TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Cztery kroki do Miłości. Jak usłyszeć, poznać i dotknąć Boga? PAKIET 10 SZTUK

Ocena:
(3 opinii)

Książka "Cztery kroki do miłości" pokazuje sposób budowania więzi między człowiekiem a Bogiem - używając jako ilustracji opowiadań o relacjach międzyludzkich.

Książka akcentuje potrzebę przyjaźni - miłości między człowiekiem i Bogiem. Tę relację trzeba budować przez poznanie Boga, które dokonuje się na trzech płaszczyznach - Słowa Bożego, modlitwy i życia sakramentalnego.

Książka nie tylko uczy o konieczności czytania Pisma Świętego, ale podaje praktyczne rady dla chcących rozpocząć czytanie. Wprowadza także w prostą formę modlitwy z Pismem Świętym - lectio divina. Uczy spojrzenia na sakramenty jako formy osobistego i intymnego kontaktu z Bogiem.

Książka jest wprowadzeniem w życie wiary, może być narzędziem ewangelizacji oraz prowadzić przez pierwsze kroki świadomego wchodzenia w życie Kościoła.

Adresatem książki jest głównie młodzież gimnazjalna i starsza. Książka będzie także przydatna dla osób pracujących z młodzieżą - księży, katechetów i animatorów.

Bardzo łatwo i lekko się czyta, w prostych słowach ujmuje Ksiądz to co najważniejsze. Daje do myślenia, bo nie można przejść obojętnie, ominąć tak bezpośrednio do mnie postawionych pytań.

Drugi rozdział książki rewelacyjny! Z pewnością wykorzystam metodę "pięciu palców" do analizy tekstu biblijnego.

Początek może szokować i sugerować obojętność, ale tylko do czasu kiedy pojawia się słowo MIŁOŚĆ. Bez niej wszystkie starania tracą sens.

Język trafiony, czasami się czyta z uśmiechem, czasami się poważnieje i zastanawia nad sobą.

Wypowiedzi internetowych czytelników książki


Opinie naszych Klientów (3 opinii)Napisz swoją opinię

5-bardzo dobra

Szczęść Boże,przede wszystkim bardzo przepraszam, że dopiero teraz odpisuję na Waszą prośbę o opinię...Pewnie nie będę specjalnie oryginalna jak stwierdzę, że książeczka jest świetna. I to z paru powodów:
- krótka-naród niestety odzwyczaił się od czytania i opasłe tomisko odstraszałoby skutecznie
-proste,bardzo konkretne przykłady obrazujące treści przekazywane. Przykłady jak przypowieści ułatwiają zrozumienie.
-przekaz w formie PROPOZYCJI a nie nachalnej propagandy czy przymusu. szacunek dla samodzielnego wyboru, decyzji przyjęcia.

Bardzo dziękuję za Księdza pracę! To piękna ewangelizacja:)
Pozdrawiam, szczęść Boże, Kasia

autor opinii: Katarzyna Way

ważne, o czym jest napisane, a nie jak

Kupiłam pakiet, czyli 10 sztuk i rozdaję, bo myślę, że warto spojrzeć na siebie i zadać sobie kilka fundamentalnych pytań, a potem pewniej szukać Boga.

autor opinii: Małgorzata T.

Trafna i pomocna

Mała książeczka zawierająca szereg trafnych spostrzeżeń i sugestii jak zbliżyć się do Boga. Myślę, ze styl w jakim jest napisana może przemówić do każdego a trafność przykładów i odniesień głównie może ułatwiać młodzieży przebrnięcie przez tą niewielką a wartościową książeczkę. Uważam, ze może być pomocna dla osób młodych na drodze spotkania z Najwyższym oraz dla osób, które przygotowują np. młodzież do sakramentu bierzmowania.

autor opinii: Ania Bartczak

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Nasza Winnica
Autor: ks. Zbigniew P. Maciejewski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 47
EAN: 9788394179304
ISBN: 978-83-941793-0-4
ID: 445799

Zobacz również

Cztery kroki do Miłości. Jak usłyszeć, poznać i dotknąć Boga? PAKIET 10 SZTUK
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...