TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Sposób na sen. Spokojne noce dla ciebie i twojego dziecka od niemowlęcia do pięciolatka

Spokojne noce dla Ciebie i Twojego dziecka od niemowlęcia do pięciolatka.

Jesteś rodzicem małego dziecka padającym z niewyspania, bo Twoje dziecko ma problemy ze snem? A może dopiero spodziewasz się dziecka, ale przeraża Cię wizja nieprzespanych nocy, którą roztaczają przed Tobą znajomi? Chcesz poznać skuteczne sposoby na uregulowanie snu dziecka, a co za tym idzie - także i Twojego?

Jeśli tak, to jest książka właśnie dla Ciebie. Dzięki zastosowaniu zawartych w niej porad zarówno Ty, jak i Twoje dziecko będziecie mieć wystarczającą ilość snu, a ilość czasu przeznaczonego na zasypianie zmniejszy się zdecydowanie.

Znajdziesz w niej m.in. odpowiedzi na takie pytania jak:

 • Dlaczego dzieci nie chcą spać?
 • W jakiej pozycji najlepiej je układać i ubierać do snu?
 • W jakim stopniu sprawdzają się elektroniczne nianie czy zwykłe smoczki?
 • A kiedy mają spać rodzice dziecka?
 • I jak powinno się zmieniać sposób usypiania dziecka w zależności od jego wieku?
 • Ile snu potrzebuje niemowlę, a ile dwulatek?
 • Co powinni robić rodzice, gdy zmieniają się pory snu dziecka z powodu ząbkowania albo choroby?

Autorka, która w niezwykle skuteczny sposób pomagała w opiece nad dziećmi wielu rodzicom, także znanym postaciom ze świat mediów i polityki, zrozumiale, rzeczowo i bez lania wody pokazuje rodzicom, jak radzić sobie w trudnych chwilach. Niemowlęta i małe dzieci potrzebują snu, snu potrzebują także dorośli. Jej rady pomogą spokojnie spać całej rodzinie.

Moje wieloletnie doświadczenie pracy z dziećmi utwierdziło mnie w przekonaniu, że sen w życiu niemowląt i kilkulatków odgrywa niezwykle istotną rolę. Głęboko współczuję rodzicom, których dzieci źle sypiają. Wielu rodziców dzwoniących do mnie z prośbą o poradę jest u kresu wytrzymałości i nie wie, co zrobić. Przechodzą trudne chwile, ale najczęściej potrzebują tylko porady i wsparcia, by ten trudny okres w ich życiu przetrwać.

Fragment książki
Gdy zostałam matką, byłam przytłoczona tym, co mnie czeka. Spokój i wiedza Rachel Waddilove na temat dzieci pozwoliły mojemu synowi łatwiej pokonać pierwsze lata swojego życia; pomogły one także mnie. Wskazówki i rady, jakich udziela Rachel Waddilove, są bezcenne.

Minnie Driver, aktorka
Rachel jest matką i babcią, a dziećmi zajmuje się także z racji wykonywanego zawodu. Dlatego tak doskonale rozumie zarówno teorię, jak i praktykę opieki nad dziećmi. Ta książka, nawiązując do doskonałego wzorca poprzednich jej publikacji na tematy wychowawcze, traktuje szczegółowo o zagadnieniu dziecięcego snu - być może najtrudniejszym problemie, z jakim muszą się zmierzyć młodzi rodzice.

Czytelnik znajdzie tutaj praktyczne odpowiedzi na pytania, które często trapią rodziców, choćby takie, jak długo powinno spać dziecko w określonym wieku. Przede wszystkim zaś ta książka przedstawia praktyczne sposoby radzenia sobie z trudnościami. Dzięki podziałowi na rozdziały według wieku dziecka, przedstawione w książce wskazówki stają się precyzyjne i bardzo przydatne.

Szczerze polecam rodzicom tę mądrą i przydatną książkę.

prof. Stuart Logan, pediatra epidemiolog z Wydziału Medycyny Uniwersytetu Exeter

Rachel Waddilove wychowała trójkę własnych dzieci i pracowała przez wiele lat jako prywatna położna. Zajmowała się między innymi dziećmi sławnych postaci mediów, polityki i członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Obecnie prowadzi własną agencję doradczą "Rachel’s Babies", której celem jest niesienie pomocy w opiece nad niemowlętami i małymi dziećmi. Wygłasza także odczyty dla organizacji zajmujących się opieką nad dziećmi i dla grup rodziców, prowadzi zajęcia, seminaria i warsztaty. Jest autorką bestsellerowych książek Pierwszy rok życia dziecka i Drugi i trzeci rok życia dziecka.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: Rachel Waddilove
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 192
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788374825931
ISBN: 978-83-7482-593-1
ID: 273338

Zobacz również

Sposób na sen. Spokojne noce dla ciebie i twojego dziecka od niemowlęcia do pięciolatka
26.99 zł
 • Wysyłamy w ciągu 24h
 • Dostawa za jedyne 8.90 zł
  - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...