TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Dwie są drogi. Przewodnik wczesnochrześcijański

Szczególne rekolekcje z ojcami Kościoła, katecheza sięgająca początków chrześcijaństwa: 42 etapy wędrówki Izraelitów przedstawione zostały w książce jako droga duchowego rozwoju.

Ks. Józef Naumowicz, profesor teologii (UKSW), doktor filologii klasycznej, tłumacz i wydawca pism ojców Kościoła.

Autorzy pierwszych wieków zwracali uwagę na konieczność ciągłej, stałej pracy nad sobą. Nigdy nie mieli statycznej wizji wiary czy miłości, gdzie wszystko byłoby osiągnięte raz na zawsze. Nie od razu - jak podkreślali - zdobywa się miłość, wewnętrzny pokój lub wiarę. Do prawdziwych wartości bowiem dochodzi się stopniowo, właściwie przez całe życie.

Ponieważ życie duchowe polega na rozwoju, pisarze wczesnochrześcijańscy wyróżniali jego etapy czy stopnie. Zdawali sobie jednak sprawę, że dotykają żywej, osobowej relacji z Bogiem, która nie podlega ścisłemu i systematycznemu opisowi. Byli zbyt świadomi działania łaski i tego, że "Duch wieje, kędy chce", by szczegółowo wyliczać i opisywać te fazy. A jednak wyraźnie o nich mówili. Wykorzystywali przy tym obrazy biblijne i posługiwali się językiem metaforycznym. Trzeba przyzwyczaić się do tego języka obrazów i symboli, by w pełni korzystać z niezwykłej katechezy sięgającej początków chrześcijaństwa.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: W Drodze
Autor: ks. Józef Naumowicz
Ilość stron: 280
Wymiar [mm]: 123x195
EAN: 9788370335366
ISBN: 83-7033-536-5
ID: 22429

Zobacz również

Dwie są drogi. Przewodnik wczesnochrześcijański
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...