TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Czy można dzisiaj dobrze wychować dzieci? (audiobook)

Ocena:
(2 opinii)

Posłuchaj, co o wychowaniu chce Ci powiedzieć człowiek, który rodzinie i wychowaniu poświęcił całe swoje życie!

To najnowszy audiobook Jacka Pulikowskiego, w którym odpowiada on na pytania o to, jak sprawić, żeby dziecko posprzątało swój pokój i oderwało się od mediów.

O co więc chodzi w dobrym wychowaniu? O to, żeby w efekcie dziecko stało się wolnym człowiekiem, który będzie potrafił wybrać dobro, a odrzucać zło. To też nauka miłości i pięknej trwałej relacji z bliskimi.

Ale uwaga! Ważna jest tu postawa rodziców i ich spójny system wartości. To pomaga budować w oczach dziecka wzór dobrych relacji damsko-męskich.

To jednak nie jest takie łatwe w świecie, w którym to rówieśnicy i media mają największy wpływ na najmłodszych. Nie znaczy to jednak, że się nie da! A udowodni Ci to Jacek Pulikowski.

    Dzięki jego konferencji dowiesz się:
  • jak skutecznie ochronić dzieci przed zagrożeniami?
  • jak wspólnie z dzieckiem radzić sobie z kryzysami?
  • jak cel wychowania wpływa na relację z dzieckiem?
  • jak z małym i dorastającym dzieckiem rozmawiać o seksie?
Dla mnie „dobrze wychować dzieci” znaczy: wychować je ku dobru. By pragnęły zostać dobrymi ludźmi i stawały się nimi. By w tym celu gotowe były podejmować niezbędny trud samowychowania, trud własnego rozwoju. By marzyły (i cierpliwie zmierzały do tego) o osiągnięciu pełnej wolności wewnętrznej, pozwalającej w każdych okolicznościach i bez względu na cenę wybierać dobro i odrzucać zło. By nieomylnie rozróżniały co jest dobra a co złe, czyli by miały dobrą hierarchię wartości. Hierarchię zgodną z naturą człowieka (dla wierzących – planem Stwórcy). By nastawione były na bezinteresowne czynienie dobra w świecie i rzeczywiście to dobro czyniły. By umiały doceniać i czerpać dobro z otoczenia, ale też skutecznie bronić się przed złem atakującym je ze świata. I wreszcie, by umiały przyjmować z wdzięcznością dobro, którym inni ich obdarowują. A docelowo, by wybrały dobrą drogę życiową (drogę miłości) i na tej drodze wytrwały wiernie, do końca, aż do śmierci. Dla wierzących trzeba by dodać rzecz najistotniejszą: by żyjąc uczciwie i korzystając obficie z łask sakramentalnych, po śmierci osiągnęły dobro najwyższe, wieczne zbawienie. Takie jest moje widzenie dobrego wychowania dzieci. Jacek Pulikowski

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Polecam Audiobook

Ciekawa propozycja dla zapracowanych rodziców, którzy dużo czasu spędzają w aucie. Poruszona jest m.in. ważna kwestia seksualności dziecka i roli rodzica w jej kształtowaniu.

autor opinii: DSz

z dużym oczekiwaniem

Jeśli książka zawiera to co zapowiada to.. powinna być pierwszym podręcznikiem dla rodziców przedszkolnych i wczesnoszkolnych i powinni z niej odpytywać

autor opinii: Piotr Synowiec

Informacje techniczne

Rodzaj nośnika: twarda
Wydawca: Rób to co kochasz, RTCK
Autor: Jacek Pulikowski
Rok wydania: 2018
EAN: 9788365927293
ID: 427078

Zobacz również

Czy można dzisiaj dobrze wychować dzieci? (audiobook)
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...