TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Fale łaski. Komentarze do Ewangelii św. Łukasza

Ocena:
(29 opinii)

Czy widziałeś kiedyś, jak fala obmywa brzeg? To dzieje się nagle. Po prostu przypływa i w jednej sekundzie zmienia wszystko, co znajdowało się na tym brzegu. Zmienia go i oczyszcza. Tak samo dzieje się z człowiekiem, który doznaje Bożej łaski.

Co zrobić, żeby dostąpić nie jednej, ale wielu łask?

Żeby dostąpić nie jednej, ale wielu łask Boga, nie wystarczy chodzić do kościoła i być pobożnym. To tak nie działa. Jak rzeczywiście tego dokonać?... Jak przeżyć orzeźwiającą kąpiel w morzu łask?... Tego dowiesz się z książki o. Augustyna Pelanowskiego "Fale łaski".

To książka jedyna w swoim rodzaju. Każda strona tej książki może wnieść w Twoje życie coś nowego i wartościowego. W niektórych miejscach może Cię nawet zszokować. Czy wiedziałeś, że nienawiść w pewnych przypadkach może wcale nie być grzechem? A obdarowywanie innych może być dla Ciebie niebezpieczne?

O. Augustyn Pelanowski to niezwykły rekolekcjonista z Krakowa. Napisał już wiele książek, które w szczególny sposób trafiły do serc naszych Klubowiczów. Aż siedem jego pozycji (m.in. Wolni od niemocy) stało się absolutnymi bestsellerami w naszej księgarni! To naprawdę niesamowite, w jaki sposób o. Augustyn potrafi zmieniać ludzi i ich życie duchowe.

Augustyn Pelanowski, niesamowita postać - to co pisze czy mówi daje do myślenia i zapada w sercu na długi czas. Gorąco polecam każdą jego książkę. Korzystając z okazji chcę mu podziękować za to, że jest niesamowitym narzędziem w rękach Boga.

Marzena Skrobisz
Kupiłam trzy pozycje Ojca Pelanowskiego i jestem zachwycona każdą z nich. Autor w sposób bardzo przystępny przedstawia problemy, myślę większości z nas, związane z naszą wiarą, wynikające z doznanych krzywd lub krzywd zadawanych przez nas innym. (...) Ojciec Pelanowski pokazuje krok po kroku co trzeba czynić, by żyć pełnią życia. (...) Bardzo dobre książki: głębokie i mądre, napisane prostym językiem, poparte licznymi przykładami. W przyszłości kupię wszystkie wydane przez tego autora pozycje.

Joanna Kopacz

Zobacz, czego jeszcze możesz dowiedzieć się z książki "Fale łaski":

  • dlaczego niebezpiecznie jest kierować się w swoim życiu sercem, a nie Słowem Bożym?
  • dlaczego powinieneś stworzyć pustkowie w swoim życiu?
  • dlaczego obdarowywanie innych może być dla Ciebie niebezpieczne?
  • dlaczego człowiek postrzegany przez innych jako dobry, nie zawsze jest tak samo dobry w oczach Boga?
  • co jest największym wrogiem wiary?
  • i wiele innych...

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, skąd jest w Tobie tyle wstydu i lęku, mimo że starasz się żyć w zgodzie z przykazaniami? Dzięki książce "Fale łaski" będziesz w stanie poznać przyczynę tego wstydu i łatwiej Ci będzie pozbyć się strachu. Poza tym pojmiesz, dlaczego potrzebujesz w życiu samotności, a wręcz uczucia pustki...

A jeśli już o niej mówimy... jeśli odczuwasz teraz pustkę w sercu, ponieważ ktoś Cię odrzucił... słowa o. Pelanowskiego mogą sprawić, że zaczniesz inaczej traktować swoją sytuację. Poza tym będziesz mógł sprawdzić, czy jesteś rzeczywiście wolnym i szczęśliwym człowiekiem. Zobaczysz, czego Ci brakuje do pełni radości i zaczniesz tego szukać.

Dzięki tej książce możesz całkowicie zmienić swoje postrzeganie wiary.

Sięgnij po "Fale łaski" o. Pelanowskiego i zmień chociaż najmniejszy fragment swojego życia. Sukces zaczyna się od małych kroczków.

Opinie naszych Klientów (29 opinii)Napisz swoją opinię

FALE ŁĄSKI

Gorąco polecam tę pozycję , jak zwykle o. Pelanowski stawia do pionu, uczy, pomaga.....

autor opinii: ALICJA BADECKA

Polecam

Dziękuję za tę książkę. Bardzo interesujące spojrzenie na poszczególne perykopy Ewangelii św. Łukasza. Dały wiele do rozmyślania, w niektórych znalazłem obecną swoją sytuację, co bardzo mnie uspokoiło i zapewne przyniesie wiele zmian na kolejne miesiące. Potwierdza się ewangeliczna prawda, że Jezus żyje i jest obecny wśród nas. Dziękuję!

autor opinii: Adam Kwaśniewski

To już kolejna książka o.Pelanowskiego, którą ostatnio kupiłam. Bardzo pomocna w codziennym lectio divina. Przekonuję się również, po raz kolejny, że Pan Bóg poprzez Swoje Słowo ale też poprzez czytane lektury pomaga w codziennej formacji i często odpowiada na codzienne problemy. Super książka do modlitwy Ewangelią Łukasza

autor opinii: Iwona Lewandowska

Refleksje nad Ewangelią św. Łukasza

Tak raczej nazwałbym tę książkę. Zdecydowanie nie dla wszystkich; na pewno nie powinien to być dla kogoś pierwszy "komentarz" do Biblii, raczej dla osób które mają już jakiś własny "warsztat biblijny". Urzeka mnie, jak zawsze zresztą w przypadku Ojca Augustyna, szlachetność i głębia myśli i szerokość horyzontu, choć niektóre tezy są dla mnie nieco ... zabawne ("To nie Elżbieta biegnie do Miriam (...) ale biegnie Miriam, niosąc w sobie Syna Bożego" - str 8: no trudno raczej, by było odwrotnie, by kobieta w podeszłym wieku, w dość zaawansowanej ciąży, wybrała się w taką podróż...), ale nie są tak naciągane, jak np. w przypadku O. Szustaka, który swoim dążeniu do oryginalności niejednokrotnie nie tylko sam sobie zaprzecza, ale w swoim "coolowym" przekazie serwuje treści co najmniej dyskusyjne ("Harry Potter jest świetny!"). Polecam osobom chcącym pogłębić i poszerzyć własną refleksję nad Biblią.

autor opinii: Stanisław Szydło

b.dobra

Bardzo cenna pozycja,jak wiele innych tytułów tego autora.Komentarz jest napisany dostępnym językiem,który czyta się szybko.Wiele sytuacji można porównać z własnym życiem i łatwiej można je zrozumieć dlaczego mnie dotykają...Polecam.

autor opinii: Maria Sz.

skarb

o.Augustyn Pelanowski to mistrz nad mistrze.
Czytam,slucham i wciaz malo.
Otrzymal On wielki dar,ktorym dzieli sie z nami chetnie.
Jakze pomocne sa te nauczania w rozumieniu Pisma Swietego,
samego siebie,swiata,relacji z bliznimi ect.
Komentarze do ewangelii sw Lukasza, Fale Laski,o tak....

autor opinii: Anna Kostro

Świetny komentarz do ewangelii

Bardzo wnikliwa analiza Ewangelii św. Łukasza wers po wersie. Ojciec Pelanowski w ogóle słynie ze swojego niecodziennego sposobu analizy Pisma Świętego. Bardzo lubię go słuchać i czytać. Polecam bardzo tę książkę jak i inne dostępne tutaj publikacje.

autor opinii: MM

nie przemawia do mnie

przesadnie wyszukane słownictwo, a przecież można by było prościej, często dosadniej ... zbyt wąska i zbyt osobista interpretacja, która często nie przemawia do mnie. Czytam i czytam, i się irytuję, ale dalej czytam, bo nie lubię odkładać nieprzeczytanej książki ... mając porównanie z interpretacjami historii biblijnych o. Szustaka, tego ostatniego polecam gorąco, bo uderza w sedno, jest do bólu prawdziwy, zaskakuje, szokuje, ale nie sposób się z nim nie zgodzić !!!

autor opinii: Ola Tkacz

Nie dla wszystkich

Nie dla wszystkich. Raczej dla wielbicieli o.Augusta Pelanowskiego i osób szukających komentarza do Ewangeli. Przy czym ten komentarz jest bardziej osobistą refleksją niż ogólnym komentarzem. No i nie dotyczy całej Ewangelii, tylko jej fradmentów. Brak mi ułatwienia w postaci wpisania w spis treści, którego fragmentu Ewangelii dotyczy dany rozdział. Mi osobi

pogłębienie zainteresowania przedstawionym tematem

Mimo niewielu wolnych chwil staram się systematycznie pogłębiać moje zainteresowanie związane z wątkami "Fal łaski". Dają one wiedzę, sprawiają, że wiara odżywa na nowo... Można ją dostrzec w innym zwierciadle, z innej strony. Oby księga trafiła do wielu oczekujących na pomoc w rozwiązywaniu ich problemów.

autor opinii: Teresa Kmieć

FALE ŁASKI

Są to komentarze do Ewangelii Św. Łukasza, bardzo wartościowa lektura dla osób chcących pogłębić swoją wiarę i zbliżyć się do Boga przez czytanie Pisma Świętego. Napisana prostym językiem przez zacnego o.Augustyna Pelanowskiego OSPPE, który ukierunkowuje myślenie czytelnika wprowadzając go jednocześnie w piękny duchowy świat. To swego rodzaje świetne rekolekcje.
Tej książki się nie czyta - ją się po prostu chłonie całym sobą. :)

autor opinii: Magdalena L

Gorąco polecam!!!

Książka godna polecenia...lektura na każdy dzień, dająca wiele wskazówek i przemyśleń...czyta się jednym tchem bardzo mądra i pouczająca:)

autor opinii: Anna

Gorąco polecam

To książka dla osób, którym ciągle brakuje czasu na czytanie Biblii, a chciałyby się do niej zbliżyć i odnaleźć w niej coś dla siebie. Taki dobry przewodnik i drogowskaz, jak pokierować swoim życiem...

autor opinii: Lidka

Polecam na jesienne wieczory.

Dobra lektura na kilka jesiennych wieczorów, autor często szuka oryginalnych źródłosłowów biblijnych, przez co nie są to tylko zwykłe homilie, a nieco teksty popularnonaukowe.

autor opinii: Michał Kubaszczyk

Pelanowski to zawsze strzal w 10

Dlaczego strzal w 10? Dlatego ze nie zaslania soba Jezusa.

autor opinii: Ola Ola

Lektura obowiązkowa obok Biblii.

Wspaniała

Kolejna wspaniała książka Augustyna Pelanowskiego dla tych którzy pragną zagłębić się w Słowo Boże.Kolejna książka,której się nie czyta ale się pochłania.Dziękuję.

autor opinii: Małgorzata Szmyt

Przecudowna książka, warto ją mieć w swojej biblioteczce i wracać do niej! Polecam!

autor opinii: Kasia

Polecam!

Przeczytałam FALE ŁASKI raz a teraz czytam ponownie i jestem zachwycona sposobem, w jaki Autor pomaga zrozumieć tajemnice Pisma Świętego. Byłam na rekolekcjach prowadzonych przez O. Augustyna Pelanowskiego i stwierdzam, że jest on współczesnym apostołem Chrystusa, który z pokorą i szczerością dzieli się swa ogromną wiedzą z człowiekiem, który poszukuje głębszej relacji z Bogiem.

autor opinii: Joanna Kiepura

Piękna książka

Polecam serdecznie "Fale łaski". Jest to niezwykle mądra i wartościowa książka. Autor prostym językiem przypomina fakty, przekazuje mnóstwo celnych podsumowań i rad. Z całego tekstu emanuje głęboka miłość do Maryi, którą czytając jesteśmy "zarażani".

autor opinii: Magda Mazur

Wspaniała

Najpierw przeczytałam "Zranione Światło" tego samego autora i- była to średnio wciągająca lektura, choć wiele spostrzeżeń o.Pelanowskiego było niesamowitych, a odniesienia do jego życia prywatnego przewzruszające.
"Fale Łaski" są dla mnie pod tym względem lżejsze w lekturze i ciekawsze. Widzę w nich sporo odniesień do własnego życia- może dlatego lepiej czyta mi się te komentarze.Każdy rozdział jest jak cukiereczek, jak dawkowana bez przesytu wiedza, która wypełnia moje puste szufladki wiedzy o języku Biblii, hebrajskich znaczeniach słów-kluczy. Nie mogłam się oderwać od kolejnych stron lektury. Tworzenie skojarzeń przez o.Pelanowskiego i tkanie wizerunku całości- genialne.

autor opinii: A.Olejnik

Dobra książka

Kupiłam najpierw książkę o. Pelanowskiego p.t. Głębiny miłosierdzia i zainspirowana nią dokupiłam dwie poszostałe. Mnie te książki uczą czytania Biblii i Jej interpretacji w swoim życiu, czyli takiego naprawdę osobistego spotkania ze Słowem Bożym.
Dziękuję Autorowi za ten wysiłek i dzielenie się własnymi przemyślaniami.

autor opinii: Violetta Wilandt

Super!

Bardzo polecam!

O.Pelanowskiego czyta się z dużym zainteresowaniem ,bo patrzy głęboko i świetnie to przekazuje...polecam do duchowych rozważań!

autor opinii: Roman

warto przeczytać!

Książka warta polecenia! Jak zwykle głęboko i trafnie o. Augustyn tłumaczy kolejne rozdziały Ewangelii. Ja dzięki temu znalazłam dużo cennych 'porad' jak pogłębić relację z Panem Bogiem. Naprawdę polecam!!!!

autor opinii: Beata Z

Książka jest napisana prostym, przystępnym językiem. Dotyczy spraw fundamentalnych dla życia i rozwoju duchowego - modlitwy; kierowania się wolą Bożą, a nie uczuciami; medytowania Słowa Bożego. Rozdziały są krótkie, lektura każdego z nich wymaga najwyżej kwadransa, a dostarcza materiału do refleksji na dłuższy czas. Warto przeczytać.

autor opinii: Madzioszka

książka naprawdę otwiera oczy, umysł, serce i duszę. Po raz pierwszy czytam teksty biblii z zapartym tchem i już wiem, że tę książkę przeczytam jeszcze raz, a jestem na półmetku. Dawkuję sobie teksty jak smakołyki, aby przemyśleć i zrozumieć, że nie rozumiem

autor opinii: Zofia Janiec

Madra

Ks.Pelanowski dociera do naszego życia duchowego,trzeba czytać z przerwami żeby przetrawić.

autor opinii: Basia.K

Bardzo dobra książka!

Wspaniała książka, dogłębnie i wnikliwie analizująca Ewangelię Św.Łukasza.
Jest ona swoistą kontemplacją Jezusa Chrystusa.Ogromnym walorem jest to, ze trzeba ją czytać jednocześnie z Pismem Świętym.Jak wszystkie książki Ojca A. Pelanowskiego GORĄCO POLECAM!

autor opinii: Krystyna

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Paganini
Autor: o. Augustyn Pelanowski OSPPE
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 251
Wymiar [mm]: 120x195
EAN: 9788389049223
ISBN: 978-83-89-049-22-3
ID: 360063

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Fale łaski. Komentarze do Ewangelii św. Łukasza Fale łaski. Komentarze do Ewangelii św. Łukasza
33.23 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...