TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Być świadomym rodzicem. Autopilot jest dla samolotów

Ocena:
(5 opinii)

Bycie rodzicem w obecnych czasach to nie lada wyzwanie. Cieszysz się i martwisz równocześnie. W dodatku z roku na rok Twoje dziecko coraz bardziej przypomina Ci przybysza z innej planety. Nie jesteś w stanie pojąć, w jaki sposób roześmiany, mały chłopiec stał się gburowatym bałaganiarzem, a dotychczas wpatrzona w Ciebie dziewczynka zaczęła przewracać oczami na sam dźwięk Twoich słów. Co zrobiłem nie tak? Odpowiedź brzmi:

Jesteś lepszym rodzicem niż Ci się wydaje...

... Po prostu nie uświadamiasz sobie pewnych reguł. Ta książka może to jednak zmienić!

Trójka terapeutów pracujących w poradni dla dzieci, autorów Niesfornych księżniczek i Dzikich stworów, postanowiła pomóc rodzicom, którzy chcą lepiej zrozumieć swoje dzieci. Napisali poradnik, który ma pomóc Ci stać się bardziej świadomym rodzicem.

W książce "Być świadomym rodzicem" nie przeczytasz o nowatorskich, często dziwacznych metodach wychowywania dzieci. Nic z tych rzeczy. Sissy, David i Melissa dają Ci proste, życiowe porady, które możesz śmiało zastosować w normalnym życiu.

W tym poradniku znajdziesz odpowiedzi m.in. na takie pytania:

  • na czym polega wolność w rodzicielstwie?
  • jak zrównoważyć miłość do dziecka i lęk o jego los?
  • dlaczego nie powinieneś wychowywać dzieci pod wpływem emocji?
  • dlaczego konsekwencja jest jednym z najważniejszych aspektów rodzicielstwa?
  • dlaczego nie powinieneś być rodzicem-szefem albo rodzicem-trenerem?
  • dlaczego powinieneś zapytać swoje dziecko, co sądzi o Tobie jako rodzicu?

Twoje dziecko pragnie, żebyś był bardziej świadomy. Twoje dziecko pragnie, żebyś lepiej je rozumiał. Dzięki temu poradnikowi to może się udać!

Książka pod patronatem Klubu Książki Tolle.pl!

Opinie naszych Klientów (5 opinii)Napisz swoją opinię

Niezbędnik każdego rodzica

Książka, którą powinien przeczytać każdy rodzic. Idealnie ujmuje to co jest najistotniejsze w rodzicielstwie. W książce znajdziemy bardzo konkretne rady, ale autorzy cały czas zachęcają, by w wychowaniu dzieci oprzec się przede wszystkim na Bogu i patrzyć na nasze dzieci z Bożej perspektywy.
Autorzy skupiają się nie na tym jakie powinny być nasze dzieci, ale na tym kim my powinnismy być jako rodzice i zachęcają, by w pierwszej kolejności zawsze przyglądać się sobie. Książka jest napisana w ciepły, serdeczny sposób i zdecydowanie jest godna polecenia.

autor opinii: Karolina

Poradnikow o wychowaniu dzieci jest bardzo duzo, ale niekoniecznie kazdy z nich jest dobry i przystepny w odbiorze. Ksiazka którą udalo mi sie przeczytac w kilka dni i polecilam ją juz kilku zapracowanym rodzicom, jest naprawde fajna. Lekka, łatwa w odbiorze napisana z lekkim poczuciem humoru. Z pewnoscia do niej wrócę i naprawde polecam. Jak rowniez innne z wydawnictwa espe. Ile znaczy mama, ile znaczy tata, doskonale na prezent i warte do przeczytania dla kazdego rodzica bez wyjatku. !

autor opinii: Rozalia Klima

Buduj relacje

doskonały podtytuł,dzieci nie wymagają pilota do sterowania nimi ,ale więzi,rozmowy,rozumienia ich stanów,emocji,uczuć i problemów,ciekawe określenia -wychowania do "wolności"-miłość poczucie bezpieczeństwa,a nie wywoływanie presji .Zachęcam,jak już zrobiłam poza internetem,aby inni rodzice nie byli paraliżowani winą w przypadku porażek wychowawczych.Trzech autorów opisało swoje zawodowe doświadczenia w sposób przystępny,komunikatywny i tak życzliwie z uśmiechem

autor opinii: Ewa Ślązak

Jak dobrze że mam jeszcze małe dziecko!

Napiszę krótko - ogromnie cieszę się, że mam jeszcze małe dziecko!!! Po przeczytaniu książki widzę jakie błędy można popełnić przy wychowaniu dziecka - jestem przekonany, że lektura tej książki uchroni nas przed nimi. Zdecydowanie trzeba przeczytać!

autor opinii: Piotr Nowak

POLECAM

ŚWIETNA I GODNA POLECENIA.KAŻDY RODZIC POWINIEN TĄ KSIĄŻKĘ .PRZECZYTAĆ.

autor opinii: BEATA

Informacje techniczne

Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Wydawca: eSPe
Autor: David Thomas, Melissa Trevathan, Sissy Goff
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 248
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788374825511
ISBN: 9788374825511
ID: 261880

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Być świadomym rodzicem. Autopilot jest dla samolotów Być świadomym rodzicem. Autopilot jest dla samolotów
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...