TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Czarnogóra. Fiord na Adriatyku

Czarnogóra to kraj, który można przemierzyć w ciągu jednego dnia, co kilkadziesiąt kilometrów zmieniając całkowicie krajobraz - z posępnych szczytów i głębokich kanionów na słoneczne plaże, z kamiennych, krasowych pustyń na gaje oliwne, z podmokłych brzegów Jeziora Szkoderskiego na urwisty fiord Boki Kotorskiej.

Weneckie miasta sąsiadują tu z zamieszkanymi przez Albańczyków wsiami, cerkwie z meczetami... Odbicie skomplikowanej historii regionu i bogactwa jego tradycji znajdziemy także w mentalności i temperamencie dumnych i gościnnych Czarnogórców.

Przewodniki Bezdroży przybliżają historię, kulturę i przyrodę opisywanych regionów i krajów oraz oprowadzają po ich najbardziej fascynujących zakątkach.

Treść uporządkowano dla wygody w układzie regionalnym. Opisom miast i innych atrakcji turystycznych towarzyszą przejrzyste mapy oraz ramki z ciekawostkami, czyniące z przewodnika pasjonującą lekturę nie tylko w czasie podróży.

Informacje praktyczne pomagają zaplanować wyjazd i odnaleźć się w odwiedzanym miejscu. Całość zamyka praktyczny minisłowniczek.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Bezdroża
Autor: Draginja Nadaždin, Maciej NiedŸwiecki, Krzysztof Bzowski
Ilość stron: 368
Wymiar [mm]: 123x175
EAN: 9788324685165
ISBN: 978-83-246-8516-5
ID: 290818

Zobacz również

Czarnogóra. Fiord na Adriatyku
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...