opcji autora.

autor opinii: Jadwiga Krynicka

Warto zajrzeć

pozycja ciekawa i godna uwagi, zwłaszcza dla tych wszystkich którzy szukają odpowiedzi dot. wiary, Boga i tego wszystkiego co nas otacza.
Podoba mi się styl w jakim jest napisana.
Polecam!

autor opinii: Magdalena Wysok

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: ZNAK
Autor: Szymon Hołownia
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 264
Wymiar [mm]: 140x205
EAN: 9788324014811
ISBN: 9788324014811
ID: 186455

Zobacz również

Bóg. Życie i twórczość
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...