TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Caterina

Ocena:
(13 opinii)

We wrześniu 2009 roku wskutek nagłego zatrzymania akcji serca 24-letnia córka bardzo znanego włoskiego dziennikarza, autora światowego bestselleru Tajemnice Jana Pawła II, zapada w głęboką śpiączkę. Ta straszna tragedia staje się jednak początkiem niewyobrażalnych pozytywnych wydarzeń.

Za sprawą nieświadomej niczego i przykutej do szpitalnego łóżka dziewczyny dzieją się małe i wielkie cuda. Niezwykła ufność Bogu i Maryi rodziców Cateriny, którą w obliczu ogromnego cierpienia deklarują publicznie, topi lód w sercach tysięcy ludzi. Zawiązuje się wielki łańcuch solidarności i modlitwy, imponujący spektakl wiary i miłości, do którego dołączają także agnostycy i ateiści. Wielu ludzi odzyskuje wiarę i na nowo odkrywa wartość modlitwy. W pewien styczniowy wieczór 2010 roku bliscy Cateriny doświadczają szczególnego znaku nadziei...

Historia Cateriny nie ma jeszcze swojego zakończenia. Rozgrywa się ona dzień po dniu na naszych oczach. Wzbudza jednak przeświadczenie, iż modlitwa i solidarność międzyludzka jest nieocenioną wartością w pokonywaniu nawet najbardziej dramatycznych doświadczeń życiowych.

"Caterina" to przejmujący dziennik ojca doświadczonego tragedią, który ufa, kocha i nie traci nadziei...

Opinie naszych Klientów (13 opinii)Napisz swoją opinię

SIŁA MODLITWY

Kolejną książkę, tym razem opisującą "drogę" osobistą do swojego ukochanego dziecka, którego życie jakby zatrzymało się na progu ziemskiej pielgrzymki - Autora Antonio Socci, przeczytałam niemal jednym tchem. Zafascynowana a jednocześnie czując się niejako członkiem Tej doświadczonej wielkim KRZYŻEM Rodziny, poleciłam ją wielu swoim znajomym. Dlaczego? - odpowiedź bardzo prosta. Jestem matką trojga dzieci (dziś dorosłych) i pięciorga wspaniałych wnucząt - a więc problemy z ich wychowaniem, z ich zdrowiem nie są mi obce. I nie zależne jest to od wieku - jednakowo martwię się niedyspozycją mojej 42 letniej córki jaki i 2 letniego wnuka. Książka Antonio Socci to nie tylko opis zdarzenia-choroby młodej, pięknej, dziewczyny o imieniu Caterina. Właściwie Jej choroba, nagła, ciężka, trudna do zdiagnozowania jest tłem na którym rozgrywa się z jednej strony dramat matki i ojca, a z drugiej pełne zaufanie Bogu. Modlitw-rozmowa z Panem Bogiem, z naszym Najukochańszym i Jedynym Ojcem - trudna, a jednocześnie prosta - z serca płynąca - poruszyła cały świat. Rzuciła wielu na kolana. I nie ma w niej ani odrobiny żalu, choć łzy niewątpliwie nie jeden raz zalewają oczy. Jest za to głęboka wiara - głęboka ufność - godne wzięcie na barki i tego jeszcze KRZYŻA za który zrozpaczeni rodzice dziękują Najwyższemu. I jeszcze jedna cecha godna jest powierzenia tej książki wszystkim ludziom wiary. Dla mnie książka (a czytałam ją już cztery razy) jest "podręcznikiem" do nauki - jak należy się modlić, jak należy zaufać Bogu, jak należy odczytywać znak zawarty w ciężkiej chorobie ukochanego dziecka, jak nie wolno tracić nadziei. Oczywiście jeśli zaufa się Bogu szczerze, głęboko to nadzieja pozostanie nawet wówczas gdy po ludzku wydawać się będzie, że to utopia. Tym bardziej, że moc jaka płynie z każdej strony tego genialnego "dzieła" - moc przeznaczona przez Autora (nie skarżącego się a ewangelizującego mimo woli) dla nas czytelników (wypływająca z Serca Bożego, a wykonana ręką pisarza) napotyka na różnego rodzaju przeszkody: diabeł nie ustaje w walce - kusi, zachęca i zniechęca. Jeśli więc kiedykolwiek Drogi Czytelniku miałeś chwile zwątpienia w Bożą miłość, nie rozumiałeś dlaczego właśnie ciebie spotkało nieszczęście, przez chwilę może nawet zwątpiłeś w Boga Miłosiernego i Miłującego największą Miłością - to weź szybciutko w rękę książkę Antonio Socci i przeczytaj, a na pewno znajdziesz tratwę podana tonącemu, znajdziesz drabinę by wejść na wyżyny swego życia, które jeśli tylko zrozumiesz, przyjmiesz z pełnym zaufaniem zgodnie z wolą Bożą, godnie poniesiesz swój Krzyż - zwyciężysz. Czego każdemu serdecznie życzę a Autorowi dziękuję za naukę - matka i babcia Ania

autor opinii: Anna Ziółkowska

Wspaniała książka, bardzo zbliża do Boga i wszystkich ludzi. Czytając można odczuć, że gdziekolwiek miszkamy, nie ważne jak wielka dzieli nas odległość wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi, wiara daje man niezwykłe poczucie bliskości i odpowiedzialności za losy innych ludzi poprzez modlitwę. Jest to kolejna, 4 książka tego Autora, którą przeczytałam, badzo ją polecam, naprawdę warto przeczytać wszystkie!

autor opinii: Agata

Wzruszająca

Poruszająca do głebi.Z jednej strony nieszczęście które dotknęlo rodzinę Soccich tak dramatycznie przeżywana i ukazana przez ojca,a z drugiej świadectwo wiary w Boga który obecny jest w cierpieniu.

autor opinii: Piotr Hudko

polecam - koniecznie przeczytaj

"Caterina" - książka - świadectwo, którą polecam wszystkim tym,którzy mają jeszcze jakieś wątpliwości w wierze w moc i działanie Pana Boga w życiu każdego człowieka i moc wytrwałej modlitwy. Świadectwo przeżywania swego życia prawdziwie po chrześcijańsku, mocno zakorzenionego w Chrystusie. Chrześcijaństwo to nie sentymentalizm i uczestnictwo w pobożnych praktykach religijnych. Książka zaprasza do refleksji nad naszym dotychczasowym życiem i zaprasza do nawrócenia. Zaczęłam czytać, kiedy przeżywałam chwile buntu na swą rzeczywistość. Teraz wiem, że demon każdemu podsuwa pokusę aby zejść z krzyża, bo wie, że za nim jest już tylko zwycięstwo - ZMARTWYCHWSTANIE! Pozdrawiam. Bożena

autor opinii: Bożena Chudy

Warto ją mieć

Piękne wyznanie wiary! Prawdziwej, pokornej, pełnej Nadziei i absolutnego zaufania, które rodzi cuda. Takim być, jak matka i ojciec Katheriny!
Tę książkę powinno się mieć i czerpać z niej garściami...

autor opinii: Elżbieta S.

pozytywna

Ksiązka jest bardzo dobra.Wzruszajaca historia zmagania się kochającego ojca z ciężką choroba córki.Piękna i dobra lektura na wakacje.Bardzo polecam.Pozdrawiam.Ewa

autor opinii: Ewa Dadej

Opinia do książki Caterina

Przeżycia ojca /matki z powodu choroby dziecka zawsze są poruszające. Świadectwa są indywidualne i ich siła wyrazu zależy również od osobowości autora. W wypadku Cateriny mam wrażenie, że była ona pisana jakby trochę ,,na zamówienie,,. Traci przez to ona trochę na autentyczności . Ja w pewnym momencie czytania byłem rozczarowany nadmierną ilością wątków medialnych zawartych w tej książce. Euforia medialna zakłóciła spokój narracji , który jest przecież niezbędny w przedstawianiu relacji odnoszonych do Boga . Uważam, że świadectwo powinno unikać emocji, a tych moim zdaniem w Caterinie jest zbyt wiele.

autor opinii: Iwan Wiesław

Caterina - Antoni Socii

Witam Serdecznie:)
Na początku chciałem podziękować za rzetelną przesyłkę, która dotarła bez jakichkolwiek zastrzeżeń. Przed zakupem powyższej książki zastanawiałem się nad jej treścią, co może wnieść do sfery intelektualnej, a przede wszystkim emocjonalnej. I jednym odzwierciedleniem powyższych wątpliwości jest słowo "nadzieja", która jest kwestią przewodnią tejże książki. Nadziei, która tworzy człowieka, pozwalającej osobie ludzkiej przeżyć życie w przygodzie, w szeroko pojętej ekstazie zatopionej w antropologi chrześcijańskiej. Warto w tym miejscu przytoczyć myśl czeskiego teologa, filozofa T. Halika - (...) nadzieja jest szczeliną, przez którą przyszłość rzuca promień światła w teraźniejszość, a jednocześnie pozwala widzieć inaczej, "w innym świetle", naszą przeszłość. Dlatego jest tak bardzo potrzebna zwłaszcza w ciemnych chwilach życia, szczególnie wtedy, gdy na teraźniejszość pada z przeszłości cień winy. Nadzieja jest szparą, przez którą nawet w najbardziej dusznych chwilach teraźniejszości możemy wciągnąć w płuca oddech przyszłości; są sytuacje, kiedy udusilibyśmy się bez niej (...) Ale właśnie wtedy przychodzi Bóg w postaci wezwania: wstań, masz jeszcze przed sobą długą drogę! (...) Antoni Socci w swoim dzienniku o powiadającym o losach swojej córki Cateriny w sposób bardzo subtelny przedstawił ową nadzieję - nadzieję ukrytą w kochającej córce, która stała ogniwem łączącym ojca w dojrzewaniu i pomnażaniu wiary - "Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego"

autor opinii: Piotr Machota

Porusza i otwiera serca!

Słowa nie wystarczą aby w godny sposób opowiedzieć to o czym jest ta Książka! Książka z wielkiej litery, gdyż pozycja jest wielka Duchem! Umacnia i daję nadzieję na lepsze jutro i promyk słońca w każdym nawet najmniejszym cierpieniu...!

autor opinii: Piotr Małek

Caterina-ocena

Książka ukazuje siłę modlitwy i wiarę człowieka w tę modlitwę tak silną,że chwilami czytelnik zazdrości mu tej wiary. Jest to książka bardziej o przeżyciach i dramacie ojca Cateriny niż o niej samej.Czyta się ją jednym ciągiem,choć na koniec czytelnik żałuje że ta lektura nie przybliżyła mu samej osoby Cateriny.

autor opinii: Danuta Dobrzeniecka

Módlmy się dziewczyny za naszych ojców.

Książka wzruszająca i przejmująca serce do głębi. Zazdroszczę dziewczynom takich ojców bo mój jest zupełnie inny. Postawa duchowa aurora była dla mnie pociechą na czas w którym do mnie trafiła.

autor opinii: Emilia Bauer

Caterina

Książka godna polecenia, chociaż spodziewałam się,innego przedstawienia losów Catariny. Jednak wraz z zagłębianiem się w treść książki, czytałam ją z coraz większym zainteresowaniem. Myślę, ze w książce tej nie chodzi o przedstawienie historii choroby bohaterki, lecz o sposób radzenia sobie z takimi doświadczeniami losowymi.oraz o ufność Bogu nawet w tak ciężkich chwilach.Książka dodaje otuchy.

autor opinii: EF

Poruszająca historia

Książka jest wstrząsającą historią Cateriny, która w wyniku nagłego ataku serca zapada w śpiączkę. Życie młodej, pełnej życia i pasji dziewczyny, oddanej na co dzień Jezusowi, zostaje nagle przerwane... Jej historia dotyka serca i sprawia, że do Cateriny czuje się sympatię i z serca wyrywa się modlitwa o jej uzdrowienie. Jednocześnie człowiek zastanawia się - widząc taki przykład wiary rodziców - jak to jest z tą moją wiarą?...

autor opinii: Justyna Królak

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Rafael
Autor: Antonio Socci
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 256
Wymiar [mm]: 130x230
EAN: 9788375692365
ISBN: 978-83-7569-236-5
ID: 198744

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Caterina Caterina
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...