TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Czas wrzeszczących staruszków

Ocena:
(1 opinii)

Najnowsza publicystyka autora Michnikowszczyzny. Krajobraz po 2-letniej świętej wojnie między Kaczorem a Donaldem. Nakreślony, jak to u Ziemkiewicza, bez litości, wbrew stadu i pod prąd. Książka wyrosła z sieroctwa po POPiS-ie. Obrachunek ze spadkiem po niedoszłej koalicji, której oczekiwała połowa Polaków.

Bezkompromisowa analiza przyczyn i skutków wojny partyjnych wodzów. Ocena Polski Kaczyńskich i Rydzyka oraz studniówki Tuska. Rzecz o niewinnym obliczu „likwidatora” Gilowskiej czy Rokity. I o Kaczyńskim, z którym nie wytrzyma nikt, skoro nie wytrwał nawet Dorn. To także rozliczenie z inteligencją tańczącą jak zagra medialna orkiestra. Pod dyktando jej gwiazdorów i etatowych autorytetów, z którymi drugie już dziesięciolecie od odzyskania niepodległości mocujemy się w...kisielu.

Bo zdaniem autora, życie w Polsce to pływanie w basenie napełnionym kisielem: Niby pływasz jak w wodzie, ale każdy ruch kosztuje więcej wysiłku. Jeśli człowiek nie ma wyboru, przywyka. Przestaje zwracać uwagę na ciągły opór i nie dziwi się własnemu zmęczeniu. Do momentu, aż na chwilę znajdzie się w wodzie lub choć tylko popatrzy, jak sobie radzą ci, którzy po prostu pływają. Taką chwilą olśnienia jest dla Polaka zetknięcie się z Zachodem.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Bardzo ciekawa ksiazka

Wzrost i upadek Kaczynskich!Jak pycha doprowadzila do zagubienia celu...Ponadto ciekawe spojrzenie na salonowe podwiazania.Obraz polskiej polityki - brak kompetencji i krotkowzrocznosc ,walka o stolki, klamstwa,wszystko to jest prawda...

autor opinii: Tomasz Petz

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Fabryka Słów
Autor: Rafał A. Ziemkiewicz
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 480
Wymiar [mm]: 120x190
EAN: 9788375740127
ISBN: 9788375740127
ID: 75948

Zobacz również

Czas wrzeszczących staruszków
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...