TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Filozof bez brody czyli jak polubić myślenie

Książka językiem młodych opowiada o najbardziej podstawowych problemach filozoficznych i etycznych. Janek dostał dwóję z dyktanda. Przyznać się do tego mamie, która na pewno będzie z tego powodu smutna, czy też zachować to w tajemnicy, nie narażając się na utratę ulubionego deseru? W rozwiązaniu tego problemu pomaga mu Zosia, podróżująca w czasie profesjonalna konsultantka znająca się dobrze na modzie i posługująca się niezwykłym urządzeniem - konsultomatem.

Przemieszczając się wspólnie w czasie, dzieci uczą się rozwiązywać wiele problemów, które zaprzątały uwagę najwybitniejszych filozofów - od kwestii dopuszczalności kłamstwa w dobrej wierze po zagadnienie istnienia Boga. Trafiają między innymi na rynek starożytnych Aten, gdzie naucza Sokrates i do Akademii Platońskiej, gdzie młody uczeń Arystoteles prowadzi uczone dysputy ze swoim mistrzem Platonem. Książka ta przekona każdego czytelnika, że wcale nie tak trudno polubić myślenie.

Proponujemy naszym czytelnikom serię książek poświęconych różnym dziedzinom wiedzy i adresowanych do uczniów starszych klas szkoły podstawowej. Mogą one stanowić bardzo cenne wsparcie dla procesu edukacyjnego, ucząc myślenia poprzez zabawę i stawiając przed młodymi umysłami poważne pytania, a przy tym nie zanudzając nadmiarem teorii.

Książki te są napisane językiem, którego używają sami uczniowie i odwołują się do problemów, z którymi rzeczywiście spotyka się młode pokolenie. Pierwsze trzy książki są poświęcone kolejno filozofii, matematyce i chemii. W przygotowaniu następne.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Pax
Autor: Marie-Luise Raters
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 160
Wymiar [mm]: 120x190
EAN: 9788321118789
ISBN: 978-83-211-1878-9
ID: 170541

Zobacz również

Filozof bez brody czyli jak polubić myślenie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...