TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Duch święty w tradycji prawosławnej

Po ukazaniu się pozycji Życie duchowe w mieście prezentujemy kolejną książkę jednego z najbardziej cenionych i najchętniej czytanych teologów prawosławnych. Podobnie jak wcześniejsze pisma Evdokimova, daje ona poczucie zakorzenienia w wielkiej Tradycji chrześcijańskiej. Ukazuje prawosławie otwarte oraz poszukujące nowego wyrazu dla swojej wielowiekowej mądrości.

W przypadku nauki o Duchu Świętym przedstawia ją nie bez odniesienia do "dobroczynnego przebudzenia", jakiego doświadczyła w XX wieku teologia zachodnia, zarówno katolicka, jak i protestancka. Jak podkreśla autor wstępu, wybitny polski teolog Wacław Hryniewicz OMI: pod wpływem ruchów pentekostalnych i charyzmatycznych, które głosiły potrzebę doświadczenia obecności i działania Ducha... samo życie uprzedziło refleksję teologów.

Wschodni biskup Ignacy z Latakii pisał: "Bez Ducha Świętego: Bóg jest daleki, Chrystus pozostaje w przeszłości, Ewangelia jest martwą literą, Kościół zwykłą organizacją, autorytet dominacją, misja propagandą, kult zaklęciem, postępowanie chrześcijańskie moralnością niewolników".

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: W Drodze
Autor: Paul Evdokimov
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 160
Wymiar [mm]: 120x190
EAN: 9788370338336
ISBN: 978-83-7033-833-6
ID: 240648

Zobacz również

Duch święty w tradycji prawosławnej
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...