TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Cztery kroki do Miłości. Jak usłyszeć, poznać i dotknąć Boga? PAKIET 10 SZTUK

Książka "Cztery kroki do miłości" pokazuje sposób budowania więzi między człowiekiem a Bogiem - używając jako ilustracji opowiadań o relacjach międzyludzkich.

Książka akcentuje potrzebę przyjaźni - miłości między człowiekiem i Bogiem. Tę relację trzeba budować przez poznanie Boga, które dokonuje się na trzech płaszczyznach - Słowa Bożego, modlitwy i życia sakramentalnego.

Książka nie tylko uczy o konieczności czytania Pisma Świętego, ale podaje praktyczne rady dla chcących rozpocząć czytanie. Wprowadza także w prostą formę modlitwy z Pismem Świętym - lectio divina. Uczy spojrzenia na sakramenty jako formy osobistego i intymnego kontaktu z Bogiem.

Książka jest wprowadzeniem w życie wiary, może być narzędziem ewangelizacji oraz prowadzić przez pierwsze kroki świadomego wchodzenia w życie Kościoła.

Adresatem książki jest głównie młodzież gimnazjalna i starsza. Książka będzie także przydatna dla osób pracujących z młodzieżą - księży, katechetów i animatorów.

Bardzo łatwo i lekko się czyta, w prostych słowach ujmuje Ksiądz to co najważniejsze. Daje do myślenia, bo nie można przejść obojętnie, ominąć tak bezpośrednio do mnie postawionych pytań.

Drugi rozdział książki rewelacyjny! Z pewnością wykorzystam metodę "pięciu palców" do analizy tekstu biblijnego.

Początek może szokować i sugerować obojętność, ale tylko do czasu kiedy pojawia się słowo MIŁOŚĆ. Bez niej wszystkie starania tracą sens.

Język trafiony, czasami się czyta z uśmiechem, czasami się poważnieje i zastanawia nad sobą.

Wypowiedzi internetowych czytelników książki


Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Nasza Winnica
Autor: ks. Zbigniew P. Maciejewski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 47
EAN: 9788394179304
ISBN: 978-83-941793-0-4
ID: 445799

Zobacz również

Cztery kroki do Miłości. Jak usłyszeć, poznać i dotknąć Boga? PAKIET 10 SZTUK
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...