TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Egipt. Przewodniki z Atlasem

Nowy, aktualny, praktyczny i bogato ilustrowany przewodnik po Egipcie. Kieszonkowy format i starannie dobrana treść sprawiają, że jest niezastąpiony podczas krótkich wyjazdów czy dłuższego pobytu.

Przedstawia szczegółowo 10 najciekawszych miejsc, których nie można pominąć podczas zwiedzania Egiptu, takich jak: kairski bazar Chan el-Chalili, klasztor św. Katarzyny na Synaju czy słynne Muzeum Egipskie. Opisuje inne warte obejrzenia atrakcje i mniej znane miejsca, jak choćby muzeum w Luksorze, malownicze oazy Pustyni Libijskiej czy świątynie w Esnie i Edfu.

Radzi gdzie zjeść i zamieszkać, gdzie zrobić zakupy, dokąd zabrać dzieci, żeby się nie nudziły, co zrobić, aby pobyt w Egipcie był niezapomniany. Podpowiada trasy wycieczek samochodowych i krótkich spacerów.

Rozdział Informacje praktyczne objaśnia jak dojechać, jakie dokumenty będą potrzebne przy wyjeździe i na miejscu, kiedy wypadają najważniejsze egipskie święta; podaje adresy ambasad i konsulatów. Rozdział kończy słowniczek przydatnych słów i zwrotów w języku arabskim.

Ważną część przewodnika stanowi mapa Egiptu niezbędna podczas zwiedzania kraju, a także przydatny plan Kairu.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Autor: Sylvie Franquet, Anthony Sattin
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 144
Wymiar [mm]: 105x190
EAN: 9788301154233
ISBN: 9788301154233
ID: 105578

Zobacz również

Egipt. Przewodniki z Atlasem
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...