TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Być jak Hiob. Doświadczenie Boga w kryzysie

Ocena:
(44 opinii)

Wyobraź sobie, że pewnego dnia tracisz niemal wszystko, co masz... ale nie tracisz najważniejszego. To właśnie przytrafiło się biblijnemu Hiobowi.

Był człowiekiem szanowanym, bogatym i miał głęboką, niezachwianą wiarę. Mimo to Bóg doświadczył go wielkim cierpieniem. Stracił majątek, rodzinę, zachorował na trąd... Jego wiara została wystawiona na próbę...

W dzisiejszych czasach też jesteśmy wystawiani na różne próby. W sercach wielu chrześcijan odbywa się walka duchowa. Zwłaszcza teraz, w XXI wieku, szczególnie doświadczamy kryzysu wiary.

Przyczyny tej sytuacji są różne: zapatrzenie w siebie... miłość do pieniędzy, do rzeczy... usilne pragnienie kontrolowania swojego życia we wszystkim... Kryzys pojawia się również, gdy dotyka nas nieszczęście. Tak, jak Hioba. Jego historia to dla nas... dla Ciebie... gorzka, ale pełna nadziei i miłości nauka.

Czego możesz nauczyć się z historii Hioba? Jak radzić sobie, gdy doświadczasz kryzysu?

Odpowiedzi na te pytania odnajdziesz w książce ks. Michała Olszewskiego, znanego rekolekcjonisty i jednego z najmłodszych egzorcystów w Polsce. Ks. Michał jest również autorem m.in. bestsellerowej serii audiobooków Credo.

To książka, która może dać Ci nadzieję w kryzysie i jeszcze bardziej wzmocnić Twoją wiarę pomimo trudności. Dzięki niej dowiesz się, co przeszkadza Ci w głoszeniu i słuchaniu Słowa Bożego. To pozwoli Ci uświadomić sobie, co przeszkadza Ci usłyszeć wolę Boga i co najważniejsze, możesz wreszcie zacząć żyć bardziej planem Bożym, niż planem świata.

Poza tym, czytając "Być jak Hiob", poznasz odpowiedzi na pytania:

  • czego możesz nauczyć się dzięki historii Hioba?
  • jak przetrwać kryzys w życiu duchowym?
  • dlaczego współcześni ludzie boją się końca świata?
  • jaki grzech jest najgłupszy i dlaczego?...

... i wiele, wiele innych.

Tylko posłuchaj... Bóg doświadczył Hioba wielkim cierpieniem... Jego wiara została wystawiona na próbę, ale on, na przekór wszystkiemu... nie przestał wierzyć.

Zajrzyj do "Być jak Hiob" i odkryj sposób radzenia sobie z kryzysem.

Opinie naszych Klientów (44 opinii)Napisz swoją opinię

Polecam!

Nie układa Ci się w życiu? Myślisz, że masz pecha? Przeczytaj tę książkę a zastanowisz się nad zupełnie innym spojrzeniem na takie sprawy oraz znajdziesz rozwiązanie - "zaskakujące".

autor opinii: Marek

Na trudy życia

Kupiłam książkę z myślą o konkretnej osobie, która znajduje się w poważnym kryzysie. Treść bardzo osadzona jest w Słowie Bożym ale zastanawiam się czy w chwili obecnej taki sposób ujęcia dotrze do tej osoby. Książka wartościowa, jak wszystkie ks. Michała Olszewskiego, ale nie wiem czy odpowiednia dla tej osoby dla której ją przeznaczałam.

autor opinii: Zofia Wawrykiewicz

Mama bardzo zadowolona

To był prezent- bardzo się podobał. Pomocna w wielu codziennych cierpieniach.

autor opinii: Ilona Bulik

Świetna

Przedstawione treści pozwalają spojrzeć na różne doświadczenia z zupełnie innej perspektywy. Bardzo przydatna pozycja, dla każdego kto szuka Boga właśnie w cierpieniu. Polecam

autor opinii: Monika

Cudowna!

Pokój i Dobro! Wspaniała książka, życiowa, poleciała mi łezka z oka. Przyjemnie się ją czyta i mam zamiar do niej jeszcze raz sięgnąć. Polecam każdemu, kto często przechodzi życiowe kryzysy. Daje do zrozumienia, że Bóg jest w każdej sytuacji, a najbardziej, gdy doświadczmy kryzysu. Pozdrawiam,

autor opinii: Ola!

Być człowiekiem bożym

Cudowne opracowanie rekolekcjonisty ks. Michała Olszewskiego nawiązujące do biblijnego Hioba. Przykłady refleksji, które nam przekazuje powinniśmy wykorzystać w swoim życiu. Chcemy przecież być blisko Boga. Dowiesz się o działaniu złego ducha, świtach życia i wielu innych zdarzeniach z posługi ks. Michała, które twoją wiarę odnowią.

autor opinii: Alicja

prywatna

Jak dostrzec obecność Boga w Twoim życiu.Odpowiedź znajdziesz w tej książce.

autor opinii: Barbara Kowol

Super książka

Ta książka jest dla osoby, którą "wyrzucono" z pracy, bo miała "boże" poglądy. Dla osoby, która miała wypadek lub jakaś inna sprawa, która postawiła ją na zakręcie życia. To wszystko jest dane przez Stwórcę. Chociaż trudno jest nam się z tym pogodzić, TAK WŁAŚNIE JEST. Bóg jest zawsze obecny w naszym życiu. Widzi nasze cierpienia i nas z nich uwalnia. Bóg, jako Ojciec MIŁOSIERDZIA, nie zgadza się na nasze cierpienia. Uwalnia nas z pobytu w matni...

autor opinii: Alicja Bobel

Świetna!

Ks. Olszewski mimo młodego wieku to doświadczony rekolekcjonista. Jego książki to dające nadzieję przesłanie tak różne od tego co słyszymy na co dzień.

autor opinii: Adam Sromecki

Książka bardzo ciekawa (jak wszystkie tego autora). Proste i konkretne słowa, trafiające w serce. Wciągająca.
Szczerze polecam.

autor opinii: Edyta

Duchowość kosztuje

Ksiązki ks. Michała Olszewskiego stanowią dla mnie każdorazowo nowy zastrzyk duchowy dla pogłębbiania relacji z Bogiem poprzez kontakt ze słowem Bożym oraz ze świadectwami z " życia wziętymi ".
Nie ma tutaj zbędnych frazesów , jest treść wypełniona i podparta żywym działaniem Boga w życu kapłana oraz ludzi którym służy w duchu miłości .

Życie duchowe związane jest z trudem i walką dobra ze złem .
Żyjąc na codzień w komunii z Bogiem / sakramentami / to dobro w nas zwycięza .

autor opinii: Jan Snopkowski

Książka warta polecenia,uświadamia sens cierpienia w życiu,czyta się jednym tchem tak jak pozostałe pozycje autora.

autor opinii: Magdalena

Ksiądz Olszewski

jego książki to lektury obowiązkowe i ważne dla wierzącego, wątpiącego, dla każdego. To druga książka tego Autora, którą przeczytałam. Ksiądz Michał uświadamia nam ważność sakramentów, wiary, ale i siłę złego, o którym w codziennym życiu tak jak byśmy zapomnieli. Dlatego tak znaczące są lektury Ks. Olszewskiego, dla naszej wiary, dla naszych serc,szczerze polecam, najwyższe noty!!!

autor opinii: Asia

Kwestie fundamentalne

Ksiadz Michal Olszewski opisuje swoja prace duszpasterska, niezwykle sugestywnie i obrazowo kresli obraz zycia duchowego Polski i swiata współczesnego.Jak pozostać wiernym Panu Bogu, oprzec się Zlemu.
Napisane z pasja.
Ewa

autor opinii: Ewa Kwasiborska

Książka niesamowita, którą czyta się jednym tchem. Polecam każdemu!

autor opinii: Ania

Książka ciekawa, zwłaszcza jeśli chodzi o doświadczenia egzorcystyczne; warta polecenia.

autor opinii: Ania

Warto!

Bardzo dobra, jak wszystkie ksiazki Olszewskiego. Bardzo dobrze i szybko sie czyta - ksiazka tresciwa i lekka, pomagajaca przewartosciowac swoje zycie.

autor opinii: Agnieszka

życie duchowe

Szukamy Boga a On jest wszędzie dla wierzących a w szczególności dla niewierzących doje nam poczucie własnej wartości

autor opinii: Tadeusz

HIOB

Bardzo ciekawa i wartościowa książka,. uważam, że warto jest ja przeczytać, skłania do głębokich refleksji. POLECAM WSZYSTKIM :)

Bardzo wartościowa

W mojej opinii bardzo wartościowa książka. Ks. Michał podejmuje w niej bardzo ważne zagadnienia i czyni to z delikatnością, bez moralizatorstwa, nie oceniając osób cierpiących.

autor opinii: Magdalena Dąbrowska

Poruszająca

Tę książkę warto przeczytać. Skłania do głębszych refleksji nad obecnością zła w naszym życiu i daje porady jak się przed nim bronić. Autor odwołuje się do przykładów ze swojego życia zawodowego (jest egzorcystą), które pozostają w pamięci na długo.

autor opinii: Anna

Być jak Hiob

Rewelacyjna. Każdy powinien ją przeczytać , ja zamierzam po raz kolejny.

autor opinii: Lucyna

BYĆ JAK HIOB

POLECAM JEST BARDZO CIEKAWA

autor opinii: MARIA MRÓWCZYŃSKA

Być jak Hiob

Genialna książka, polecam każdemu. Dużo ciekawych wątków, autor jest egzorcystą i często porusza tę tematykę (z tytułu bym się nie spodziewał).

autor opinii: Franek

"Być jak Hiob. Doświadczenie Boga w kryzysie"

Książka "Być jak Hiob. Doświadczenie Boga w kryzysie" to pokazanie kolejnych działań żywego Boga, który to pełen miłości do ludzi pragnie uzdrowić ich z wszelakich "chorób". Niech każdy z Nas będzie jak tytułowy Hiob, który to był wierny Bogu w każdej sytuacji. Historia Hioba jest ponadczasowa, ponieważ każdy z Nas może odnieść ją do swojego osobistego życia. Nie kiedy dziękujemy Bogu i prosimy go o coś, a gdy Nasze prośby "nie zostaną" wysłuchane odwracamy się od Pana. Hiob pokazuje, że Boga w sercu musimy mieć zawsze, nawet w obliczu kryzysu, w przypadku Hioba, była to choroba i zniszczenie jego życiowego majątku. W dzisiejszych czasach od Boga odciągają Nas pokusy tego świata, nie pozwólmy by pozorne przyjemności spychały Boga na ostatni tor. Mając Boga na pierwszym miejscu w swoim życiu, wszystko inne zajmuje odpowiednie miejsce. Polecam wszystkim. ;-)

autor opinii: Jarosław Szczepański

Być jak Hiob

Polecam tą książke. Daje dużo do pomyślenia nad swoim życiem.

autor opinii: Tomasz Nowak

Wspaniała ksiazka

Wspaniała książka , zmieniła moje patrzenie na każde cierpienie ,że czasami Bóg inaczej planuje moje życie niż ja je planuje .Gorąco polecam tę książkę osobom które borykają się z wieloma kłopotami ,aby i w tym wszystkim widziały miłość Boga, który jak ukochany Ojciec kiedy cierpimy niesie nas na swoich rękach .

autor opinii: Joanna

Bardzo dobra książka. Mądre rozważania i głębokie przemyślenia otwierają oczy czytelnika na wiele spraw. Postać Hioba jest tylko pretekstem do analizy postawy człowieka XXI wieku. Nie jest to rozważanie o cierpieniu. Autor posłużył się postacią ze Starego Testamentu jedynie po to, by pokazać czytelnikowi jak doświadczać obecności żywego Jezusa w życiu codziennym. Prostym i klarownym stylem ks. Olszewski przedstawia Syna Bożego jako tego, który obecny jest przy każdym z nas i wskazuje proste drogi do Jego Serca. Naprawdę warto przeczytać tę książkę również ze względu na rzeczowy i konkretny opis mechanizmu działania złego ducha, który nigdy nie śpi, nie idzie na urlop i czuwa przy każdym z nas. Jak się uchronić przed sztuczkami i oszustwami demonicznymi? Jak zaprosić Jezusa do naszego życia? Jak bezgranicznie zaufać Bogu i powierzyć Mu nasze wszystkie sprawy? Liczne świadectwa i przykłady dają proste odpowiedzi na skomplikowane pytania dotyczące wiary. Polecam tę lekturę wszystkim, którzy poszukują, będą poszukiwać lub już znaleźli Boga w swoim sercu i pragną zaprosić Go do swojego życia.

autor opinii: Anna Król

pouczająca książka

Bardzo polecam wszystkim książkę. Moja nie leży na półce, cały czas przechodzi z rąk do rąk.
Jestem osobą dorosłą, a o wielu sprawach nie wiedziałam, z wielu nie zdawałam sobie sprawy.Książka podczymuje na duchu. W sytuacjach kryzysowych, kiedy tracimy wszystko, tylko mocne zaufanie Bogu pomoże nam przetrwać.Pozdrawiam

autor opinii: Elżbieta

Książkę przeczytałam jednym tchem. Wielu rzeczy nie wiedziałam i z wielu nie zdawałam sobie sprawy. Kiedy opowiadałam koleżankom i rodzinie o tym co przeczytałam, zaczęłam być zasypywana pytaniami jak tę książkę zdobyć. Naprawdę polecam!

autor opinii: Monika

pozytywna

Bardzo dobra pozycja. Krótka treściwa na wspólczesne czasy. Polecam

autor opinii: Małgorzata Rybska

Ekstrmalne doświadczenia Hioba

Świetna książka, daje oparcie przy ekstremalnych doświadczeniach w dzisiejszych czasach. Pozwala uświadomić sobie, że człowiek i jego los jest niezmienny odkąd istnieje ludzkość. Zmieniają się tylko okoliczności. I że bez dialogu z Bogiem i oparcia w Bogu można nie dać rady.

autor opinii: Ewa Bartczak-Varela

Książka ta bardzo mi pomogła zrozumieć moje problemy. Zachęcam, polecam.

Super, ale w innym sensie.

Książka mówiąca o Bogu rzeczy niemożliwych, zdecydowanie pokrzepiający temat w cierpieniu, jednak jak sam autor wspomniał, że nie każde rozwiązanie problemu Bóg nam kładzie raz dwa pod nos, a ja właśnie potrzebowałam lektury, kiedy Bóg tego rozwiązania nie daje - a o tym autor już nie rozwijał wątku w książce. Polecam bardzo, warta przeczytania, jednak tytuł nieco mylący.

autor opinii: Magda K.

książka jest rewelacyjna. Miałam ostatnio dni, kiedy traciłam nadzieję i wiarę, ale ciągle pamiętałam o Hiobie, który miał wszystko i to stracił - rodzinę , majątek , poważanie itp, ale pomimo tego nie stracił wiary. Pewnego dnia dostałam maila od Tolle o tej książce natychmiast ją zamówiłam - po przeczytaniu jej nie jestem w stanie się ni uśmiechać. Nikt nie powiedział, że życie będzie jak lukier - białe i słodkie, ale dzięki dobrym słowom innych ludzi jest łatwiejsze do przeżycia - a takie dobre słowa pisze Ks. Michał Olszewski SCJ. Pozdrawiam i bardzo polecam tę książkę

Bardzo dobra książka, ciekawa i refleksyjna.

autor opinii: Piotr Skworcow

pochwaLa

Jestem wdzięczna za poleceniei tej książki .Otrzmałam ją w przeddzień położenia się do spitala w zwiazku z planowaną dość ciężką operacją ortopedyczną.Lektura tej książki pomogła mi przetrwać ciężkie chwile przed i po operacji.Przyczyniła si ę do tego,że przez cały czas czułam przy sobie obecność Boga 'byłam pod jego opiekąi dzięki temu przeszłam spokojnie przez trudy tego psychicznego i fizycznego cierpienia.Gorąco polecam nie tylko na czas kryzysu.

autor opinii: Danuta Godlewska

Książka

Polecam tą książkę.

Mnie otworzyła oczy na wiele rzeczy, Dziękuje

autor opinii: Tomasz Nowak

super książka

Rzadko czytam książki. Ta pozycja wciągnęła mnie bez reszty, czyta się jednym tchem

autor opinii: Tomek

Bardzo dobra książka - 110 stron, ale nie o ilość tu chodzi ! Jeżeli wątpisz , masz problemy to przeczytaj, książkę ks. Michała Olszewskiego" Być jak Hiob". Może inaczej wpierw weź Pismo Święte i zapoznaj się z Księgą Hioba, a następnie z " Być jak Hiob.Doświadczenie Boga w kryzysie". Polecam !!!

autor opinii: Andrzej z Koła

Warto przeczytać!

Bardzo się cieszę, że trafilam na tę pozycję. Książka utwierdziła mnie w przekonaniu, żeby oddać życie Bogu, a spotkają mnie niesamowite rzeczy. Życie łatwe nie jest, po dłuugim czasie życia w smutku, w końcu zaświeciło słońce :) Ale musiało się we mnie dużo zmienić, żeby zaświeciło. I ta książka niewątpiwie mi w tym pomogła.

autor opinii: Edyta

bardzo dobra

Dobra książka. Warta przeczytania, wiele przemyśleń... Pozostaje chęć działania i zastosowania wybranych myśli w swoim życiu. Polecam.

polecam

Doskonała, czyta się jednym tchem, daje nowy obraz na niby wiadome sprawy.

autor opinii: Jolanta Kurdziel

rewelacja

Najlepsza książka jaką miałam możliwość w życiu przeczytać,mimo iż nie czytam kilka razy tych samych,do tej będę wracała,polecam każdemu nawet tym którzy mają problemy z wiarą,rewelacja

autor opinii: Ewa T

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: ks. Michał Olszewski SCJ
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 112
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788374825832
ISBN: 9788374825832
ID: 271649

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Być jak Hiob. Doświadczenie Boga w kryzysie Być jak Hiob. Doświadczenie Boga w kryzysie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...