TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Chciałbym Kościoła ubogiego dla ubogich

autor: Franciszek

Książka zawiera homilię wygłoszoną podczas Mszy Świętej inaugurującej pontyfikat Papieża Franciszka!

Książka jest zbiorem wypowiedzi Papieża Franciszka oraz najważniejszych homilii i przemówień kardynała Jorge Mario Bergoglio SJ. Pozycja zawiera również życiorys i przedstawienie duchowej sylwetki Papieża.

Całość zamykają interesujące wywiady na temat Ojca Świętego z kard. Zenonem Grocholewskim, prefektem Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej oraz ks. Andrzejem Koprowskim SJ - Dyrektorem programowym Radia Watykańskiego.

Kard. Jorge Mario Bergoglio na Synodzie Biskupów w 2001 r. pokazał rolę biskupa w kontekście współczesnego świata. Mówił o więzi biskupa z Jezusem, o jego służbie na rzecz Kościoła powszechnego i lokalnego, o roli biskupa w kontekście problemów świata i misji Kościoła w świecie.

W jego listach i wystąpieniach widać, jak wnikliwie - poprzez Ewangelię - dostrzegał konkretne problemy życia społecznego, kryzys społeczeństwa nastawionego tylko na konsumpcję, korupcję w elitach władzy, jej uleganie naciskom lobbingów, konieczność walki z kartelami narkotykowymi i strukturami mafijnymi.

Wskazywał na fatalne skutki rozpadania się więzi społecznych i społeczeństwa obywatelskiego. Nie tylko krytykował, ale wskazywał na rolę, jaką w uzdrowieniu sytuacji mają odgrywać katolicy i Kościół. Poruszał sprawy związane z edukacją, szacunkiem dla życia i wiele innych palących problemów. Przez co często popadał w konflikty z władzą.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Franciszek
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 112
Wymiar [mm]: 140x202
EAN: 9788375955941
ISBN: 978-83-7595-594-1
ID: 255124

Zobacz również

Chciałbym Kościoła ubogiego dla ubogich
9.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...