TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Czy można dzisiaj dobrze wychować dzieci? (audiobook)

Posłuchaj, co o wychowaniu chce Ci powiedzieć człowiek, który rodzinie i wychowaniu poświęcił całe swoje życie!

To najnowszy audiobook Jacka Pulikowskiego, w którym odpowiada on na pytania o to, jak sprawić, żeby dziecko posprzątało swój pokój i oderwało się od mediów.

O co więc chodzi w dobrym wychowaniu? O to, żeby w efekcie dziecko stało się wolnym człowiekiem, który będzie potrafił wybrać dobro, a odrzucać zło. To też nauka miłości i pięknej trwałej relacji z bliskimi.

Ale uwaga! Ważna jest tu postawa rodziców i ich spójny system wartości. To pomaga budować w oczach dziecka wzór dobrych relacji damsko-męskich.

To jednak nie jest takie łatwe w świecie, w którym to rówieśnicy i media mają największy wpływ na najmłodszych. Nie znaczy to jednak, że się nie da! A udowodni Ci to Jacek Pulikowski.

    Dzięki jego konferencji dowiesz się:
  • jak skutecznie ochronić dzieci przed zagrożeniami?
  • jak wspólnie z dzieckiem radzić sobie z kryzysami?
  • jak cel wychowania wpływa na relację z dzieckiem?
  • jak z małym i dorastającym dzieckiem rozmawiać o seksie?
Dla mnie „dobrze wychować dzieci” znaczy: wychować je ku dobru. By pragnęły zostać dobrymi ludźmi i stawały się nimi. By w tym celu gotowe były podejmować niezbędny trud samowychowania, trud własnego rozwoju. By marzyły (i cierpliwie zmierzały do tego) o osiągnięciu pełnej wolności wewnętrznej, pozwalającej w każdych okolicznościach i bez względu na cenę wybierać dobro i odrzucać zło. By nieomylnie rozróżniały co jest dobra a co złe, czyli by miały dobrą hierarchię wartości. Hierarchię zgodną z naturą człowieka (dla wierzących – planem Stwórcy). By nastawione były na bezinteresowne czynienie dobra w świecie i rzeczywiście to dobro czyniły. By umiały doceniać i czerpać dobro z otoczenia, ale też skutecznie bronić się przed złem atakującym je ze świata. I wreszcie, by umiały przyjmować z wdzięcznością dobro, którym inni ich obdarowują. A docelowo, by wybrały dobrą drogę życiową (drogę miłości) i na tej drodze wytrwały wiernie, do końca, aż do śmierci. Dla wierzących trzeba by dodać rzecz najistotniejszą: by żyjąc uczciwie i korzystając obficie z łask sakramentalnych, po śmierci osiągnęły dobro najwyższe, wieczne zbawienie. Takie jest moje widzenie dobrego wychowania dzieci. Jacek Pulikowski

Informacje techniczne

Rodzaj nośnika: twarda
Wydawca: Rób to co kochasz, RTCK
Autor: Jacek Pulikowski
Rok wydania: 2018
EAN: 9788365927293
ID: 427078

Zobacz również

Czy można dzisiaj dobrze wychować dzieci? (audiobook)
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...