TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Eucharystia. Moja autostrada do nieba. Historia Carla Acutisa

Na pierwszy rzut oka Carlo Acutis był zwyczajnym nastolatkiem. Tak jak wielu jego rówieśników uwielbiał kreskówki, filmy i gry komputerowe. Pasjonował się informatyką – uważany był za komputerowego geniusza, lubił podróże, morze i spotkania z przyjaciółmi. Jednak wszystkich, którzy się z nim stykali, urzekała jego niezwykła uczynność, bezinteresowność i skromność.

Sporą część swojego czasu poświęcał na pomoc kolegom i koleżankom w nauce, w parafii udzielał się jako wolontariusz, brał udział w wielu akcjach charytatywnych. Najbardziej jednak niezwykła była jego pobożność, a przede wszystkim umiłowanie Eucharystii, w której codziennie uczestniczył.

W 2006 roku, w wieku 15 lat, Carlo zmarł na białaczkę, ofiarując swoje cierpienie za Ojca Świętego i Kościół. Pozostawił rodzinę, przyjaciół i kolegów w przekonaniu, że dane im było obcować z prawdziwym przyjacielem Boga.

W 2016 roku został zakończony pierwszy, diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego Carla. Wedle słów prefekta Sekretariatu ds. Komunikacji Stolicy Apostolskiej, księdza Dario Vigano, może on zostać uznany za patrona Internetu.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: Nicola Gori
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 168
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788374827898
ISBN: 9788374827898
ID: 373688

Zobacz również

Eucharystia. Moja autostrada do nieba. Historia Carla Acutisa
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...