TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Etyka i biznes. Katechizm dla przedsiębiorców

Jeśli myślisz, że pieniądze i Kościół to temat tabu, koniecznie zmień zdanie! Dowiedz się, czego Kościół naucza na temat pracy, biznesu, zatrudnienia, wynagrodzenia, inwestowania, systemów ekonomicznych i wielu innych kwestii z tym związanych.

Często tematy te budzą żywe spory. Ta książka pozwala spojrzeć na nie z punktu widzenia etyki.

Prezentowana treść została ujęta w formę pytań i odpowiedzi. Jest to zarówno wprowadzenie w ekonomiczną część społecznej doktryny Kościoła, jak i praktyczny poradnik dla przedsiębiorców, chcących prowadzić działalność gospodarczą według zasad etycznych. Za ich podstawę przyjęto nawiązania do nauki społecznej Kościoła: Katechizmu Kościoła Katolickiego, dokumentów kolejnych papieży, Soboru Watykańskiego II czy poszczególnych instytucji watykańskich.

To doskonała inspiracja do działania dla wszystkich zatroskanych o chrześcijański kształt polskiej przedsiębiorczości, zwłaszcza w sytuacji, gdy podwaliny polskiego świata biznesu wciąż jeszcze pozostają w fazie tworzenia i są podatne na różnego rodzaju inspiracje z zewnątrz. Być może dzięki tej książce jedną z najważniejszych będzie ta, która „pochodzi z góry, od Ojca świateł” (por. Jk 1,17).

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Jedność
Autor: Andrew V. Abela, Joseph E. Capizzi
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 208
Wymiar [mm]: 139x207
EAN: 9788379716920
ISBN: 9788379716920
ID: 398498

Zobacz również

Etyka i biznes. Katechizm dla przedsiębiorców
21.00 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...